Szukaj w działach:

Innowacje w przemyśle 4.0 na ITM Industry Europe 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Innowacje w przemyśle 4.0, aktualne trendy w logistyce i spotkania kooperacyjne - taki bogaty „pakiet” otrzyma każdy uczestnik ITM INDUSTRY EUROPE i odbywających się w tym samym czasie targów: Modernlog, Subcontracting i Focast. Zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy branżowe oraz bogaty program wydarzeń odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynku, co roku przyciągają jak magnes. Świat przemysłu czeka na targi w Poznaniu, które potrwają od 31 maja do 3 czerwca.


Targi ITM INDUSTRY EUROPE od lat postrzegane są jako najważniejsze wydarzenie dla branży przemysłowej w tej części Europy. To tutaj można śledzić nowoczesne rozwiązania w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz dowiedzieć się jak podnosić konkurencyjność.

Inspirujący liderzy na ITM INDUSTRY EUROPE

Kontakt z liderami rynku stanowi inspirację dla wielu pozostałych „graczy”, którzy dopiero odkrywają swój potencjał.


Od kilku lat obserwujemy trend automatyzacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz rozwój robotyzacji. Pracujące maszyny i roboty w akcji to „wizytówka” targów ITM INDUSTRY EUROPE. Dbamy o to, żeby w tym roku również hale wystawiennicze wypełnił nowoczesny sprzęt. Udział w targach potwierdziła już część liderów takich jak: DMG MORI, MAZAK, TRUMPF, AMADA, SIEMENS, KUKA, FANUC, KIMLA. Sukcesywnie zgłaszają się do nas kolejne firmy. Nie zabraknie też startupów. Część z nich ma już za sobą udane wdrożenia, niektóre czekają jeszcze na swój „start” - zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.


Targi ITM INDUSTRY EUROPE startują z hackathonem

Nowością tegorocznej edycji będzie DronePower(.pl) czyli hackathonplus, zespołowa burza mózgów pod hasłem „TECHNOLOGIE dla BEZPIECZEŃSTWA INFRASTRUKTURY".

Pomysł wziął się z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury istotnej dla funkcjonowania państwa. To nie tylko elektrownie, przepompownie wodociągów, oczyszczalnie ścieków, szpitale czy budynki administracji rządowej i samorządowej, ale także ciągi komunikacyjne, linie przesyłowe surowców oraz transmisji danych.


Naszą ambicją jest zatrudnienie do obrony infrastruktury robotów (fizycznych i programowych) rozwijanych w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Takie wyzwania postawimy przed uczestnikami DronePower(.pl) czyli hackathonuplus. Chcemy, aby zaproponowane na ITM INDUSTRY EUROPE rozwiązania można było szybko dopracować i wdrożyć, dlatego wybrane zespoły będą mogły się zaprezentować przed potencjalnymi klientami swoje pomysły bezpośrednio w terenie, na obszarze testowym Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego na lotnisku w Kąkolewie pod Poznaniem. Do udziału zapraszamy zarówno zespoły akademickie jak i profesjonalne lub mieszane - zachęcają eksperci z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, organizator hackathonu.


Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody pieniężne i płatne staże wdrożeniowe. DronePower(.pl) odbędzie się w trakcie targów, od 2 do 3 czerwca.

Transformacja cyfrowa i digital twin

Podczas ostatniej edycji ITM INDUSTRY EUROPE najważniejszym punktem programu był dwudniowy Kongres Industry Next. Ta zrealizowana z sukcesem idea powróci także i w tym roku.

 
- Obecne czasy są burzliwe i nieprzewidywalne. Podczas Kongresu Industry Next omówimy największe wyzwania, jakie stoją obecnie przed polskim i światowym przemysłem. Będziemy szukali rozwiązań i mechanizmów usprawniających działanie polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Drugi dzień Kongresu, podobnie jak w 2021 r. przeznaczymy na spotkania warsztatowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Nie zmienią się także ich partnerzy: Park Naukowo-Technologiczny oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe pod wspólną marką EDI HHPC4Poland - zdradza szczegóły programu Anna Lemańska-Kramer.


Wraz z rozwojem digitalizacji w przemyśle, uczenia maszynowego, modelowania systemów, czujników internetu rzeczy (IoT), platform streamingowych, technologii symulacyjnych i chmury, coraz bardziej popularna staje się koncepcja DigitalTwin. Tego wątku nie zabraknie także na Kongresie Industry Next.


Eksperci Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego zaprezentują narzędzia i przykłady wdrożeń „cyfrowych bliźniaków” w branży automotive, lotnictwie oraz w produkcji maszyn. To będzie spektakularna podróż w przyszłość, która tworzy się na naszych oczach! W produkcji, digitaltwinsą wykorzystywane do projektowania produktów, zarządzania łańcuchem dostaw, konserwacji predykcyjnej czy analizy doświadczeń klientów. Cyfrowe bliźniaki to ekscytująca, wschodząca technologia. Przyniesie ona nową erę innowacji, bezpieczeństwa i wydajności nie tylko w przemyśle, ale w wielubranżach - dodaje Anna Lemańska-Kramer.


