Szukaj w działach:

Najlepszy produkt, najlepszy dostawca, czy jedno i drugie?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Planując inwestycje w urządzenia produkcyjne, firmy patrzą nie tylko na produkt, ale coraz częściej na całość kompletnego projektu.


Jakie bezpieczeństwo oferuje dostawca, co z serwisem pod względem kosztów i szybkości interwencji oraz jakie inne koszty powinienem wziąć pod uwagę w nadchodzących latach, innymi słowy, jaki jest całkowity koszt posiadania (TCO)?

Serwis jako część TCO (Total Cost of Ownership) odgrywa kluczową rolę przy inwestowaniu w aktywa produkcyjne. Przecież firma nie chce być zbyt długo bezczynna i chce jak najszybciej otrzymać pomoc w wznowieniu produkcji. Z myślą o tym firma Valk Welding w pełni wyposażyła swój serwis. "Staramy się jak najczęściej pomagać naszym klientom przez telefon, korzystając z naszego bezpłatnego biura obsługi. W większości przypadków udaje się to i instalacja robota spawalniczego może być uruchomiona w krótkim czasie. Tylko w wyjątkowych przypadkach, gdy nie ma innej możliwości, nasi technicy serwisowi są gotowi jak "strażacy" do usunięcia awarii na miejscu w ciągu 24 godzin", mówi Martin den Dulk, kierownik zespołu działu serwisowego.

Mały, szybki i elastyczny

Częściowo ze względu na wysoką niezawodność i łatwość obsługi, instalacje robotów spawalniczych firmy Valk Welding wymagają niewielkiej obsługi technicznej, operatorzy mogą samodzielnie rozwiązywać większość problemów, a awarie zdarzają się rzadko. "Dlatego wystarczy nam mała, elastyczna organizacja serwisowa dla komponentów mechanicznych, sterujących i spawalniczych. Z dziesięcioma pracownikami utrzymujemy ponad 3.000 robotów spawalniczych w całej Europie w stanie pełnej gotowości do pracy. To mówi wszystko za siebie", wyjaśnia Martin den Dulk. "Nie utworzyliśmy naszego działu serwisowego jako jednostki biznesowej, ale wyłącznie po to, aby zapewnić naszym klientom optymalne wsparcie i ciągłość działania" - dodaje CCO Peter Pittomvils.

Korzystne jest niskie TCO


"Jeśli przełożyć to na koszty obsługi, które nasi klienci wydają na swoje instalacje robotów spawalniczych, daje to znacznie niższy koszt TCO w porównaniu z innymi instalacjami robotów dostarczanymi przez klasycznych integratorów, którzy traktują obsługę jako źródło dochodu. Zarówno dla obecnych, jak i potencjalnych nowych klientów ważne jest zatem określenie wszystkich kosztów serwisu, części zamiennych, szkoleń itp. oraz uwzględnienie TCO jako kryterium przy podejmowaniu decyzji o inwestycji" - mówi Peter Pittomvils.


40 lat wiedzy i doświadczenia w zakresie robotów spawalniczych


"Jednak nie wszystkie kwestie można określić ilościowo. Weźmy na przykład wysoki poziom wiedzy naszych pracowników w zakresie spawalnictwa i robotyki, który nasi klienci otrzymują bezpłatnie", kontynuuje Peter Pittomvils. "Umożliwia nam to opracowywanie rozwiązań dla nietypowych problemów spawalniczych.

 

Wszystkie komponenty pochodzą z naszej firmy

Innym ważnym aspektem jest to, że Valk Welding dostarcza kompletne systemy, w których wszystkie kluczowe elementy są projektowane i produkowane w naszym własnym zakładzie.


"W ten sposób chcemy zapobiec sytuacji, w której komponent innej firmy stałby się piętą achillesową instalacji"


Jako przykłady Pittomvils wymienia zrobotyzowany palnik z pneumatycznym złączem antykolizyjnym, system wyszukiwania dotykowego drutem spawalniczym, czujnik laserowy Arc-Eye i akcesoria, takie jak systemy wymiany palnika, nie wspominając o oprogramowaniu. 


"Dla naszych klientów ma to tę zaletę, że mają oni jeden punkt kontaktowy gdzie mogą kierować wszystkie swoje pytania i problemy".


Przykłady kosztów wchodzących w skład TCO

  • Koszty konserwacji zapobiegawczej
  • Koszty napraw
  • Części zamienne
  • Koszty amortyzacji
  • Koszty ubezpieczenia
  • Koszty finansowe
  • Koszty szkolenia i kształcenia
  • Koszty osobowe

Cytat:


"Z dziesięcioma pracownikami utrzymujemy ponad 3.000 robotów spawalniczych w całej Europie w stanie pełnej gotowości do pracy. To mówi wszystko za siebie"Źródło: Valk Welding

Valk Welding
Místecká 985
CZ-739 21 Paskov
+48 696 100 686
POWIĄZANE
ROBOROZMOWY: Wybór i opłacalność metod spawania zrobotyzowanego Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka w cyklu podcastów Roborozmowy, któ...
Targi AUTOMATICON w 2025 roku Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, organ...
Koboty pomagają testować płytki drukowane (PCBA) Hanover Displays Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii potrzebowała nowego systemu do te...
KUKA Polska - Stabilność w czasach pandemii Dyrektor KUKA Polska, Tomasz Nowak: Klienci oczekują od nas stabilności. Wywiad z dyrekto...
Ulga na robotyzację jak ulga na badania i rozwój Jak informuje Ministerstwo Finansów, ulga na robotyzację będzie funkcjonować na ks...
Strategiczne partnerstwo Neura Robotics i OMRON Neura Robotics i OMRON zawarły strategiczne partnerstwo, aby dzięki robotom kognitywnym z...
Partnerzy