Szukaj w działach:

Aktywny rok Konferencji Technicznych

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

10 miast, 13 spotkań oraz blisko 900 przedstawicieli z najważniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce - tak w liczbach można podsumować zakończony ostatnio cykl bezpłatnych Konferencji Technicznych Axon Media. 

To ogromny sukces, ponieważ wysoka frekwencja oznacza, że pomimo trudnego i niepewnego okresu, specjaliści nie ustają w poszukiwaniu rozwiązań, które warto wdrożyć, by optymalizować działanie procesów produkcyjnych. Proces ten jest ciągły i każde spotkanie w gronie specjalistów jest okazją do poszerzenia wiedzy o nowy koncept. 

Od efektywności i niezawodności produkcji, poprzez monitoring i diagnostykę, aż po automatyzację i rozwiązania intralogistyczne i magazynowe - to zagadnienia, które poruszono w trakcie sezonu Konferencji Technicznych w 2021 roku. Był to intensywny rok poświęcony innowacyjności i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Nie zabrakło prelekcji z inspirującymi case studies, konstruktywnych dyskusji w części wystawienniczej oraz praktycznych zadań w ramach warsztatów. Zdaniem uczestników, bezpośrednia rozmowa i interakcje na żywo są bardziej efektywne, niż wymiana zdań w trakcie zdalnej konferencji.

W spotkaniach udział wzięła kadra techniczna, przedstawiciele działów produkcji, utrzymania ruchu, prezesi, inżynierowie i fachowcy z wielu gałęzi przemysłu. W rezultacie, podczas każdej z Konferencji, prelekcje oraz praktyczne warsztaty gromadziły blisko 70 uczestników z grupy docelowej.

Opinie uczestników potwierdzają, że Konferencje Techniczne są doskonałym punktem do pierwszego kontaktu z ekspertami z branży. Forma łączenia targów z konferencją daje możliwość bezpośredniego kontaktu, konsultacji indywidualnego przypadku i co najważniejsze - znalezienia odpowiedniego rozwiązania. Jeden z uczestników (branża meblarska) skomentował: 


„Dziś poszukuję rozwiązań maksymalizujących zysk przedsiębiorstwa. Dzięki udziałowi w konferencjach zyskałem wiedzę o nowościach i szczerze mówiąc pojawiło się we mnie kilka refleksji dotyczących optymalizacji istniejącej infrastruktury oraz potrzebie inwestycji. Nawiązałem kilka interesujących kontaktów z wystawcami wymieniając się jednocześnie na gorąco swoimi pomysłami”.


Organizator Konferencji Technicznych zgromadził liczne grono Patronów Honorowych oraz Medialnych, mających wkład w sukces frekwencyjny.

Wszystkie wydarzenia zorganizowane zostały zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego, przy zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu uczestników.

Co w kolejnym sezonie?

Axon Media zapowiada rozpoczęcie kolejnego cyklu Konferencji Technicznych z początkiem marca 2022 roku w Krakowie. By odpowiedzieć na potrzeby rynku, przewidzianych jest 26 wydarzeń, w 15 miastach o następującej tematyce: Niezawodność i Utrzymanie Ruchu, automatyzacja i przemysł 4.0, robotyzacja, optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych, a także dedykowane spotkania dla specjalistów ds. logistyki i magazynowania.

Szczegóły dostępne wkrótce na stronie: www.KonferencjeTechniczne.pl.


--> Zobacz film z jednej z Konferencji Technicznych przygotowany przez Zrobotyzaowany.plŹródło: Axon Media
Film: Zrobotyzowany.pl
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Wyzwania w procesie kartonowania produktów Nie ocenia się książki po okładce. Ludowe porzekadło, którego nasza podświadomość ...
Bezpieczny i szybki transport na hali produkcyjnej Większa wydajność i płynne dostarczanie materiałów: w Austrii firma Philips automa...
Bony na cyfryzację od PARP „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację” to nowe dział...
DREMA wyróżniona przez Federację EUMABOIS Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS ogłosiła...
Wielkie premiery KUKA 2020 KR Scara, KR 4, KR C5, KR C5 micro – niezawodne, wydajne, elastyczne, dopracowane do...
Jak pozyskać dofinansowanie na inwestycje w Przemysł 4.0? Wdrożenie idei przemysłu 4.0 to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed po...
Partnerzy