Logistyka 4.0 na Modernlog 2020
4. edycja targów Modernlog upłynie pod hasłem Logistyka 4.0. U podstaw najnowszych branżowych trendów leży cyfryzacja i automatyzacja procesów. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie efektywności hal produkcyjnych, magazynów i centrów dystrybucyjnych. Jakie wybierać rozwiązania? Po które sięgnąć, by najlepiej wpasować się w potrzeby konkretnej firmy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć będzie można w Poznaniu, w dniach 2-5 czerwca 2020 r.
Modernlog - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu zgodnie z tradycją odbędą się w trakcie jednego z najważniejszych wydarzeń branżowo-przemysłowych w Europie – ITM Industry Europe. Synergia ta pozwala połączyć odważne i nowoczesne rozwiązania z ogromnym przemysłem i zastosować je w logistyce.
Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog zauważa: - „Ekspozycja Modernlog 2020 zostanie podzielona tematycznie na: magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, rozwiązania dla e-commerce i omnichannel, software/iot, ale rozmawiamy z partnerami o poszerzeniu zagadnień targów o ofertę profesjonalnych przestrzeni magazynowych. W związku z wyzwaniami, jakie stoją przed branżą logistyczną, a także rozwojem nowoczesnych kanałów sprzedażowych chcielibyśmy, aby zwiedzający targi myślący o inwestycji w swoją powierzchnię magazynową mógł, zapoznać się z tematem kompleksowo, a więc od wyboru właściwej powierzchni w konkretnej lokalizacji, po odpowiednie wyposażenie dedykowane konkretnym potrzebom.”
Spotkanie, które odbędzie się w czerwcu oscylować będzie wokół tematyki związanej z zagadnieniami z zakresu automatyzacji i digitalizacji. Rozwiązania te nieuchronnie zbliżają się do świata intralogistyki. Szczególny udział mają w tym sprzyjające makroekonomiczne warunki, które mają szansę w znacznym stopniu przyspieszyć cały proces. Inwestycja w cyfryzację przekłada się na pozycję rynkową i wyniki finansowe firmy, dzięki bardziej efektywnej pod względem kosztów pracy magazynów. Dlatego właśnie wprowadzanie standardów logistyki 4.0 do firmy to trudny, lecz konieczny proces.
Wiatr w żaglach magazynów
Jak zaznacza Mateusz Nowakowski: - „Polska ma potencjał, żeby w ciągu najbliższych lat podwoić zasoby powierzchni magazynowej, którą trzeba będzie dostosować do konkretnego klienta. Na Modernlog pokażemy rozwiązania, które pozwolą taki magazyn zaprojektować w optymalny sposób. Jak wynika z analiz firmy JLL w ubiegłym roku zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe sięgnęło 3,7 mln m², a jeśli pominąć umowy odnawiane wynik ten wynosi 2,9 mln m². Dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego wciąż znajduje odzwierciedlenie w wysokiej aktywności na rynku deweloperskim. Przez pierwsze dwa kwartały 2019 r. do użytku oddano ponad 1,1 miliona m² i był to najwyższy wynik odnotowany w I półroczu w historii rynku. Całkowite zasoby magazynowe w Polsce osiągnęły 16,9 miliona m². W 2018 roku odnotowano też rekordową wartość inwestycji dotyczących magazynów - 1,84 mld euro. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie automatyzacją procesów logistycznych - dlatego oferta najbliższej edycji Modernlog na pewno w ten trend się wpisze.”
#Smart Warehouse – siła praktycznej wiedzy
Konferencja #Smart Warehouse okazała się jednym z najważniejszych wydarzeń poprzedniej edycji Modernlog. Umożliwiła ona uczestnikom zapoznanie się z historiami konkretnych wdrożeń oraz zdobycie wiedzy na temat zwiększania wydajności magazynów.
Mateusz Nowakowski podsumowuje:- „#Smart Warehouse - nowy punkt na mapie wydarzeń Modernlog okazał się strzałem w dziesiątkę. Wysoka frekwencja i pozytywne recenzje skłoniły nas do kontynuacji tego wydarzenia. Możemy zapewnić, że zaprosimy do dyskusji ludzi, którzy nowe trendy znają tylko z praktyki, a nie z teorii. Podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem w automatyzacji procesów logistycznych. Co ważne będzie też czas na zadawanie pytań i porady indywidualne. Do współpracy przy projekcie już zaprosiliśmy czołowe firmy i organizacje działające w duchu logistyki 4.0. Trwają intensywne prace nad szczegółowym programem Smart Warehouse 2020, ale na pewno nie zabraknie w nim aktualnych trendów w automatyzacji i digitalizacji. Era cyfrowa już nadeszła, widać to w nowoczesnej logistyce, widać to na Modernlog.”
Innowacje w logistyce
Wydarzenie In4Log Industry można określić w kilku słowach: hałas maszyn, interesujące prezentacje, tłumy zainteresowanych pracą nowoczesnych urządzeń magazynowych.
Jest to projekt, który na stałe zagościł już w programie Modernlog. Każdego roku organizatorzy wydarzenia zapraszają do udziału firmy, których sprzęty i wdrożenia dają odpowiedź na pytania: jak wpływać na bezbłędność wydań kompletacyjnych, czas realizacji dostaw wewnętrznych, wydajność, szybkość przepływu oraz jak wykorzystywać w tym celu dostępne urządzenia oraz maszyny.
Dobre praktyki, jakie prezentowane są w trakcie wydarzenia, to dla uczestników i widzów źródło ogromnej inspiracji, pomagające w odkryciu kreatywnego podejścia do własnej logistyki wewnętrznej. In4Log Industry jest projektem, doskonale wypadającym nie tylko jako przestrzeń, która pozwala spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób, ale także nadająca im niespotykaną produktywność, dzięki lepszemu wykorzystaniu zasobów. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie dziewiątą.
Modernlog odbędzie się w dniach 2-5 czerwca 2020 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym terminie zwiedzić będzie można targi: ITM Industry Europe, Subcontracting, Forum Odlewnicze Focast oraz 3D Solutions.
Więcej na stronie: www.modernlog.pl
Źródło: Grupa MTP, Zrobotyzowany.pl
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dynamika przemysłu w październiku
- Czujnik ciśnienia z płaską celką pomiarową
- Odliczamy czas do Targów Control-Stom 2025