SYMAS®/MAINTENANCE Virtual Talks - konferencja online
Kilkunastu prelegentów-ekspertów z branży, 6 bloków tematycznych, dwa dni fachowej wiedzy i wirtualnych rozmów ze specjalistami - tak w skrócie zapowiada się organizowana przez Targi w Krakowie oraz magazyn Powder&Bulk konferencja SYMAS®/MAINTENANCE Virtual Talks. Wydarzenie odbędzie się dniach 14-15 kwietnia br.
Spotkania branżowe (na razie) tylko wirtualnie
Nadal nie wiadomo kiedy zostanie zniesiony zakaz organizowania wydarzeń targowo-konferencyjnych w tradycyjnej formie. Dlatego Targi w Krakowie od kilku miesięcy wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i organizują konferencje online. Po sukcesach takich wydarzeń jak: Packaging ONnovations (dla branży opakowań) czy CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® przyszedł czas na pierwsze spotkanie dla branży materiałów sypkich i masowych oraz działów utrzymania ruchu. Dwudniowe wydarzenie zapowiada się bardzo interesująco.
Dla każdego coś ciekawego
Formuła konferencji przypomina tradycyjne spotkania w EXPO Kraków podczas znanych od lat wydarzeń: „Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich i Masowych” czy „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Z tą różnicą, że zamiast networkingu, który odbywał się podczas przerw kawowych i odwiedzania stoisk wystawców, pytania będzie można zadawać na czacie w czasie trwania prelekcji. Przygotowywany przez organizatorów program niesie ze sobą wiele ciekawych zagadnień, by każda osoba pracująca na co dzień w przemyśle mogła znaleźć temat dopasowany dla siebie i swoich potrzeb.
Pierwszego dnia omówione zostaną następujące tematy: bezpieczeństwo procesowe, magazynowanie i logistyka oraz rozwiązania i urządzenia do kruszenia, mielenia, granulowania, separacji i przesiewania, czyli wszystkie kluczowe zagadnienia dla branży materiałów sypkich i masowych. Zaproszeni przez organizatorów eksperci - dr hab. inż. Jan Sidor z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz dr inż. Przemysław Dominiczak - twórca firmy e-engineer i pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej rozpoczną prezentacje w poszczególnych blokach tematycznych. Kolejne merytoryczne wystąpienia o najciekawszych realizacjach potwierdzili już m.in. specjaliści z Grupy Wolff, SKAKO Vibration oraz firmy MESCO Sp. z o.o.
Drugi dzień konferencji odbędzie się pod hasłem „Utrzymaj się w Ruchu” i podczas niego uwaga skupi się na trzech istotnych aspektach, czyli: efektywności energetycznej w utrzymaniu ruchu, redukcji kosztów utrzymania ruchu oraz modernizacji oświetlenia w zakładach przemysłowych. W tych tematach wypowiedzą się m.in.: Wojciech Halkiewicz z firmy 7Bar Sp. z o.o., Piotr Jagiełło z SchahlLED Lighting, ekspert z NORD Napędy, przedstawiciel firmy TheusLED oraz specjaliści z firm STERNET Sp. z o.o. oraz BP Techem SA.
Tradycyjne targi już we wrześniu
Rozpoczęły się także przygotowania do zaplanowanych na 29-30 września 13. Targów SYMAS® i MAINTENANCE. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z przygotowanej na ten rok wyjątkowej oferty wystawienniczej. Połączenie sił z 11. edycją Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® stanowi dodatkową szansę na pozyskanie nowych, cennych kontaktów. Współpraca zaowocuje bogatszą ofertą wystawców, szerszym zakresem branżowym odwiedzających i większą liczbą wydarzeń towarzyszących.
Więcej informacji na: https://www.symas.krakow.pl/pl/virtual-talks.html
Źródło: Targi w Krakowie
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?