Omron na Hannover Messe 2023
Omron świętuje 90 lat innowacji i przyciąga uwagę - goście targów w Hannowerze będą mogli wypróbować okulary AR i doświadczyć procesu tworzenia cyfrowego bliźniaka.
Atrakcją stoiska firmy OMRON, świętującej 90 lat innowacji, będzie debiutująca na targach elastyczna maszyna montażowa z funkcją uczenia się napędzana przez sztuczną inteligencję. Odwiedzający stoisko OMRON na targach Hannover Messe będą mieć okazję do założenia okularów AR (Augmented Reality) i wypróbowania swoich sił w nauce montażu, przy wykorzystaniu cyfrowego bliźniaka. Demonstracja przedstawi zharmonizowane podejście do automatyzacji, dzięki któremu roboty lub koboty mogą uczyć się od ludzi, a także pomagać im w nauce i rozwoju umiejętności przy użyciu technologii „Sensing & Control + Think” firmy OMRON.
Robot uczy się jak wykonać zadanie montażowe poprzez naśladowanie ruchów ręki i wyciąganie wniosków z błędów popełnianych przez ludzkiego operatora. Na podstawie zdobytej wiedzy maszyna jest w stanie opracować optymalną strategię montażu tego produktu. Następnie tworzony jest cyfrowy bliźniak robota w celu szkolenia innych operatorów w środowisku wirtualnym. Ta zaawansowana współpraca pomiędzy człowiekiem a maszyną sprzyja ciągłej poprawie wydajności.
Fernando Colás, dyrektor generalny działu automatyki przemysłowej (IAB) firmy OMRON w Europie, mówi: „Nie jest tajemnicą, że niedobór siły roboczej jest istotnym problemem we wszystkich sektorach produkcyjnych. Przedsiębiorstwa muszą zatem maksymalizować ludzkie możliwości poprzez technologie automatyzacji zorientowane na ludzi. Przejście ku zharmonizowanemu podejściu do automatyzacji, które zapewnia równowagę w kwestii produktywności, zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia pracowników, jest jedną z części rozwiązania, a demonstracja elastycznego montażu jest doskonałym przykładem tego podejścia w praktyce”. |
Instalacja z elastyczną maszyną montażową jest jedną z siedmiu innych, które będą prezentowane na żywo na stoisku, ukazując w jaki sposób firma OMRON łączy technologie automatyzacji, takie jak robotyka, sterowanie, wykrywanie i systemy wizyjne wraz z przyszłymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja (SI), rozszerzona rzeczywistość (AR) i 5G, w celu opracowania zaawansowanych rozwiązań, które wspierają zrównoważoną produkcję.
Targi Hannover Messe 2023 będą trwać od 17 do 21 kwietnia. Z innowacjami Omron będzie się można zapoznać w hali nr 9, na stoisku F24.
--> Dowiedz się więcej o obecności Omron na targach Hannover Messe
Źródło: OMRON
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?