Szukaj w działach:

Webinary Lenze Polska - dostępne online

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


W ostatnim roku firma Lenze Polska prowadziła dwie serie webinarów, w trakcie których przedstawiała nie tylko ofertę produktową Lenze, ale również starała się wyjaśnić najczęściej poruszane tematy.


Podczas webinarów przedstawiciele firmy skupiali się na praktycznym przekazywaniu wiedzy w oparciu o konkretne przykłady, rozwiązania lub ustawienia. 

Już teraz możesz skorzystać z tej darmowej wiedzy. Oto lista udostępnionych nagrań, które mogą być wsparciem w Państwa codziennej pracy. 


Rozwiązania chmurowe i zdalny dostęp w kilka minut!

Około 90% problemów funkcjonowania maszyn można rozwiązać za pomocą zdalnego dostępu. Poznaj rozwiązania chmurowe Lenze oraz zdalny dostęp, który uruchomisz bez znajomości kodowani w około 10 minut. 
-> Przejdź do nagrania


Samodzielny dobór napędów online!

Odnalezienie się w gąszczu produktów, wersji i szczegółowych charakterystyk nie musi być skomplikowane. Aplikacja Easy Product Finder porządkuje wszystkie produkty Lenze, ale również umożliwia dobór elementów napędowych do określonych potrzeb. Podczas webinaru wyjaśniamy obsługę aplikacji na przykładzie konkretnego doboru napędu.
-> Przejdź do nagrania


Dobór napędu z oprogramowaniem DSD!

Program Drive Solution Designer (DSD) pozwala zaprojektować nie tylko właściwe rozwiązanie napędu, ale również zapewnia optymalny dobór pod względem zużycia energii. Dowiedz się, jak korzystać z tego bezpłatnego narzędzia na konkretnym przykładzie. 
-> Przejdź do nagrania

INTRALOGISTYKA - Unikatowe rozwiązania Lenze!

Lenze wspiera producentów maszyn i ich użytkowników w zapewnieniu efektywnych systemów transportowych. Poznaj dedykowane rozwiązania Lenze dla intralogistyki.-> Przejdź do nagrania


INTUICYJNA Automatyka od Lenze!

Indywidualizacja, digitalizacja, szybki czas realizacji oraz wysoka wydajność z zachowaniem wyśrubowanych zasad bezpieczeństwa charakteryzują środowisko rynkowe budowy maszyn. Przedstawiamy systemowe, skalowalne i sprawdzone rozwiązania Lenze w zakresie brainware, software i hardware. Poznaj nasze możliwości wsparcia Twojego biznesu!
-> Przejdź do nagrania

Tajniki przemiennika częstotliwości i500!

Chciałbyś odnaleźć się w gąszczu funkcjonalności przemiennika częstotliwości i500? Nasz ekspert, który na co dzień programuje, parametryzuje i optymalizuje funkcjonowanie przemienników i500 w prosty sposób wyjaśnia funkcje przemienników serii i500 oraz przedstawia najciekawsze z nich, testując ich ustawienia na urządzeniu.
-> Przejdź do nagrania


Moduły FAST, a idea wału elektrycznego

Aplikacja wału elektrycznego daje możliwość synchronizowania napędów w trzech strukturach. Podczas webinaru omawiamy ogólną teorię wału elektrycznego oraz przedstawiamy możliwości technologiczne modułów Lenze FAST w praktyce.
-> Przejdź do nagrania


Połączenie i500 i sterownika Siemens - krok po kroku

Zobacz, jak łatwo połączyć przemiennik częstotliwości i550 po sieci Profinet ze sterownikiem Siemens z wykorzystaniem oprogramowania TiA Portal. Prezentujemy pełną integrację urządzeń na konkretnym przykładzie.
-> Przejdź do nagrania


Krzywka elektroniczna- Lenze FAST

Sprawdź, jak sprawnie korzystać z aplikacji Lenze FlexCam w maszynach typu podajnik Start-Stop oraz jak podmieniać krzywki w locie. Nasz ekspert wyjaśnia zasadę pracy w oparciu o krzywkę, prezentując konkretne ustawienia aplikacji.
-> Przejdź do nagrania


