Szukaj w działach:

Aktywny rok Konferencji Technicznych

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

10 miast, 13 spotkań oraz blisko 900 przedstawicieli z najważniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce - tak w liczbach można podsumować zakończony ostatnio cykl bezpłatnych Konferencji Technicznych Axon Media. 

To ogromny sukces, ponieważ wysoka frekwencja oznacza, że pomimo trudnego i niepewnego okresu, specjaliści nie ustają w poszukiwaniu rozwiązań, które warto wdrożyć, by optymalizować działanie procesów produkcyjnych. Proces ten jest ciągły i każde spotkanie w gronie specjalistów jest okazją do poszerzenia wiedzy o nowy koncept. 

Od efektywności i niezawodności produkcji, poprzez monitoring i diagnostykę, aż po automatyzację i rozwiązania intralogistyczne i magazynowe - to zagadnienia, które poruszono w trakcie sezonu Konferencji Technicznych w 2021 roku. Był to intensywny rok poświęcony innowacyjności i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Nie zabrakło prelekcji z inspirującymi case studies, konstruktywnych dyskusji w części wystawienniczej oraz praktycznych zadań w ramach warsztatów. Zdaniem uczestników, bezpośrednia rozmowa i interakcje na żywo są bardziej efektywne, niż wymiana zdań w trakcie zdalnej konferencji.

W spotkaniach udział wzięła kadra techniczna, przedstawiciele działów produkcji, utrzymania ruchu, prezesi, inżynierowie i fachowcy z wielu gałęzi przemysłu. W rezultacie, podczas każdej z Konferencji, prelekcje oraz praktyczne warsztaty gromadziły blisko 70 uczestników z grupy docelowej.

Opinie uczestników potwierdzają, że Konferencje Techniczne są doskonałym punktem do pierwszego kontaktu z ekspertami z branży. Forma łączenia targów z konferencją daje możliwość bezpośredniego kontaktu, konsultacji indywidualnego przypadku i co najważniejsze - znalezienia odpowiedniego rozwiązania. Jeden z uczestników (branża meblarska) skomentował: 


„Dziś poszukuję rozwiązań maksymalizujących zysk przedsiębiorstwa. Dzięki udziałowi w konferencjach zyskałem wiedzę o nowościach i szczerze mówiąc pojawiło się we mnie kilka refleksji dotyczących optymalizacji istniejącej infrastruktury oraz potrzebie inwestycji. Nawiązałem kilka interesujących kontaktów z wystawcami wymieniając się jednocześnie na gorąco swoimi pomysłami”.


Organizator Konferencji Technicznych zgromadził liczne grono Patronów Honorowych oraz Medialnych, mających wkład w sukces frekwencyjny.

Wszystkie wydarzenia zorganizowane zostały zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego, przy zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu uczestników.

Co w kolejnym sezonie?

Axon Media zapowiada rozpoczęcie kolejnego cyklu Konferencji Technicznych z początkiem marca 2022 roku w Krakowie. By odpowiedzieć na potrzeby rynku, przewidzianych jest 26 wydarzeń, w 15 miastach o następującej tematyce: Niezawodność i Utrzymanie Ruchu, automatyzacja i przemysł 4.0, robotyzacja, optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych, a także dedykowane spotkania dla specjalistów ds. logistyki i magazynowania.

Szczegóły dostępne wkrótce na stronie: www.KonferencjeTechniczne.pl.


--> Zobacz film z jednej z Konferencji Technicznych przygotowany przez Zrobotyzaowany.plŹródło: Axon Media
Film: Zrobotyzowany.pl
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Zrobotyzowane rozwiązanie Fastems and SKF Aerospace Firma SKF Aerospace, światowy lider w produkcji łożysk, przeszedł gruntowne zmiany, aby wy...
Nowa siedziba i showroom KUKA w Polsce W czwartek 24 września, przy Mysłowickiej 1, odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby ...
Łatwa robotyzacja dzięki rozwiązaniom SEW-EURODRIVE Eksperci SEW-EURODRIVE Polska opracowali proste i łatwe do wdrożenia rozwiązania z zakres...
Polskie fabryki mebli zgodne z ideą Przemysłu 4.0 Profesjonaliści znający branżę meblarską są zgodni - kluczem do sukcesu całej gałęzi jest...
Więcej robotów niż ludzi w Gliwickim Amazonie Firma Amazon zapowiedziała otworzenie kolejnego centrum logistycznego, tym razem w Gliwic...
Bridgestone inwestuje w inteligentne fabryki Firma Bridgestone ogłosiła, iż zainwestuje 36 milionów euro w cyfryzację działalno...
Partnerzy