Nowa strategia rozwoju ASTOR 2022+

Spółka ASTOR, która od 35 lat wspiera technologiczną transformację przemysłu w zakresie automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, przyjęła kolejną strategię biznesową - strategię 2022+. Jej myślą przewodnią jest zwinny rozwój, który będzie opierał się na czterech filarach i są to ludzie i zespoły, strategia sprzedaży, zwinne procesy i systemy oraz odpowiedzialne finanse. To odpowiedź na dynamicznie zmieniające się otoczenie społeczno-gospodarcze oraz wyzwania, jakie niesie ze sobą zmiana w kierunku przemysłu przyszłości. ASTOR stawia na jeszcze większe wsparcie interesariuszy poprzez rozwój dotychczasowych linii biznesowych, czyli oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i zaawansowanej automatyzacji oraz nowo powołanej linii biznesowej intralogistyki.
Nowa strategia ASTOR 2022+stawia na zwinny rozwój rozumiany jako elastyczność i szybkość dopasowania do zmieniających się warunków biznesowych, tak w skali makro, jak i mikroekonomicznej. Dlatego, oprócz jasno postawionych celów oraz zdefiniowanych projektów na najbliższe trzy lata, spółka opracowała śmiały cel w perspektywie 2030, którym jest wizja bycia najbardziej zaufanym dostawcą inteligentnych technologii dla przemysłu w Europie Środkowo -Wschodniej.
|
Dywersyfikacja biznesu to jedno z założeń strategii. Kolejne to dalsze wzmacnianie relacji z kluczowymi partnerami technologicznymi, dzięki którym możliwe jest realizowanie celów w poszczególnych liniach biznesowych. I tak w obszarze oprogramowania jest to AVEVA, dawniej Wonderware; Emerson oraz Astraada, marka własna w zakresie automatyzacji, w robotyzacji – Kawasaki Robotics i Epson, a w przypadku intralogistyki - takie firmy, jak Mobile Industrial Robots (MIR) oraz Agilox.
ASTOR stawia także na to, by mocno inwestować w rozwój partnerskich firm wdrożeniowych oraz producentów maszyn. W tym celu zrewitalizowany został Program Partnerski, w którym najlepsze firmy wdrażające systemy oraz budujące rozwiązania oparte na produktach z oferty ASTOR są w pierwszej kolejności rekomendowane w projektach, a ich najwyższe kompetencje w konkretnej specjalizacji są potwierdzone ważnym przez rok certyfikatem.
|
Innowacyjne jest także podejście do przygotowania strategii w ASTOR. To efekt pracy zespołowej, gdzie każdy pracownik, każdego działu mógł podzielić się swoimi oczekiwaniami oraz dołączyć do zespołów pracujących w oparciu o obraną metodykę budowania strategii ASTOR 2022+, czyli Scaling Up.
|
ASTOR od samego początku swojej działalności dbał o tworzenie atrakcyjnego i przyjaznego środowiska pracy, gdzie relacje oparte są na wzajemnym zaufaniu i odpowiedzialności. W strategii 2022+ ważnym aspektem w tym obszarze jest międzypokoleniowość. To naturalny proces w organizacji z 35-letnim stażem na rynku. Dlatego strategiczny zwinny rozwój obejmuje także ludzi i zespoły, którzy mają poczucie dumy z pracy w firmie, w której #chodzioludzi oraz usprawniające ich pracę narzędzia. Cyfrowa transformacja obejmuje zatem wewnętrzne procesy oraz budowanie cyfrowych kompetencji wśród pracowników firmy.
Źródło: ASTOR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Zapisz się na CT | SCAN FORUM Forum Technik CT i Skanowania 3D
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- OMNI-ADP – modułowe komputery panelowe AAEON w ofercie CSI S.A.
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)





