Szukaj w działach:

YAMAHA z ofertą nowych robotów i urządzeń

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 


YAMAHA Motor Europe rozszerzyła na przestrzeni 2020 roku swoją ofertę o szereg nowych urządzeń, w tym o dwa nowe roboty typu SCARA, serię modułowych transporterów liniowych LCMR200 oraz system wizyjny RCXIVY2+.

Działając zgodnie z doktryną ciągłego rozwijania i udoskonalania oferowanych urządzeń, firma YAMAHA opracowała i wprowadziła na rynek nowe ekonomiczne roboty SCARA, wzmocnione liniowe moduły transportowe, oraz systemy wizyjne zdolne do rozpoznawania obiektów o nieregularnych kształtach.

Jak podkreślają przedstawiciele RENEX Group, wyłącznego dystrybutora robotów YAMAHA w Europie Środkowo Wschodniej, tak duża ilość nowych urządzeń w ofercie YAMAHA jest owocem nacisku, jaki YAMAHA kładzie na działalność badawczo-rozwojową i doskonalenie swoich produktów. Widać, że wszystkie wprowadzane zmiany w urządzeniach nowej generacji zostały opracowane z myślą o zwiększeniu ich wydajności dla klienta docelowego. Zwiększa się również spektrum ich zastosowań, co sprawia, że jeszcze lepiej wpisują się w zmienny charakter nowoczesnych linii produkcyjnych.

Roboty SCARA YK-XE

Do oferty weszły dwa nowe modele w serii SCARA YK-XE: YK610XE-10 o długości ramienia 610mm oraz YK710XE-10 o długości ramienia 710mm. Urządzenia bazują na sprawdzonej technologii obecnej serii YK-XE z maksymalnym udźwigiem 10 kg i standardowym czasem cyklu 0,39 sekundy (YK610XE-10) lub 0,42 sekundy (YK710XE-10).

YAMAHA SCARA YK-XE
Fot.: YAMAHA SCARA YK-XE 

Wraz z robotem SCARA YK400XE-4 o długości ramienia 400mm wprowadzonym do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku, seria YK-XE obejmuje teraz trzy modele, dając jeszcze szerszy zakres zastosowań – od przenoszenia i sortowania małych komponentów w produkcji np. smartfonów i komputerów, po pracę z dużymi elementami jak np. te wykorzystywane w sprzęcie AGD i branży automotive.

Transportery liniowe LCMR200

YAMAHA wprowadziła w ostatnim czasie do oferty również transportery liniowe nowej serii LCMR200. Konstruktorzy utrzymali wysoką dokładność i krótki skok, charakterystyczne dla dotychczasowego modelu LCM-100, poprawiając jednak konstrukcję modułu. Prowadnica liniowa i szyna karetki zostały powiększone i wzmocnione, przy zachowaniu tej samej wielkości całkowitej. W rezultacie otrzymano solidniejszy model, który lepiej nadaje się do pracy w środowiskach, w których obecne są ciała obce i szumy statyczne.

YAMAHA transporter liniowy LCMR200
Fot.: YAMAHA LCMR200 

System pozwala na obsługę nawet 64 karetek (ang. sliders) przez jeden sterownik YHX, a dzięki stworzeniu nowego modelu programowania z użyciem Standardowego Profilu wyeliminowano konieczność programowania pojedynczych zdarzeń kontrolera. Znacząco ułatwia to proces integracji.

System wizyjny RCXiVY2+

Kolejnym z wprowadzonych na rynek nowych rozwiązań YAMAHA jest nowy system wizyjny - RCXiVY2+, umożliwiający wykrywanie obiektów o nieregularnym kształcie, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i odzieżowym.

YAMAHA RXCiVY2+
Fot.: YAMAHA RXCiVY2+ 

System został wyposażony w nową wysokowydajną kamerę, a dzięki większym możliwościom przetwarzania danych, jego czas rozpoznawania jest nawet o 45% krótszy niż w obecnym modelu iVY2. Nowy model jest również w pełni zintegrowany z robotami poprzez włączenie kart sterowania wizją, oświetleniem i śledzeniem do kontrolera robotów serii RCX3. Ta zmiana umożliwia sterowanie robotem, przetwarzanie obrazu, sterowanie oświetleniem i kontrolę przenośnika z programu robota, co znacznie skraca czas konfiguracji urządzenia.

Rozwiązania YAMAHA w Robotach REECO

Roboty YAMAHA SCARA są od wielu lat z sukcesem stosowane w Robotach REECO - uniwersalnych, gotowych do pracy stanowiskach zrobotyzowanych mogących zastąpić człowieka przy czynnościach żmudnych, precyzyjnych i powtarzalnych. Dostępne urządzenia pozwalają na realizację zadań takich jak lutowanie, skręcanie, dozowanie czy etykietowanie, jak również innych - niestandardowych na życzenie klienta. Urządzenia zostały zaprojektowane tak, by mogły zostać z najmniejszym możliwym wysiłkiem zaimplementowane do działającej już linii produkcyjnej. Dwa roboty i więcej mogą tworzyć współdziałające zespoły lub współpracować z innymi urządzeniami i stacjami załadowczymi i rozładowczymi. Roboty REECO zostały w 2020 roku nagrodzone tytułem TERAZ POLSKA.

Zdjęcie - Robot REECO

Dystrybucja w Polsce

Wyłącznym dystrybutorem YAMAHA SMT oraz YAMAHA ROBOTICS w Polsce i krajach Europy Centralno-Wschodniej jest RENEX Group. Urządzenia YAMAHA, jak i inne produkty z oferty RENEX można zobaczyć i sprawdzić w działaniu w warunkach testowych linii produkcyjnych (również na własnych komponentach i podzespołach) w Centrum Technologicznym i Demoroom Renex. Poza urządzeniami Grupa RENEX dostarcza kompleksowy zakres usług konsultacyjnych i doradczych z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. W Centrum prowadzone są również szkolenia z programowania i obsługi zarówno urządzeń SMT, jak i robotów przemysłowych.

Zainteresowanych zaprasza się do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX Group - dth@renex.pl.

 

Źródło: RENEX Group
Redaktor: MRR

 

RENEX
Al. Kazimierza Wielkiego 6E
87-800 Włocławek
+48 54 231 10 05
POWIĄZANE
Technologie mechatroniczne Stäubli na Plastpol 2018 Stäubli, globalny dostawca technologii mechatronicznych, na targach Plastpol 2018 zap...
Automatyzacja przy użyciu robotów - co należy wiedzieć Każdy, kto planuje wdrożenie koncepcji inteligentnej fabryki w swoim przedsiębiorstwie, p...
Walki robotów kolejny raz w Rzeszowie! W Rzeszowie po raz kolejny odbędą się wielkie walki robotów. Znane do tej pory rob...
Przyszłość sektora produkcji Nadchodząca 8. edycja Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech skupiona będzie na odpowi...
10 kluczowych technologii dla transformacji przemysłu Publikacja KPMG International pt. „The top 10 technologies for business transformat...
Webinaria FAULHABER - wiedza siłą napędową Grupa FAULHABER może poszczycić się największą gamą napędów miniaturowych i mikron...
Partnerzy