Szukaj w działach:

Wyzwania nowoczesnej produkcji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

VI Forum Nowoczesnej Produkcji, które odbyło się w dniach 24-25 października br. dzięki swojej nowatorskiej formule opartej o sesje round tables oraz 34 wybitnych ekspertów w roli prelegentów, przyciągnęło wielu pasjonatów interesujących się nowoczesną produkcją. 

Tegoroczne spotkanie poruszyło najbardziej aktualne kwestie i rozwiało wątpliwości, z którymi mierzy się kadra zarządzająca małych i dużych firm produkcyjnych. Organizator podaje, że VI edycja Forum Nowoczesnej Produkcji wraz z równolegle odbywającą się Konferencją Energetyczną EuroPOWER w ciągu dwóch dni zgromadziły ponad 600 uczestników.

Wydarzenie rozpoczęło się częścią wspólną Forum i Konferencji EuroPOWER, w trakcie której uroczystego otwarcia Kongresów dokonali Przewodniczący Rad Programowych Joanna Makowiecka-Gaca i Leszek Juchniewicz. Dalej odbyła się Inauguracyjna debata pod patronatem Rzeczpospolitej, która dotyczyła Polskiej energetyki u progu gospodarki 4.0. Czołowi specjaliści z zakresu nowoczesnej produkcji i energetyki, poruszyli takie kwestie jak rozwój polskiej gospodarki, ekspansja wielkich zakładów produkcyjnych, a także rozwój elektromobilności. 

Za największą zaletę VI Forum Nowoczesnej Produkcji można uznać ciekawy, innowacyjny program. Dzięki wprowadzeniu krótszych dynamicznych paneli oraz koncentracji na use cases, uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak inni rozwiązali problemy, z którymi boryka się większość firm produkcyjnych, nie tylko w Polsce. Ponadto na zakończenie każdego dnia odbyły się sesje round tables, pod hasłem „w koło o produkcji”. Sesje rozwijały zagadnienia, które wcześniej były poruszane przez prelegentów w czasie paneli. Eksperckie rozmowy przy okrągłych stołach były doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, jak również do interakcji między Uczestnikami Kongresu a Gospodarzami Stołów. Poznanie wielu perspektyw w jednym czasie, możliwość przedstawienia swojej własnej opinii, szansa poznania i interakcji z uczestnikami oraz nowe pomysły, które pojawiły się dzięki sile pracy w grupie, to tylko kilka powodów, które tłumnie przyciągnęły uczestników Forum Nowoczesnej Produkcji do rozmów przy okrągłych stołach. 

W trakcie pierwszego dnia Kongresu można było znaleźć odpowiedź na pytanie, co wywołuje automatyzację? W czasie spotkania prelegenci przewrotnie zastanawiali się, czy to automatyzacja jest zagrożeniem dla rynku pracy, czy raczej brak personelu stanowi siłę napędową rozwoju automatyzacji i robotyzacji w zakładach. Było dużo merytorycznych argumentów, wiele perspektyw oraz garść inspiracji. Swoją wiedzą podzielił się także dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Pracodawcy - firma W.P.I.P. Drugi dzień to nacisk na robotyzację, automatyzację i digitalizację. Podczas wystąpień wyłoniono trendy, które mają wpływ na nowoczesną produkcję w firmach 4.0. 

W roli prelegentów minionej edycji Forum Nowoczesnej Produkcji wystąpili m.in.: Dorota Dębińska-Pokorska, Mateusz Amroziński, Wiesław Gorzelak, Adam Holewa, Marcin Jadczyk, Wojciech Klimek, Artur Zawadzki i Andrzej Soldaty.

Organizatorem Forum Nowoczesnej Produkcji jest MMC Polska. Partnerami Strategicznymi minionej edycji wydarzenia byli: Atende, Dell EMC, DXC Technology, W.P.I.P. Partnerami natomiast: QSG S.A, Salesbook, Callpage, Gamfi, Abak, PROFESCAPITAL. Partnerem Merytorycznym VI Forum Nowoczesnej Produkcji była firma PwC. 

Pełna fotorelacja z VI Forum Nowoczesnej Produkcji


Źródło: MMC Polska

POWIĄZANE
OnRobot Open Days w Polsce Szukasz nowych metod zwiększenia efektywności i elastyczności produkcji? Sprawdź jakie mo...
O innowacjach w logistyce podczas 5. odcinka ITM_talks Dynamiczny rozwój branży logistycznej przyczynia się do rosnącego zainteresowania ...
Synergia Rittal Eplan - Zintegrowany Łańcuch Wartości Zalety synergii Rittal i Eplan, która tworzy zintegrowany łańcuch wartości. Eplan ...
Praktycy cyfrowych przemian na BUSINESSmeetup 2020 BUSINESSmeetup 2020 to pionierska w swojej tematyce konferencja online, która odbę...
Stäubli i osie napędowe STÖBER Więcej swobody dla robotów - Stäubli rozszerza gamę robotów o osie nap...
Wykorzystaj rabat na Konferencję Smart Factory World W nowoczesnym procesie produkcyjnym kluczowy jest dostęp do aktualnych informacji umożliw...
Partnerzy