Szukaj w działach:

ABB napędza autonomiczne roboty mobilne nowej generacji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

ABB nawiązuje strategiczne partnerstwo ze szwajcarskim start-upem Sevensense, założonym w 2018 roku jako spin-off z ETH Zurich, w celu wzmocnienia nowej oferty ABB w zakresie autonomicznej robotyki mobilnej (AMR) za pomocą sztucznej inteligencji (AI) i technologii mapowania wizyjnego 3D. Technologia ta zaoferuje klientom niespotykany dotąd poziom elastyczności, ponieważ roboty mobilne będą mogły poruszać się autonomicznie w złożonych, dynamicznych środowiskach wewnętrznych i zewnętrznych w pobliżu ludzi.

Partnerstwo to jest kolejnym ważnym krokiem w strategii ABB, której celem jest napędzanie nowej generacji elastycznej automatyki i rozszerzenie portfolio ABB w zakresie robotyki i automatyki, po ogłoszonym w lipcu 2021 roku przejęciu ASTI Mobile Robotics, wiodącego światowego producenta AMR. Partnerstwo obejmuje mniejszościową inwestycję w Sevensense poprzez jednostkę kapitału wysokiego ryzyka ABB, ABB Technology Ventures, która ma zostać zamknięta do końca listopada 2021 roku.


- Bazując na naszym przejęciu ASTI Mobile Robotics ogłosznego w połowie tego roku, nasze partnerstwo z Sevensense jest kolejnym kamieniem milowym w naszych wysiłkach, aby w pełni odblokować elastyczną automatyzację dla naszych klientów - powiedział Sami Atiya, dyrektor biznesu Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB. - Integracja technologii AI i mapowania 3D firmy Sevensense z naszą ofertą AMR pomoże przyspieszyć zastąpienie dzisiejszych liniowych linii produkcyjnych w pełni elastycznymi sieciami. Nasza wizja miejsca pracy przyszłości to taka, w której urządzenia AMR przenoszą materiały, części i gotowe produkty pomiędzy inteligentnymi stanowiskami pracy w coraz bardziej nieustrukturyzowanych, dynamicznych środowiskach pracy, a nasze partnerstwo z Sevensense jest ważnym krokiem w realizacji tej wizji.

 

ABB Technologia nawigacyjna Sevensense do tworzenia map 3D
Fot.: Technologia nawigacyjna Sevensense wykorzystuje zaawansowaną wizję komputerową i algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia mapy 3D. 


Technologia nawigacyjna Sevensense wykorzystuje zaawansowaną wizję komputerową i algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia map 3D, które są dokładniejsze niż dzisiejsze rozwiązania 2D, co prowadzi do lepszych możliwości nawigacyjnych i bardziej opłacalnych rozwiązań niż nawigacja oparta na skanerze laserowym. Robot AMR wyposażony w technologię SLAM (3D Simultaneous Localization and Mapping) będzie w stanie dokładnie zinterpretować swoje otoczenie, zidentyfikować osobę, paletę lub innego robota i autonomicznie podjąć decyzję o ominięciu tych przeszkód. Ten poziom inteligencji umożliwi bezpieczniejsze interakcje człowiek-maszyna i zapewni bezpieczny i wydajny przepływ materiałów w fabrykach i magazynach, co pozwoli na maksymalną elastyczność i produktywność.


Gregory Hitz, dyrektor generalny Sevensense Robotics: - To dla nas wielki krok, który nadszedł we właściwym czasie. Partnerstwo z ABB stanowi fundament długoterminowej współpracy, przy jednoczesnym zachowaniu naszej pełnej niezależności jako firmy. Pozwala nam to na wzajemne korzystanie z naszej wiedzy i tworzenie najlepszych produktów dla wszystkich naszych klientów w dłuższej perspektywie. Jednocześnie inwestycja ABB daje nam bezpieczeństwo planowania. Z niecierpliwością czekamy na przeniesienie naszej technologii na skalę globalną i ustanowienie Sevensense w czołówce firm zajmujących się wizją i nawigacją wspieraną przez AI na całym świecie.


ABB zintegruje soft- i hardware'ową technologię Sevensense z ofertą ABB w zakresie AMR, a pilotażowe projekty dla klientów planowane są na 2022 rok.

Sevensense został wybrany do współpracy z Robotyką ABB po udziale w 2021 ABB Robotics Innovation Challenge, w którym oceniano wydajność szeregu rozwiązań Visual SLAM z wielu globalnych firm technologicznych.
Źródło: ABB, Sevensense
Redakcja: MRR

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
Rozwój robotów współpracujących ABB i Kawasaki łączą siły dla rozwoju robotów współpracujących. To pierwsze...
Roboty Kawasaki w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii powstało w podwrzesińskich Grzymysławicac...
Centrum Przemysłu 4.0 na Politechniki Śląskiej 10 marca oficjalnie zainaugurowano działalność Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskie...
ABB przejmuje GE Industrial Solutions Firma ABB ogłosiła przejęcie GE Industrial Solutions, globalnego biznesu firmy GE w zakre...
Pandemia przyspiesza robotyzację branży logistycznej Firma ABB opublikowała raport na temat przyszłości branży logistycznej, „Nowa norma...
Badanie ABB: branża automotive niegotowa na nowe regulacje Według badania przeprowadzonego przez ABB oraz AMS branża motoryzacyjna nie jest gotowa n...
Partnerzy