Szukaj w działach:

Trendy i wiedza na targach Packaging Innovations

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Już w przyszłym tygodniu - 31.05 i 01.06.2022 r. w EXPO XXI Warszawa - spotkamy się podczas 14. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Targi, oprócz bogatej wystawy, to również merytoryczny program towarzyszący - liczne warsztaty i prezentacje z ekspertami, to organizowane webinary, podczas których specjaliści dzielą się wiedzą, czy podcasty poruszające najbardziej aktualne tematy z wielu dziedzin. To… relacje budowane przez 365 dni.

Tematem przewodnim targów są eko-opakowania oraz e-commerce, a prawie 80 najważniejszych wystawców z branży zaprezentuje swoje rozwiązania w aż 10 strefach tematycznych: opakowania, etykietowanie, opakowania ekologiczne, premium, rozwiązania dla branży e-commerce, elementy opakowań, uszlachetnianie druku, standy reklamowe maszyny i usługi. 

Wydarzenie cieszy się nieustającą popularnością wśród wielu branż, m.in.: spożywczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, transportowej czy przemysłowej. Jest to dla nich świetna okazja na poznanie innowacji, podpatrzenie najnowszych rozwiązań i nawiązanie wartościowych kontaktów. Tak o zeszłorocznym spotkaniu mówi Bartosz Suski, Area Sales Manager z Jokey Poland Sp. z.o.o.:


„Nazwa targów - Packaging Innovations brzmi adekwatnie do tego, co dzieje się na wydarzeniu, dlatego wystawiamy się tutaj cyklicznie. Targi traktujemy jako platformę do zdobywania wiedzy, poznawania trendów, zobaczenia tego, co dzieje się na rynku i co później możemy zaadoptować w naszych opakowaniach.„


Wyznaczamy kierunki

Podczas Targów Packaging Innovations prezentowane są rozwiązania wyznaczające europejskie i światowe trendy w branży, takie jak eko-opakowania i innowacje, które wyraźnie widać wśród wystawców.

Przykładem jest firma Rbeco - jeden z tegorocznych wystawców, producent i wyłączny dystrybutor innowacyjnych i ekologicznych produktów w zakresie pakowania luksusowego i przemysłowego. W ofercie firmy znajdują się ekologiczne wypełniacze w postaci wiórek papierowych oraz ekskluzywne papiery, które idealnie wypełniają wnętrza dostępnych pudełek fasonowych, a wykończone stickerem lub wstążką z indywidualnym nadrukiem tworzą niepowtarzalny unboxing experience.

Innowacyjnie do tematu podchodzi firma BÜHNEN, która niedawno zaprezentowała pierwszy klej Hot Melt na bazie organicznej. Zawiera on aż 41% węgla pochodzenia biologicznego, wykazuje bardzo dobrą stabilność koloru i lepkości w wytopie, a w dodatku jest przyjazny dla użytkownika ze względu na brak zapachu.

Priorytetem kolejnego wystawcy targów - Novo-Pak - są opakowania z myślą o naturze. Wszystkie butelki PET mogą być wyprodukowane z RPET-u. Natomiast tradycyjny czarny barwnik może być zastąpiony barwnikiem carbon free, który umożliwia recykling. W swojej stałej ofercie producent posiada również słoiki z bardzo trwałego surowca – PCR - odzyskanego w wyniku recyklingu odpadów plastikowych zawróconych z rynku po konsumenckiego oraz Refill System - opakowania wielokrotnego użytku z wymiennym wkładem.

Targi online - branżowe podcasty i webinary

W oczekiwaniu na 14. edycję Packaging Innovations uczestnicy wydarzenia mogli spotkać się podczas serii webinarów z firmą Aniflex poświęconym istotnym tematom związanym z kreacją i produkcją etykiet oraz opakowań.

Rok 2022 to także kontynuacja autorskich podcastów Packaging Innovations. Rozmowy Spakowane, których tematami są topowe zagadnienia branży takie jak eko-projektowanie opakowań, opakowania dla e-commerce, a także wyzwania dla opakowań kosmetycznych czy prawne aspekty obrotu opakowań.

Program towarzyszący

Ciekawie zapowiada się także nieodłączny element targów - strefa workShops. Wiedza zdobywana na targach podczas wykładów i prezentacji jest szczególnie ceniona przez uczestników Packaging Innovations. Tematyka wystąpień na scenie workShops będzie dotyczyć branżowych trendów, w tym eko-rozwiązań oraz e-commerce. Prelegenci poruszą takie tematy jak: rozwój firmy dzięki oferowanym instrumentom wsparcia, ochrona wzoru opakowania, dyrektywa Single Use Plastics, kreatywne projekty, etykiety premium oraz recykling i biotworzywa. Zdradzamy także, że równolegle z Packaging Innovations odbędzie się, ponownie w wersji stacjonarnej, organizowana wspólnie z firmą Aniflex konferencja Packaging [R]evolution. Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

--> PEŁEN PROGRAM WORKSHOPS

--> PROGRAM KONFERENCJI PACKAGING [R]EVOLUTION

Nowością tegorocznej edycji targów jest bezpłatna usługa umawiania spotkań z Wystawcami poprzez elektroniczny katalog wystawcy.

Konkurs 11. Strefa Studenta

W ramach Targów Packaging Innovations młodzi projektanci już po raz 11. mają okazję do udziału w konkursie na najlepszy projekt opakowania lub etykiety. Konkurs daje możliwość studentom na promocję nowatorskich prac szerokiemu gronu odbiorców oraz integrację i nawiązanie relacji z biznesowym środowiskiem branży opakowań.

Dla laureatów konkursu przygotowane są atrakcyjne nagrody: możliwość bezpłatnej prezentacji swoich prac w ramach konkursowego stoiska Strefa Studenta podczas Targów oraz nagroda pieniężna dla 3 Laureatów. Podczas targów odbędzie się rozstrzygnięcie wyników konkursu. 

Dzięki użyciu licznych kanałów dotarcia, umiejętnemu łączeniu poszczególnych form promocji, targi stają się jednym z najskuteczniejszych narzędzi budowania trwałych relacji biznesowych. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna edycja również zaskoczy zwiedzających bogatym programem, innowacyjnymi rozwiązaniami i najnowszymi trendami prezentowanymi przez wystawców, ale przede wszystkim umożliwi nawiązanie długotrwałych relacji. 

Wstęp na targi jest bezpłatny, wymagana wcześniejsza rejestracja na stronie www.packaginginnovations.pl.

--> REJESTRACJA ON-LINE


Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
XVI Targi INTARG® wystartowały! Już dziś, 24 maja 2023 ruszają XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INT...
Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli Postęp cyfryzacji produkcji jest nieodzownym i nieuniknionym elementem rozwoju, zar&oacut...
KOMPOZYT-EXPO 2017 - centrum innowacji Materiały kompozytowe znajdują zastosowanie prawie w każdej dziedzinie życia: motoryzacji...
O rewolucji w branży automotive na IABM 2019 Elektromobilność przynosi prawdziwą rewolucję wśród firm z branży motoryzacyjnej. ...
Klucz do cyfryzacji i transformacji branży wytwórczej Stale rosnący poziom integracji procesów cyfrowych w sektorze produkcji stanowi je...
Sprytny ERP długotrwale wzmacnia łańcuchy dostaw Bez systemu ERP nie ma produkcji. Tzw. Enterprise Resource Planning (ERP), stanowiący cyf...
Partnerzy