Z badań partnerów wydarzenia wynika, że 64% polskich firm produkcyjnych chce się digitalizować, ale tylko 31% menadżerów wie jakich narzędzi użyć. Dlatego tegoroczne warsztaty Industry Next będą poświęcone w całości na przedstawienie narzędzi transformacji cyfrowej wraz z przykładami ich użycia oraz możliwościami dofinansowania.

Dla Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego udział w Kongresie to wspaniała okazja do prezentacji najnowszych technologii, które mogą być zaimplementowane w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. To również możliwość, aby edukować, propagować i demonstrować szerokiej publiczności praktyczne rozwiązania Przemysłu Ery Cyfrowej.


Jako jeden z pięciu Hubów Innowacji Cyfrowych, wdrażających pilotażowy program Ministerstwa Rozwoju i Technologii realizowaliśmy pakiet usług wspierających proces transformacji cyfrowych polskich przedsiębiorstw. Podczas Kongresu Industry Next podzielimy się naszymi doświadczeniami z tego zakresu oraz wskażemy, w jaki sposób firmy mogą planować swoją drogę rozwoju w kierunku przemysłu 4.0. Partnerzy (ApollogicSp. z o.o., PIT Łukasiewicz, Fundacja GS1 Polska oraz IC Solution Sp. z o.o.), którzy wystąpią podczas naszego panelu to podmioty, opracowujące i wdrażające rozwiązania cyfrowe, mające bezpośrednie zastosowanie w kluczowych gałęziach przemysłu. Przedstawią autorskie technologie, podzielą się doświadczeniami z procesu transformacji cyfrowej realizowanego dla klientów zarówno europejskich, jak i USA. Uczestnicy panelu będą mieli okazję poszerzyć wiedzę i kompetencje oraz poznać praktyczne rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji, internetu rzeczy i digitalizacji łańcuchów dostaw, które są kluczowymi technologiami w procesie transformacji cyfrowej przemysłu oraz wspierają gospodarkę obiegu zamkniętego - zapowiadają eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Druga edycja Kongresu Industry Next odbędzie się pierwszego i drugiego dnia targów ITM INDUSTRY EUROPE (31.05-1.06.2022).

Targi MODERNLOG i SUBCONTRACTING

Równolegle z ITM Industry Europe odbywać będą się Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Jak co roku w programie tego wydarzenia nie zabraknie atrakcji skierowanych do dyrektorów centrów dystrybucyjnych, menedżerów łańcuchów dostaw, szefów i pracowników logistyki. Szczególną uwagę warto zwrócić na pokazy maszyn na żywo w strefie In4Log, która organizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog. Zobaczyć tu będzie można maszyny w akcji, odtwarzające procesy magazynowe, a także przykłady optymalizacji pracy posiadanych urządzeń. Prezentacje będą prowadzone każdego dnia targów we współpracy z partnerami technologicznymi.

Osoby szukające nowych kontaktów biznesowych powinny natomiast zainteresować tegoroczne Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Spotkają się tutaj zleceniodawcy przemysłowi i podwykonawcy, którzy będą mogli poznać się i nawiązać współpracę w ramach aranżowanych Subcontracting Meetings. To rzadka okazja do zdobycia wartościowych kontaktów biznesowych oraz poszerzenia swojej bazy podwykonawców.

Targi ITMINDUSTRY EUROPE potrwają od 31 maja do 3 czerwca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Forum Odlewniczego Focast.

Więcej informacji na:
www.itm-europe.pl
https://www.facebook.com/ITMEurope/
https://www.linkedin.com/showcase/itmeurope/

Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
SCHMALZ FXCB - chwytak do robotów współpracujących Firma Schmalz opracowała rozwiązanie, które zapewnia bezpieczną współpracę ...
Zbliża się XI edycja Executive Innovation Forum Już 29 listopada 2023 roku hotel Sheraton Grand Warsaw stanie się centrum dyskusji na tem...
Siła branży tworzyw sztucznych na Plastpol-u Prawie 6000 odwiedzających, 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 ...
Ulga na zakup robotów coraz bliżej Ministerstwo Finansów przygotowuje przepisy dotyczące ulgi na robotyzację, przepis...
item pluspartner & Smart Automation Firma SMART AUTOMATION specjalizuje się w automatyzacji i robotyzacji procesów prze...
Roboty drukują przyszłość Most wybudowany przez roboty ABB w innowacyjnej technologii druku 3D połączy brzegi dziel...
Partnerzy