Szukaj w działach:

ABB napędza autonomiczne roboty mobilne nowej generacji

 

ABB nawiązuje strategiczne partnerstwo ze szwajcarskim start-upem Sevensense, założonym w 2018 roku jako spin-off z ETH Zurich, w celu wzmocnienia nowej oferty ABB w zakresie autonomicznej robotyki mobilnej (AMR) za pomocą sztucznej inteligencji (AI) i technologii mapowania wizyjnego 3D. Technologia ta zaoferuje klientom niespotykany dotąd poziom elastyczności, ponieważ roboty mobilne będą mogły poruszać się autonomicznie w złożonych, dynamicznych środowiskach wewnętrznych i zewnętrznych w pobliżu ludzi.

Partnerstwo to jest kolejnym ważnym krokiem w strategii ABB, której celem jest napędzanie nowej generacji elastycznej automatyki i rozszerzenie portfolio ABB w zakresie robotyki i automatyki, po ogłoszonym w lipcu 2021 roku przejęciu ASTI Mobile Robotics, wiodącego światowego producenta AMR. Partnerstwo obejmuje mniejszościową inwestycję w Sevensense poprzez jednostkę kapitału wysokiego ryzyka ABB, ABB Technology Ventures, która ma zostać zamknięta do końca listopada 2021 roku.


- Bazując na naszym przejęciu ASTI Mobile Robotics ogłosznego w połowie tego roku, nasze partnerstwo z Sevensense jest kolejnym kamieniem milowym w naszych wysiłkach, aby w pełni odblokować elastyczną automatyzację dla naszych klientów - powiedział Sami Atiya, dyrektor biznesu Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB. - Integracja technologii AI i mapowania 3D firmy Sevensense z naszą ofertą AMR pomoże przyspieszyć zastąpienie dzisiejszych liniowych linii produkcyjnych w pełni elastycznymi sieciami. Nasza wizja miejsca pracy przyszłości to taka, w której urządzenia AMR przenoszą materiały, części i gotowe produkty pomiędzy inteligentnymi stanowiskami pracy w coraz bardziej nieustrukturyzowanych, dynamicznych środowiskach pracy, a nasze partnerstwo z Sevensense jest ważnym krokiem w realizacji tej wizji.

 

ABB Technologia nawigacyjna Sevensense do tworzenia map 3D
Fot.: Technologia nawigacyjna Sevensense wykorzystuje zaawansowaną wizję komputerową i algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia mapy 3D. 


Technologia nawigacyjna Sevensense wykorzystuje zaawansowaną wizję komputerową i algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia map 3D, które są dokładniejsze niż dzisiejsze rozwiązania 2D, co prowadzi do lepszych możliwości nawigacyjnych i bardziej opłacalnych rozwiązań niż nawigacja oparta na skanerze laserowym. Robot AMR wyposażony w technologię SLAM (3D Simultaneous Localization and Mapping) będzie w stanie dokładnie zinterpretować swoje otoczenie, zidentyfikować osobę, paletę lub innego robota i autonomicznie podjąć decyzję o ominięciu tych przeszkód. Ten poziom inteligencji umożliwi bezpieczniejsze interakcje człowiek-maszyna i zapewni bezpieczny i wydajny przepływ materiałów w fabrykach i magazynach, co pozwoli na maksymalną elastyczność i produktywność.


Gregory Hitz, dyrektor generalny Sevensense Robotics: - To dla nas wielki krok, który nadszedł we właściwym czasie. Partnerstwo z ABB stanowi fundament długoterminowej współpracy, przy jednoczesnym zachowaniu naszej pełnej niezależności jako firmy. Pozwala nam to na wzajemne korzystanie z naszej wiedzy i tworzenie najlepszych produktów dla wszystkich naszych klientów w dłuższej perspektywie. Jednocześnie inwestycja ABB daje nam bezpieczeństwo planowania. Z niecierpliwością czekamy na przeniesienie naszej technologii na skalę globalną i ustanowienie Sevensense w czołówce firm zajmujących się wizją i nawigacją wspieraną przez AI na całym świecie.


ABB zintegruje soft- i hardware'ową technologię Sevensense z ofertą ABB w zakresie AMR, a pilotażowe projekty dla klientów planowane są na 2022 rok.

Sevensense został wybrany do współpracy z Robotyką ABB po udziale w 2021 ABB Robotics Innovation Challenge, w którym oceniano wydajność szeregu rozwiązań Visual SLAM z wielu globalnych firm technologicznych.
Źródło: ABB, Sevensense
Redakcja: MRR

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
Szósta odsłona konkursu Lidera IT Przed nami szósta edycja wielkiej rywalizacji o miano Lidera IT, do której ...
Rusza nabór do KPT ScaleUp KPT ScaleUP, akcelerator Przemysłu 4.0 uruchamia rekrutację dla młodych innowacyjnych fir...
NOYEN rozbudowuje swój zakład i zwiększa produkcję W najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa infrastruktury firmy NOYEN znajdującej się...
Dofinansowanie w ramach Przemysłu 4.0 Centrum Projektów Europejskich ogłosiło konkurs, którego celem jest wypraco...
ABB w II kwartale 2018 roku W drugim kwartale Spółka ABB zanotowała wzrost zamówień we wszystkich dywiz...
RPA w procesach kontroli jakości Wiele przedsiębiorstw staje przed decyzją co zrobić, aby zwiększyć wydajność i szybkość p...
Partnerzy