Sektor tworzyw sztucznych i gumy na PLASTPOLU
Ponad 300 wystawców z 18 krajów z Europy i świata pojawi się na tegorocznych Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Targach Kielce.
Targi PLASTPOL nie uniknęły problemów związanych z trwającą pandemią. Pierwotny, majowy termin musiał zostać przesunięty na wrzesień. Targi Kielce stanęły więc przed trudnym zadaniem, zorganizowania wydarzania w trzy miesiące. Wspólny wysiłek pracowników kieleckiego ośrodka, współorganizatorów i samych wystawców pozwolił na osiągnięcie tego celu. W halach kieleckiego ośrodka wystawienniczego zaprezentują się firmy z m. in.: Austrii, Czech, Danii, Niemiec, Holandii i Włoch.
Targi PLASTPOL to okazja do podsumowania branży i przegrupowania sił na nadchodzący rok. Targi Kielce zadbały również o ten aspekt imprezy. Pierwszego dnia odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Producentów Tworzyw Sztucznych PlasticsEurope, podczas którego przedstawiona zostanie diagnoza rynku tworzyw w Europie i na świecie. Eksperci podzielą się także swoją opinią na temat przyszłości branży.
Tego samego dnia Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy zorganizuje konferencję „Zamykamy obieg surowców - tworzywa sztuczne”. Będzie to kolejna odsłona merytorycznej części imprezy wystawienniczej w Targach Kielce. Podczas spotkania poruszony zostanie temat rozszerzonej odpowiedzialności producenta, ekoprojektowania, ale nie zabraknie też dobrych przykładów związanych z recyklingiem. Prelegentami konferencji będą eksperci zarówno z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, jak i recyklingu. Jak mówią organizatorzy, konferencja ma stanowić dowód na to, że potrzebna, ale i możliwa jest współpraca tych dwóch światów. Spotkanie będzie stanowić umocnienie wspólnych interesów organizacji ekologicznych
i przemysłu tworzyw.
Podczas targów PLASTPOL odbędzie się również seminarium techniczne PLASTECH INFO. Hasło przewodnie, wokół którego skupiony będzie nurt prezentacji, zostało zdefiniowane jako „TECHNOLOGIE PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH JAKO SIŁA NAPĘDOWA DLA ROZWOJU PRZEMYSŁU”. Seminarium poświęcone będzie potrzebom promocji i zwiększenia wiedzy o branży.
Przy okazji tegorocznych Targów, organizatorzy przygotowali, we współpracy z kwartalnikiem TWORZYWA, czasopismo GAZETA PLASTPOL. W magazynie znajdą się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia oraz artykuły poświęcone branży tworzyw sztucznych i gumy. GAZETA PLASTPOL redagowana jest przez dziennikarzy branżowych, będących ekspertami w swojej dziedzinie, co pozwoli na osiągnięcie wysokiej jakości publikowanej treści.
Tegoroczną nowością dla wystawców Targów PLASTPOL jest pojawienie się usługi PLASTPOL ON-LINE. Zwiększa ona zasięg promocji firm. Za jej pośrednictwem możliwe m.in. wyświetlanie filmików, streamingu, czy prezentacje on-line stoisk.
Dodatkowo, klienci zainteresowani spotkaniem z danym wystawcą, mogą umówić się na nie jeszcze przed rozpoczęciem imprezy targowej.
-->UMÓW SPOTKANIE
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odbędzie się 21-23 września 2021 roku w Targach Kielce.
--> Więcej o Targach PLASTPOL na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Targi Kielce
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze
- Coboty: kluczowy element łatwej automatyzacji przemysłowej
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024