Szukaj w działach:

Targi METAL i CONTROL-TECH już za nami

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Prawie 2 tys. mkw powierzchni wystawienniczej i 112 firm z 10 krajów świata to wynik tegorocznej edycji „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce. Wydarzenie łączy w sobie wszystkie najważniejsze gałęzie branży odlewniczej i stanowi obowiązkowy punkt spotkań dla całego sektora metalurgicznego.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i towarzyszące im w ramach „Przemysłowej Jesieni” wystawy, to jedno z największych wydarzeń branży metalurgicznej na świecie. Przez trzy dni w Targach Kielce prezentowano szeroką ofertę produktów, maszyn i najnowszych rozwiązań technologicznych. Wydarzenie wzbogaciły liczne prelekcje, seminaria i warsztaty.

Zielona energia i pełna cyfryzacja to oszczędności dla budżetu firm. Seminarium Foundry Goes Green

Wielu specjalistów z branży odlewniczej wzięło udział w seminarium technicznym Foundry Goes Green w czasie wystawy Metal w Targach Kielce. Mowa była między innymi o korzyściach płynących z pełnej cyfryzacji oraz z odnawialnych źródeł energii. Uwagę szerokiego grona przyciągnęła prezentacja Anny Dębowskiej z firmy Luneos Polska o tym, ile można zaoszczędzić na transformacji energetycznej i dlaczego jest to dziś strategiczna konieczność dla przedsiębiorstw. 


- W ramach transformacji energetycznej firma może skorzystać z szerokiego pakietu możliwości, a zastosowanie pełnego prowadzi do całkowitego przejścia na zieloną energię, co generuje ogromne oszczędności - mówiła.


Podała przykład firmy, która zainstalowała pełny pakiet Transformacji energetycznej 360, w tym pompa ciepła, fotowoltaika, kogeneracja, oświetlenie led, dzięki czemu w ciągu 15 lat zaoszczędziła 28 milionów złotych. Pełna cyfryzacja usprawnia pracę i pozwała na szybkie podejmowanie decyzji, także finansowych.

Foundry Goes Green 2022


Najlepsi z branży nagrodzeni przez Targi Kielce

Drugiego dnia „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.

  • Medale Targów Metal 2022 otrzymały m.in.: Firma Huttenes-Albertus Polska, Przedsiębiorstwo Innowacyjne Odlewnictwo Specodlew i Zakłady Górniczo-Metalowe Zębiec. Wyróżnienie trafiło do firmy PLASTMET.
  • Medal Targów Heat Treatment 2022 otrzymała firma EnergoEl a medal Targów Control-Tech trafił do firmy Smart Solutions.

Obok nagród za produkty, wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak oraz manager projektu METAL Piotr Pawelec, wręczyli wyróżnienia i nagrody TOP DESIGN za najlepsze stoisko, które otrzymała firma EUROCAST. Z kolei wyróżnienia w tej kategorii powędrowały do firm: ASK CHEMICALS, BARABASZ, JAK, HUTTENES - ALBERTUS Polska

WYRÓŻNIENIE TOP DESIGN Targów CONTROL-TECH trafiło do firmy Smart Solutions. Nagrodę w tej kategorii otrzymał Comtec3d.

Nagrody Komisji Odlewnictwa PAN rozdane

Pierwszego dnia „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce odbyło się również posiedzenie katowickiego oddziału Komisji Odlewnictwa Polskiej Akademii Nauk. W jego trakcie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu im. prof. W. Sakwy na najlepsze prace dyplomowe
z zakresu odlewnictwa.

Rozwój firmy i umacnianie jej pozycji na rynku uzależnione jest od wdrożenia w przedsiębiorstwie transformacji cyfrowej. „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” mówił podczas seminarium, zorganizowanego przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, jego prowadzący Michał Żelichowski, podkreślając, że transformacja cyfrowa to konieczność, ale można ją osiągnąć tylko małymi krokami. 

Targi METAL i CONTROL-TECH 2022


Metrologia drogą do innowacyjnych zmian w przemyśle

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny jest fundamentem dla powstania platformy łączącej metrologię z nauką i biznesem. 


Klaster Metrologiczny to koło zamachowe dla polskiego przemysłu. Metrologia rozwiąże wiele problemów przedsiębiorstw - mówiła Katarzyna Borowicz, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju w Głównym Urzędzie Miar podczas seminarium Nauka - Biznes - Gospodarka „Metrologiczne wyzwania przemysłu w globalnej gospodarce”.


Wydarzenie miało miejsce w czasie targów Control - Tech w Kielcach, a jego organizatorem była Polska Unia Metrologiczna. 


Klaster Metrologiczny koordynowany przez Targi Kielce jest takim forum współpracy. W krótkiej perspektywie będziemy w stanie wypracować sobie kompetencje unikatowe w skali europejskiej i w skali globalnej. Nasze zasoby laboratoryjne zlokalizowane w Kielcach będą dedykowane temu, abyśmy wspólnie z polskimi i zagranicznymi firmami oraz uczelniami podejmowali wyzwania badawcze, które będą tworzyć nowe perspektywy rozwojowe dla przemysłu - mówił prof. Jacek Semaniak, Prezes Głównego Urzędu Miar.


Jesienne wydarzenie skupiające firmy związane z rynkiem odlewniczym jest znakomitą okazją do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań dla branży i zdobycia olbrzymiej dawki praktycznej wiedzy oraz zapoznania się z szeroką ofertą produktów i usług.

Więcej na stronie: https://www.targikielce.pl/en/metal oraz Profilu na LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/metal-trade-fair/

Kolejne spotkanie firm z branży odlewniczej w Targach Kielce odbędzie się jesienią 2024 roku.

 

Źródło: Targi Kielce

POWIĄZANE
Odbierz bezpłatne zaproszenie na STOM-ROBOTICS 2023! Tradycyjnie przemysłowy cykl spod znaku STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie ...
Elektronika przemysłowa i oświetlenie w Sosnowcu Jesienią tego roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędzie się ...
Wszystko o INNOFORM 2018 Wiele nowości rynkowych, wystawcy z całego świata, Giełda Kooperacyjna, urozmaicony progr...
Innowacyjne rozwiązania na INTARG 2019 W terminie 4-5 czerwca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym - SPODEK w Katowicac...
Warsaw Industry Automatica stolicą innowacji Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie optymalizacji pracy, maszyny i roboty, któ...
Zamiana terminu Targów CONTROL-TECH Po wysłuchaniu opinii wystawców oraz analizie sytuacji rynku Zarząd Targów ...
Partnerzy