Szukaj w działach:

Logistyka 4.0 na Modernlog 2020

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

4. edycja targów Modernlog upłynie pod hasłem Logistyka 4.0. U podstaw najnowszych branżowych trendów leży cyfryzacja i automatyzacja procesów. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie efektywności hal produkcyjnych, magazynów i centrów dystrybucyjnych. Jakie wybierać rozwiązania? Po które sięgnąć, by najlepiej wpasować się w potrzeby konkretnej firmy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć będzie można w Poznaniu, w dniach 2-5 czerwca 2020 r.

Modernlog - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu zgodnie z tradycją odbędą się w trakcie jednego z najważniejszych wydarzeń branżowo-przemysłowych w Europie – ITM Industry Europe. Synergia ta pozwala połączyć odważne i nowoczesne rozwiązania z ogromnym przemysłem i zastosować je w logistyce.

Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog zauważa: - „Ekspozycja Modernlog 2020 zostanie podzielona tematycznie na: magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, rozwiązania dla e-commerce i omnichannel, software/iot, ale rozmawiamy z partnerami o poszerzeniu zagadnień targów o ofertę profesjonalnych przestrzeni magazynowych. W związku z wyzwaniami, jakie stoją przed branżą logistyczną, a także rozwojem nowoczesnych kanałów sprzedażowych chcielibyśmy, aby zwiedzający targi myślący o inwestycji w swoją powierzchnię magazynową mógł, zapoznać się z tematem kompleksowo, a więc od wyboru właściwej powierzchni w konkretnej lokalizacji, po odpowiednie wyposażenie dedykowane konkretnym potrzebom.”

Spotkanie, które odbędzie się w czerwcu oscylować będzie wokół tematyki związanej z zagadnieniami z zakresu automatyzacji i digitalizacji. Rozwiązania te nieuchronnie zbliżają się do świata intralogistyki. Szczególny udział mają w tym sprzyjające makroekonomiczne warunki, które mają szansę w znacznym stopniu przyspieszyć cały proces. Inwestycja w cyfryzację przekłada się na pozycję rynkową i wyniki finansowe firmy, dzięki bardziej efektywnej pod względem kosztów pracy magazynów. Dlatego właśnie wprowadzanie standardów logistyki 4.0 do firmy to trudny, lecz konieczny proces.

Wiatr w żaglach magazynów

Jak zaznacza Mateusz Nowakowski: - „Polska ma potencjał, żeby w ciągu najbliższych lat podwoić zasoby powierzchni magazynowej, którą trzeba będzie dostosować do konkretnego klienta. Na Modernlog pokażemy rozwiązania, które pozwolą taki magazyn zaprojektować w optymalny sposób. Jak wynika z analiz firmy JLL w ubiegłym roku zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe sięgnęło 3,7 mln m², a jeśli pominąć umowy odnawiane wynik ten wynosi 2,9 mln m². Dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego wciąż znajduje odzwierciedlenie w wysokiej aktywności na rynku deweloperskim. Przez pierwsze dwa kwartały 2019 r. do użytku oddano ponad 1,1 miliona m² i był to najwyższy wynik odnotowany w I półroczu w historii rynku. Całkowite zasoby magazynowe w Polsce osiągnęły 16,9 miliona m². W 2018 roku odnotowano też rekordową wartość inwestycji dotyczących magazynów - 1,84 mld euro. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie automatyzacją procesów logistycznych - dlatego oferta najbliższej edycji Modernlog na pewno w ten trend się wpisze.”
#Smart Warehouse – siła praktycznej wiedzy

Konferencja #Smart Warehouse okazała się jednym z najważniejszych wydarzeń poprzedniej edycji Modernlog. Umożliwiła ona uczestnikom zapoznanie się z historiami konkretnych wdrożeń oraz zdobycie wiedzy na temat zwiększania wydajności magazynów.

Mateusz Nowakowski podsumowuje:- „#Smart Warehouse - nowy punkt na mapie wydarzeń Modernlog okazał się strzałem w dziesiątkę. Wysoka frekwencja i pozytywne recenzje skłoniły nas do kontynuacji tego wydarzenia. Możemy zapewnić, że zaprosimy do dyskusji ludzi, którzy nowe trendy znają tylko z praktyki, a nie z teorii. Podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem w automatyzacji procesów logistycznych. Co ważne będzie też czas na zadawanie pytań i porady indywidualne. Do współpracy przy projekcie już zaprosiliśmy czołowe firmy i organizacje działające w duchu logistyki 4.0. Trwają intensywne prace nad szczegółowym programem Smart Warehouse 2020, ale na pewno nie zabraknie w nim aktualnych trendów w automatyzacji i digitalizacji. Era cyfrowa już nadeszła, widać to w nowoczesnej logistyce, widać to na Modernlog.”

Innowacje w logistyce

Wydarzenie In4Log Industry można określić w kilku słowach: hałas maszyn, interesujące prezentacje, tłumy zainteresowanych pracą nowoczesnych urządzeń magazynowych.

Jest to projekt, który na stałe zagościł już w programie Modernlog. Każdego roku organizatorzy wydarzenia zapraszają do udziału firmy, których sprzęty i wdrożenia dają odpowiedź na pytania: jak wpływać na bezbłędność wydań kompletacyjnych, czas realizacji dostaw wewnętrznych, wydajność, szybkość przepływu oraz jak wykorzystywać w tym celu dostępne urządzenia oraz maszyny.

Dobre praktyki, jakie prezentowane są w trakcie wydarzenia, to dla uczestników i widzów źródło ogromnej inspiracji, pomagające w odkryciu kreatywnego podejścia do własnej logistyki wewnętrznej. In4Log Industry jest projektem, doskonale wypadającym nie tylko jako przestrzeń, która pozwala spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób, ale także nadająca im niespotykaną produktywność, dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie dziewiątą.

Modernlog odbędzie się w dniach 2-5 czerwca 2020 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym terminie zwiedzić będzie można targi: ITM Industry Europe, Subcontracting, Forum Odlewnicze Focast oraz 3D Solutions.

Więcej na stronie: www.modernlog.pl


Źródło: Grupa MTP, Zrobotyzowany.pl


POWIĄZANE
IntraMag Poland 2020 dla logistyki wewnętrznej Polska obecnie zajmuje wysokie 3 miejsce w Europie jako potentat w wynajmowanych powierzc...
Przemysł 4.0 i Smart Factory na ITM Polska 2018 Liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne, dźwięki pracujących maszyn oraz interesujące konfe...
AUTOMATICON odbędzie się w styczniu 2022 Niestety, po raz kolejni organizatorzy Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiar...
Fabryki przyszłości na Fabryka Roku 2018 Na konferencji i gali rozdania nagród - Fabryka Roku 2018 organizowanej przez Trade...
Jak zoptymalizować procesy produkcyjne? W Warszawie dnia 11 grudnia br. odbędzie się pierwsza edycja Konferencji Manufacturing Pr...
Dołącz do Konferencji E-commerce 2023! „E-commerce 2023 – szanse, trendy, wyzwania” to kolejna edycja coroczne...
Partnerzy