Szukaj w działach:

Nie kupuj. Wynajmij! Używaj! MPLAB Rent!

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Wprowadzanie modeli subskrypcyjnych do oferty finansowania u dostawców, producentów czy resellerów sprzętu przestaje być obligatoryjne, a zaczyna być koniecznością. Klienci wymagają elastyczności i wprowadzania rozwiązań, które będą idealnie dopasowane do ich potrzeb. 

WeSub oferuje wiele narzędzi, które w prosty sposób mogą być zaimplementowane do praktycznie każdego rodzaju biznesu. Niezależnie od tego czy prowadzimy e-commerce, sprzedaż stacjonarną czy ręcznie ofertujemy klientów. 

Dlaczego powinniśmy zacząć patrzeć przychylnym okiem na modele subskrypcyjne powiązane z wynajmem? I to nie tylko jeżeli sami poszukujemy możliwości finansowania, ale również nowych kanałów sprzedaży do naszej firmy? 

Wynajem zmienia zupełnie podejście do przedmiotu i jego ceny. Z założenia taka subskrypcja związana jest z możliwością korzystania, płacenia, za efekty które osiągamy dzięki danemu urządzeniu, a nie spłatę jego wartości. Nie przywiązujemy się do przedmiotu jako czegoś fizycznego, a jedynie do możliwości, które nam oferuje. Weźmy na tapet wynajem celek spawalniczych MPLAB Prototypes, wynajmując płacimy jedynie za to, że w trakcie okresu wynajmu możemy korzystać z zaawansowanych technologii, użytych do jej produkcji. Wynajem oferuje nam możliwość zrobotyzowanego spawania detali przy użyciu kompletnego systemu spawalniczego wyposażonego w robota spawalniczego firmy KUKA, w ramach niskich miesięcznych opłat za użytkowanie. W taką opłatę nie wliczamy wartości urządzenia, bierzemy pod uwagę jedynie to, jak dany przedmiot traci na wartości podczas okresu użytkowania. 

Potrzeby przedsiębiorcy mogą ulegać częstym zmianom, w zależności od sytuacji rynkowej czy samego przedsiębiorstwa. Wynajem daje więc poczucie bezpieczeństwa poprzez możliwość decydowania na bieżąco, czego aktualnie nam potrzeba. W razie potrzeby zwracamy urządzenie nie przejmując się co stanie się z nim po naszym wynajmie, ewentualnie dobieramy kolejne albo przedłużamy subskrypcję. 

Czym wyróżnia się dobra oferta wynajmu? 

Budując swoją ofertę opartą na modelu subskrypcyjnym albo szukając oferty, z której chcielibyśmy skorzystać powinniśmy zwrócić uwagę na politykę cenową. Oferta wynajmu na 12 miesięcy nie powinna być zbliżona cenowo (również poprzez zawyżone opłaty, które sprawiają, że klientowi bardziej opłaca się odkup niż wymiana na nowsze urządzenie, bądź dalsza subskrypcja) do żadnej innej 12 miesięcznej formy finansowania, w końcu nie jest to ani kredyt, ani leasing, który polega na spłacie wartości urządzenia rozłożonej w czasie. 

Kolejnym wyróżnikiem świadomego przedsiębiorstwa działającego w modelu subskrypcyjnym jest proces zarządzania oferowanym przedmiotem. Cała istota subskrypcji polega na przedłużaniu cyklu życia produktu i jak najdłuższą możliwość oferowania go w tej formule klientom (co często pozwala nam obniżyć miesięczną opłatę jeszcze bardziej). Duży nacisk powinniśmy więc kłaść na serwis, ubezpieczenia i w razie potrzeby renowację urządzenia. Dzięki temu odciążamy klienta, który w razie potrzeby wie, że może skorzystać z naszych usług i nieprzerwanie cieszyć się sprawnym urządzeniem, które działa na maksymalnych obrotach. 

Subskrypcja jest usługą, a nie zobowiązaniem, powinna być jak najmniej odczuwalna i obciążająca dla klienta. Pozwala dobierać przedmioty na podstawie jednej umowy i jednej całościowej faktury VAT. Nie tworzy długu przedsiębiorstwa i nie wpływa pozyskiwanie innych form finansowania. 

Elastyczność, prostota i minimalna ilość zobowiązań powiązanych z użytkowaniem przedmiotu jest esencją tworzonych przy współpracy z WeSub ofert subskrypcji. 

Zrobotyzowana, kompaktowa celka spawalnicza MPLAB to urządzenie przenośne, gotowe do użycia (plug&play) i łatwe w programowaniu. Celka spawalnicza skierowana jest przede wszystkim do średnich i małych przedsiębiorstw, nastawionych na produkcję seryjną. Kompaktowa cela jest gotowym rozwiązaniem do zrobotyzowanego spawania detali. Ten kompletny system spawalniczy wyposażony został w robota spawalniczego firmy KUKA, charakteryzującego się niezawodnym i bezpiecznym działaniem oraz wysoką wydajnością. Gwarantuje utrzymanie powtarzalnej jakości pracy i wysokiej klasy spoin.

  • Istnieje możliwość dokupienia do niej toolingu (czyli, oprzyrządowania mocującego spawany element) oraz procesu (zaprogramowanie robota, konfiguracja spawarki, know how w zakresie parametrów spawania).
  • Celki MPLAB są łatwe w obsłudze. Dodatkowy ekran z intuicyjnym interfejsem umożliwia obsługę przez niedoświadczonego operatora po 20-minutowym szkoleniu.
  • Drzwi rewizyjne znajdują się z lewej strony celki. Istnieje możliwość montażu drzwi z obu stron. Dzięki oknom rewizyjnym umieszczonym z obu stron z łatwością możemy śledzić cały proces.
  • Firma MPLAB postawiła na kompaktową budowę i mobilność, co gwarantuje szybką implementację, łatwe przestawianie celki w dowolne miejsce oraz natychmiastowy transport.


Nie kupuj. Wynajmij! Używaj! MPLAB Rent!


Kontakt:
Przedstawiciel MPLAB - Dariusz Charabin
(+48) 787 904 307
dariusz.charabin@mplab.com.pl

Przedstawiciel Wesub - Grzegorz Sakson
(+48) 788 977 230
grzegorz.sakson@wesub.pl


Źródło: MPLAB

MPLAB PROTOTYPES SP. Z O.O.
INŻYNIERSKA 8
67-100 NOWA SÓL
+48 795 171 853
POWIĄZANE
CNCbot - czyli obsługa maszyny CNC z robotem Yaskawa Rosnące płace i braki kadrowe to tylko niektóre z problemów obsługi maszyn ...
Zintegrowane rozwiązania od OMRON na automatica 2022 Firma OMRON zaprezentowała na tegorocznych targach automatica swoje najnowsze rozwiązania...
Trendy z branży automotiv na TOP automotive 2023 W dniach 13-15 września 2023 r., w pięknych okolicach hotelu Binkowski w Kielcach odbyła ...
Targi ENEX 2022 pełne branżowych nowości Tradycyjnie Targi Enex to miejsce premier produktowych. Także w tym roku spotkanie było o...
Metrologiczne święto w Targach Kielce już we wrześniu! Klaster metrologiczny, seminarium NDT i firmy z całego świata skupione na precyzji pomiar...
INTARG® - innowacje siłą napędową gospodarki Tegoroczna 13. edycja Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innow...
Partnerzy