Pilz na targach Hannover Messe 2023

Pod hasłem przewodnim „Industrial Transformation – Making the Difference” na targach Hannover Messe w dniach od 17 do 21 kwietnia 2023 r. firma Pilz pokaże, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania mogą sprostać globalnym i przemysłowym wyzwaniom.
Centralnym punktem stoiska firmy Pilz zlokalizowanym w hali 9, stoisko D17 będzie panel ekspercki „Safety und Security”, na którym eksperci Pilz wyjaśnią, dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne i jakie standardy, wymagania i środki należy wziąć pod uwagę w automatyzacji. Kolejnym bardzo ważnym i osobistym wydarzeniem jest 75 rocznica firmy Pilz – jako globalny „ambasador bezpieczeństwa” wraz z oddziałem w Indonezji i jednocześnie krajem partnerskim, Pilz zaprasza do dyskusji na temat wyzwań przyszłości!
Pilz stawia na bezpieczeństwo funkcjonalne…
Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe wymagania, specyfikacje normatywne dla bezpieczeństwa funkcjonalnego, czy też o walidację bezpieczeństwa – na stoisku Pilz znajdą Państwo wyczerpujące informacje na temat kompleksowej oferty usług dla bezpieczeństwa maszyn. W przypadku tych pierwszych, głównym tematem będzie sposób, w jaki nowe certyfikowane szkolenie CEFS może wspierać firmy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa maszyn oraz jak należy wdrażać międzynarodowe dyrektywy i normy bezpieczeństwa, takie jak ISO 13849, IEC 62061 i IEC 61508. W przypadku tych ostatnich eksperci firmy pokażą możliwości nowego narzędzia do walidacji bezpieczeństwa.
… bezpieczeństwo aplikacji mobilnych oraz system zarządzania dostępem
Inne kluczowe obszary na stoisku firmy Pilz to bezpieczeństwo aplikacji mobilnych i bezpieczne zarządzanie dostępem do maszyn. Korzystając z modelu wózka AGV, specjaliści zaprezentują, jak najlepiej pogodzić produktywność i bezpieczeństwo w intralogistyce - rozwiązanie firmy Pilz umożliwia kompleksowe zabezpieczenie zarówno pojazdów poruszających się po torach, jak i poruszających się swobodnie. Nowością produktową jest cyfrowy system zabezpieczający „Key-in-pocket”, który chroni operatora przed nieautoryzowanym ponownym uruchomieniem maszyny podczas prowadzenia prac konserwacyjnych. Eksperci pokażą również, jak użytkownicy mogą elastycznie realizować zarządzanie dostępem do maszyny, dzięki rozwiązaniu I.A.M. (Identification and Access Management) obejmującemu teraz również kartę PITreader.
Jeśli propozycja firmy Pilz wzbudziła w Państwu ciekawość i chcecie poznać więcej szczegółów oferty Pilz lub umówić się na indywidualne spotkanie z zarządem firmy i porozmawiać o jej historii, wystarczy przesłać informację na adres: publicrelations@pilz.com.
Źródło: Pilz Polska
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