Teoria nawijania 

Poznaj zasadę działania nawijaka w układzie z wałkiem tańczącym oraz nawijaka sterowanego momentem. Wyjaśniamy podstawy fizyczne oraz przedstawiamy przykładowy dobór w programie DSD.
-> Przejdź do nagrania


Moduł nawijania - Lenze FAST

Prezentujemy gotowe moduły technologiczne dotyczące nawijania w Lenze FAST, ułatwiające wdrożenie oraz eliminację błędów procesu nawijania.

-> Przejdź do nagrania

 
Bezpieczeństwo w Lenze

Od bezpieczeństwa opartego na przemiennikach częstotliwości po bezpieczeństwo oparte na układach sterowania. Sprawdź, jakie możliwości daje Ci Lenze w zakresie bezpieczeństwa. 
-> Przejdź do nagrania

Rozwiązania SMART dla przenośników

Sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc zmniejszyć koszty materiałów i robocizny przy budowie układów transportowych i przenośników. 

Podczas webinaru omawiamy fundamenty rozwiązania opartego o silnik Lenze SMART. Wyjaśniamy zasady kalkulatora Smart Conveyor Calculator, który skupia lata doświadczeń, tysiące zaprojektowanych systemów, ofert i wycen. Porównujemy różne podejścia do systemów transportowych oraz wprowadzamy najważniejsze dane, abyś mógł, zobaczyć jakie oszczędności przyniesie Ci nasze rozwiązanie. Omawiamy także Project-Planner – opracowanie, dzięki któremu od razu możesz przejść do projektowania swoich systemów transportowych.
-> Przejdź do nagrania


Pozycjonowanie z i550

Przemiennik częstotliwości i550, pomimo iż nie ma wbudowanej funkcji pozycjonowania, może ją z powodzeniem realizować. Poznaj prosty sposób generowania pozycji oraz regulacji kąta w aplikacjach z wykorzystaniem i550.
-> Przejdź do nagrania


Prezentacja i wprowadzenie do i950

Serwo przemiennik i950 w prosty sposób wykorzystuje bogactwo naszej platformy automatyzacji. Podczas webinaru prezentujemy jego funkcjonalności oraz omawiamy możliwe zastosowania.

-> Przejdź do nagrania


m550 – energooszczędny silnik Lenze

M550 to przyszłościowa, energooszczędna generacja silników, która spełnia wymagania Dyrektywy Ecodesign. Podczas webinaru omawiamy zarówno dostępne opcje silników, jak i sposób przejścia na nowe rozwiązanie.

-> Przejdź do nagrania

Rozwiązania Lenze w magazynach wysokiego składowania

W ciągu ostatnich lat obserwujemy stały wzrost ilości magazynów wysokiego składowania. Lenze wpiera takie rozwiązania zarówno po stronie produktów, software, jak i i wsparcia technicznego. Skorzystaj z naszego doświadczenia z pracy z największymi producentami układnic.
-> Przejdź do nagrania


Oszczędność energii w układach napędowych

Biorąc pod uwagę istniejące zasoby energii nieodnawialnej, wzrastający jej koszt, jak również przyśpieszone zmiany klimatu dużym wyzwaniem jest zredukowanie zużycia energii w sektorze produkcji. Zwłaszcza, że 2/3 przemysłowo wykorzystanej energii elektrycznej przypada na systemy napędowe. Dlatego też Lenze, jako producent napędów, od lat podejmuje szereg działań skupiających się na energooszczędnych rozwiązaniach.

Poznaj dostępne możliwości podniesienia sprawności energetycznej oraz wykorzystanie szyny DC w napędach firmy Lenze.
-> Przejdź do nagrania


Aplikacja nawijaka i odwijaka w serwonapędzie i950

Nawijanie lub odwijanie materiału ze szpuli jest bardzo popularną aplikacją w różnych branżach przemysłu.Lenze specjalizuje się w tym zagadnieniu od wielu dekad począwszy od rozwiązań mechanicznych (od lat 50-tych), poprzez technikę DC, aż w końcu technikę falownikową, a także serwo. 

