O sztucznej inteligencji na Made in Wroclaw 2021
Przed nami kolejna edycja Driven by intelligence, czyli Made in Wroclaw 2021, wydarzenia, które co roku pokazuje, jak i dzięki komu rozwija się wrocławski biznes. Tematem tegorocznej konferencji, która odbędzie się 20 października 2021 r., będzie sztuczna inteligencja, która coraz mocniej wpływa na różne aspekty funkcjonowania firm, miast i społeczeństw.
Sztuczna inteligencja we Wrocławiu
O cyfryzacji czy digitalizacji słyszał już chyba każdy z nas. To procesy, które sprawiają, że to, co cyfrowe jest powszechnie obecne w niemal każdym aspekcie naszego życia, nie tylko zawodowego. Nierozłącznie wiąże się z nimi sztuczna inteligencja (AI, ang. artificial intelligence), która dla biznesu jest niezwykłą szansą na dynamiczny rozwój, co wyraźnie widać wśród stawiających na innowacje wrocławskich firm.
- Działające w naszym mieście uczelnie wyższe, ośrodki badawczo-rozwojowe, instytucje otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstwa realizujące nowatorskie projekty, wspólnie sprawiają, że Wrocław to świetne miejsce do rozwoju innowacji. Obecnie nierozerwalnie związana jest z nimi sztuczna inteligencja, o której będziemy rozmawiać na Made in Wroclaw 2021. To ważny temat, bo rozwój innowacji i biznesu w naszym mieście oznacza lepszą jakość życia jego mieszkańców - komentuje Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia. |
W trakcie Made in Wroclaw 2021 odbędzie się biznesowa konferencja, poświęcona wpływowi AI na różne aspekty funkcjonowania biznesu. Będą się na nią składać cztery panele dyskusyjne, w których w roli ekspertów wystąpią przedstawiciele innowacyjnych firm z miasta i regionu oraz eksperci związani ze środowiskiem akademickim. Poświęcone będą one tematom takim jak: rola lidera i zarządzanie w dobie sztucznej inteligencji, e-commerce będący siłą współczesnych zakupów, rozwój branży MedTech napędzany przez AI oraz Smart City, czyli sztuczna inteligencja w mieście.
- Tegoroczną edycję Made in Wroclaw postanowiliśmy poświęcić sztucznej inteligencji, ponieważ wyraźnie widzimy, że to jeden z kluczowych obszarów dla rozwoju firm z Wrocławia i regionu. Niedawno wydaliśmy raport „Sektor AI w aglomeracji wrocławskiej w roku 2021”, który pokazał, że to właśnie AI określa szanse i wyzwania dla biznesu na najbliższe lata. Będziemy o nich dyskutować w trakcie październikowej konferencji - opowiada Magdalena Okulowska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. |
![]() |
Konferencja biznesowa to jednak nie wszystko! Jak co roku na Made in Wroclaw nie zabraknie okazji do networkingu oraz poznania osób i instytucji, które na co dzień tworzą innowacje i napędzają rozwój Wrocławia. Spotkamy się z nimi w Studio Made in Wroclaw, czyli przestrzeni dedykowanej dla wrocławskiej kreatywności i przedsiębiorczości!
-->Zarejestruj się bezpłatnie na Made in Wroclaw 2021
Made in Wrocław 2021 ma formułę hybrydową. Konferencja stacjonarnie odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym, jednak można wziąć w niej udział z dowolnego miejsca, gdyż wydarzenie będzie transmitowane online. Udział jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja. Na konferencję w wersji online można już dziś zapisać się na www.made-in-wroclaw.pl. Osoby, które to zrobią, będą miały szansę uzyskać przed konferencją wejściówkę na stacjonarne wydarzenie.
Organizatorami wydarzenia są miasto Wrocław i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
Źródło: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej
Redaktor: MRR
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Rynek robotów współpracujących — perspektywy na rok 2025
- Dyrektywa maszynowa: Co zmienia się od 2027 w robotyzacji?
- Rynek robotów przemysłowych: silne odbicie w 2025?
- Przegląd liderów rynku robotów przemysłowych
- ABB sprzedaje swój biznes Robotyki
- Elastyczny przepływ materiałów dzięki VarioFlow plus
- Cobot czy robot przemysłowy?
- Czy Coboty Są Bezpieczne? Fakty i mity
- Co to są roboty mobilne AMR i AGV i jak działają?
- Zastosowanie robotów mobilnych AMR i AGV w przemyśle
- Coboty vs. Roboty Przemysłowe – Różnice, Zalety i Przyszłość
- 7 wskazówek jak dobrać robota do linii produkcyjnej
- FANUC otworzył nową siedzibę we Wrocławiu
- Jak dobrać panel HMI do aplikacji przemysłowej?
- MIK: przemysł trzyma poziom
- Jaki sterownik PLC wybrać?
- Raport World Robotics 2025 IFR
- 5 globalnych trendów robotyki na 2026 rok od IFR
- AI zmienia roboty przemysłowe - Raport IFR
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2026
- Coboty a nowa dyrektywa maszynowa, co się zmienia?
- Dokładność vs powtarzalność robota przemysłowego
- AI w polskich firmach - analiza PIE
- Robotyzacja napędza inwestycje zagraniczne
- ITM Industry Europe 2026: Twój zrobotyzowany przewodnik
- Strefa Bezpieczeństwa na ITM w Poznaniu
- FANUC Industry Day dla branży drzewno-meblarskiej
- Strefa Pneumat&BECKHOFF Games
- Rosnąca konkurencja na rynku cyfryzacji i automatyzacji
- Biuro konstrukcyjne dla przemysłu
- Kto liderem rynku mobilnych robotów magazynowych? - Raport
- Program 2035 ma wspierać robotyzację
- Firmy zwiększają inwestycje w automatyzację
- Robot + CNC = jedno gniazdo produkcyjne
- Jak dobrać robota do branży FMCG i e-commerce?
- Polska gospodarka utrzymuje tempo wzrostu
- Robotyzacja i AI kluczowe dla przemysłu - Raport ABB
- Automatyzacja i AI priorytetem - ABB Trends
2. EDYCJA PROGRAMU KPT SCALEUP
Krakowski Park Technologiczny (KPT) wybrał uczestników 2. edycji programu akcelera...
Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli
Postęp cyfryzacji produkcji jest nieodzownym i nieuniknionym elementem rozwoju, zar&oacut...
Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zaprezentował projekt Strategii Cyf...
Technologie open source w procesie transformacji cyfrowej
Innowacje napędzają nieustanny rozwój technologii. Sposób ewolucji dotychcz...
Industry 4.0 na Automotive 2018
W dniach 6-7 września br. Zakopanem stało się miejscem dyskusji na temat praktycznych wdr...
Teoria i praktyka na IV Forum Druku 3D
Podczas IV edycji Konferencji Forum Druku 3D, która odbyła się 8 października 2019...
