Szukaj w działach:

YAMAHA z ofertą nowych robotów i urządzeń

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 


YAMAHA Motor Europe rozszerzyła na przestrzeni 2020 roku swoją ofertę o szereg nowych urządzeń, w tym o dwa nowe roboty typu SCARA, serię modułowych transporterów liniowych LCMR200 oraz system wizyjny RCXIVY2+.

Działając zgodnie z doktryną ciągłego rozwijania i udoskonalania oferowanych urządzeń, firma YAMAHA opracowała i wprowadziła na rynek nowe ekonomiczne roboty SCARA, wzmocnione liniowe moduły transportowe, oraz systemy wizyjne zdolne do rozpoznawania obiektów o nieregularnych kształtach.

Jak podkreślają przedstawiciele RENEX Group, wyłącznego dystrybutora robotów YAMAHA w Europie Środkowo Wschodniej, tak duża ilość nowych urządzeń w ofercie YAMAHA jest owocem nacisku, jaki YAMAHA kładzie na działalność badawczo-rozwojową i doskonalenie swoich produktów. Widać, że wszystkie wprowadzane zmiany w urządzeniach nowej generacji zostały opracowane z myślą o zwiększeniu ich wydajności dla klienta docelowego. Zwiększa się również spektrum ich zastosowań, co sprawia, że jeszcze lepiej wpisują się w zmienny charakter nowoczesnych linii produkcyjnych.

Roboty SCARA YK-XE

Do oferty weszły dwa nowe modele w serii SCARA YK-XE: YK610XE-10 o długości ramienia 610mm oraz YK710XE-10 o długości ramienia 710mm. Urządzenia bazują na sprawdzonej technologii obecnej serii YK-XE z maksymalnym udźwigiem 10 kg i standardowym czasem cyklu 0,39 sekundy (YK610XE-10) lub 0,42 sekundy (YK710XE-10).

YAMAHA SCARA YK-XE
Fot.: YAMAHA SCARA YK-XE 

Wraz z robotem SCARA YK400XE-4 o długości ramienia 400mm wprowadzonym do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku, seria YK-XE obejmuje teraz trzy modele, dając jeszcze szerszy zakres zastosowań – od przenoszenia i sortowania małych komponentów w produkcji np. smartfonów i komputerów, po pracę z dużymi elementami jak np. te wykorzystywane w sprzęcie AGD i branży automotive.

Transportery liniowe LCMR200

YAMAHA wprowadziła w ostatnim czasie do oferty również transportery liniowe nowej serii LCMR200. Konstruktorzy utrzymali wysoką dokładność i krótki skok, charakterystyczne dla dotychczasowego modelu LCM-100, poprawiając jednak konstrukcję modułu. Prowadnica liniowa i szyna karetki zostały powiększone i wzmocnione, przy zachowaniu tej samej wielkości całkowitej. W rezultacie otrzymano solidniejszy model, który lepiej nadaje się do pracy w środowiskach, w których obecne są ciała obce i szumy statyczne.

YAMAHA transporter liniowy LCMR200
Fot.: YAMAHA LCMR200 

System pozwala na obsługę nawet 64 karetek (ang. sliders) przez jeden sterownik YHX, a dzięki stworzeniu nowego modelu programowania z użyciem Standardowego Profilu wyeliminowano konieczność programowania pojedynczych zdarzeń kontrolera. Znacząco ułatwia to proces integracji.

System wizyjny RCXiVY2+

Kolejnym z wprowadzonych na rynek nowych rozwiązań YAMAHA jest nowy system wizyjny - RCXiVY2+, umożliwiający wykrywanie obiektów o nieregularnym kształcie, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i odzieżowym.

YAMAHA RXCiVY2+
Fot.: YAMAHA RXCiVY2+ 

System został wyposażony w nową wysokowydajną kamerę, a dzięki większym możliwościom przetwarzania danych, jego czas rozpoznawania jest nawet o 45% krótszy niż w obecnym modelu iVY2. Nowy model jest również w pełni zintegrowany z robotami poprzez włączenie kart sterowania wizją, oświetleniem i śledzeniem do kontrolera robotów serii RCX3. Ta zmiana umożliwia sterowanie robotem, przetwarzanie obrazu, sterowanie oświetleniem i kontrolę przenośnika z programu robota, co znacznie skraca czas konfiguracji urządzenia.

Rozwiązania YAMAHA w Robotach REECO

Roboty YAMAHA SCARA są od wielu lat z sukcesem stosowane w Robotach REECO - uniwersalnych, gotowych do pracy stanowiskach zrobotyzowanych mogących zastąpić człowieka przy czynnościach żmudnych, precyzyjnych i powtarzalnych. Dostępne urządzenia pozwalają na realizację zadań takich jak lutowanie, skręcanie, dozowanie czy etykietowanie, jak również innych - niestandardowych na życzenie klienta. Urządzenia zostały zaprojektowane tak, by mogły zostać z najmniejszym możliwym wysiłkiem zaimplementowane do działającej już linii produkcyjnej. Dwa roboty i więcej mogą tworzyć współdziałające zespoły lub współpracować z innymi urządzeniami i stacjami załadowczymi i rozładowczymi. Roboty REECO zostały w 2020 roku nagrodzone tytułem TERAZ POLSKA.

Zdjęcie - Robot REECO

Dystrybucja w Polsce

Wyłącznym dystrybutorem YAMAHA SMT oraz YAMAHA ROBOTICS w Polsce i krajach Europy Centralno-Wschodniej jest RENEX Group. Urządzenia YAMAHA, jak i inne produkty z oferty RENEX można zobaczyć i sprawdzić w działaniu w warunkach testowych linii produkcyjnych (również na własnych komponentach i podzespołach) w Centrum Technologicznym i Demoroom Renex. Poza urządzeniami Grupa RENEX dostarcza kompleksowy zakres usług konsultacyjnych i doradczych z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. W Centrum prowadzone są również szkolenia z programowania i obsługi zarówno urządzeń SMT, jak i robotów przemysłowych.

Zainteresowanych zaprasza się do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX Group - dth@renex.pl.

 

Źródło: RENEX Group
Redaktor: MRR

 

RENEX
Al. Kazimierza Wielkiego 6E
87-800 Włocławek
+48 54 231 10 05
POWIĄZANE
Cały sektor energetyczny na targach ENEX Targi Enex od lat gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży odnawialnych źró...
Jak obsługiwać gotową celę zrobotyzowaną do paletyzacji? Pakowanie i paletyzacja to zadania mocno obciążające pracowników. Rozwiązaniem jest...
OnRobot Expo globalne, interaktywne wydarzenie poświęcone robotyce Ruszyła rejestracja na targi OnRobot Expo - prezentacje na żywo i interaktywne panele dys...
Optymalizacja procesu rekrutacji Tematem przewodnim tegorocznego X Certyfikowanego Kongresu Szefów Produkcji będą n...
OMRON Innovation Lab otwarte dla przemysłu OMRON rozwinął sieć laboratoriów innowacji – Innovation Lab. Inspiracją dla t...
Zrobotyzowane lutowanie - na czym polega jego opłacalność? Lutowanie to jedna z podstawowych czynności w produkcji elektroniki. Coraz więcej fabryk ...
Partnerzy