Szukaj w działach:

Co wpływa na sukces robotyzacji?


Jedną z zalet robotyzacji jest to, iż zabezpiecza ona firmę produkcyjną przed licznymi nieobecnościami pracowników z powodu urlopu, choroby, kwarantanny czy zwolnienia na opiekę w czasach pandemii koronawirusa.

Coraz częściej również pracownicy uciekają od monotonnej pracy, oczekują motywacji do rozwoju – taką możliwość daje im obsługa prostego stanowiska zrobotyzowanego. Robotyzacja zapewnia wysoką jakość i powtarzalność, dedykowane do niej oprogramowanie daje dużą elastyczność przezbrojenia. Robotyzacja daje organizacji i ludziom szansę na dynamiczną aktywną zmianę i poszerzenie perspektyw rozwoju.

Jednak najważniejszy czynnik sukcesu robotyzacji to Ludzie – są w procesie od początku do końca. Wiedza o procesie produkcji, o robotyzacji, o potrzebnej wieloaspektowej zmianie tkwi w ludziach. Wiedza o detalach tkwi w ludziach, intuicja techniczna i biznesowa jest w cenie od zawsze.

Podsumowując, dzięki robotyzacji, produkcja będzie szybsza, spadną koszty stałe i koszty produkcji, zwiększy się jakość produktów i powtarzalność, spadnie ilość odrzutów. Wzrośnie konkurencyjność, która polega na stałym obniżaniu jednostkowego kosztu produktu i tym samym zwiększaniu marży. Umożliwi to pozyskiwanie kolejnych kontraktów i ekspansję rynkową.

Więcej o tym co wpływa na sukces robotyzacji, w kolejnym odcinku cyklu Porady Zrobotyzowane opowiada Andrzej Garbacki, Członek Zarządu ASTOR ds. robotyzacji.

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi
Firmy - Robotyzacja
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/robotyzacja
Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie
Kontakt z firmą ASTOR
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/2300/astor

ASTOR
Smoleńsk 29
31-112 Kraków
+48 12 306 73 42
POWIĄZANE
Jak szybko zaprogramować robota przemysłowego? Prawie wszyscy producenci robotów przemysłowych oferują środowiska wirtualne, w kt&...
Randka z technologią - optymalizacja produkcji Kolejna edycja imprezy poświęconej najnowszym technologiom i ich zastosowaniu w przemyśle ...
Paletyzacja robotem się opłaca! Paletyzacja to proces polegający na układaniu produktów na palecie. Paletyzację wy...
Coboty Kassow Robots w Polsce Były współwłaściciel i jeden z założycieli Universal Robots, Kristian Kassow, powr...
Jak zwiększyć wydajność aplikacji Bin Picking? Bin Picking to technologia, w której robot wyposażony w kamerę 3D, wyjmuje detale z...
Relacja z Debaty Robotycznej 2022 135 uczestników, 7 prelegentów, 221 minut debaty, 100% pozytywnych ocen - t...
Partnerzy