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego serwo napędu i950 nie mogło zatem zabraknąć aplikacji: 

  • Nawijak sterowany naciągiem (TA Winder Tension) 
  • Nawijak z wałkiem tańczącym (TA Winder Dancer) 

Zapraszamy na webinar prezentujący sprawdzone rozwiązania Lenze w najnowszej odsłonie.
-> Przejdź do nagrania


i950 – Aplikacja Table Positioning

W trakcie webinaru pokazujemy, jak szybko skonfigurować przemiennik i950 do pracy, jako pozycjoner z wykorzystaniem wizarda w oprogramowaniu Easy Sarter w dwóch wariantach: 

  • z wykorzystaniem gotowych bloków do TiA Portal w sieci Profinet 
  • z wykorzystaniem gotowych bloków do PLC Designer w sieci Ethercat 

Poznaj możliwości pozycjonowania w i950.
-> Przejdź do nagrania


Elektroniczna przekładnia z wykorzystaniem serwoprzemiennika i950

Podczas spotkania zostały omówione techniczne możliwości realizacji synchronicznej pracy silników z wykorzystaniem przemiennika serwo serii i950. 

Prezentujemy podstawowe nastawy, związane z wyborem silnika serwo, nastawy związane z wyborem trybu pracy dla silnika, parametry opisujące układ mechaniczny oraz możliwe konfiguracje sygnałów w przypadku wyboru pracy przemiennika i950 z elektroniczną przekładnią.
-> Przejdź do nagrania


Przegląd przemienników częstotliwości Lenze 

Charakterystyka | Zastosowanie | Funkcje dodatkowe

Lenze od lat specjalizuje się w produkcji przemienników częstotliwości,  od tych podstawowych po wyjątkowo wydajne serwonapędy. Nasze urządzenia sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach na całym świecie. Umożliwiamy naszym klientom korzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych przy zachowaniu prostoty, maksymalnej funkcjonalności oraz niezawodności urządzeń Lenze. Spójna koncepcja oprogramowania pozwala producentom maszyn konstruować przyjazne i przewidywalne dla operatorów systemy. Dodatkowo modułowy charakter urządzeń w znaczący sposób ogranicza koszty budowy i utrzymania maszyn. 
-> Przejdź do nagrania


i500 Protec – pierwszy zdecentralizowany przemiennik z ochroną IP66 oraz IO-Link 

Nowy przemiennik częstotliwości Lenze, udanej serii przemienników i500, ma teraz wariant zdecentralizowany. Wykonany w obudowie ze stopniem ochrony IP66 i możliwością połączenia z IO-Link, Protec i550 wpisuje się w szeroki zakres zdecentralizowanych zadań napędowych.
Poznaj jego charakterystykę i możliwości. 
-> Przejdź do nagraniaŹródło: Lenze Polska

Lenze Polska Sp. z o.o.
ul. Roździeńskiego 188 b
40-203 Katowice
+48 32 203 97 73
POWIĄZANE
Od czego zacząć przygodę z robotyzacją? W ciągu dekad sposób funkcjonowania fabryk i pracy w fabrykach diametralnie się zmi...
Lokalizacja na produkcji w czasie rzeczywistym W obecnych czasach kontrola przepływów w firmie stała się koniecznością. Jak uzysk...
Szybka komunikacja z robotem dzięki Ethernet 3D Przewód Ethernet 3D firmy igus umożliwia szybką komunikację z robotem. Testowany p...
Nowości na Targach Elektrotechnika 2020 W Warszawskim Centrum EXPO XXI podczas 3 dni trwania Międzynarodowych Targów Elekt...
Interfejs IO-Link w aplikacjach zrobotyzowanych Jak można wykorzystać potencjał interfejsu IO-Link od Balluff worldwide w aplikacjach zrob...
Targi PLASTPOL w nowym terminie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL już jesienią ...
Partnerzy