Szukaj w działach:

Pimp My Factory

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Przy wdrożeniu klasycznego robota przemysłowego bądź jego elastycznego brata – robota współpracującego określenie potencjału samej aplikacji oraz analiza Proof of Concept (PoC), która ma na celu wykazać słuszność implementacji danego rozwiązania w konkretnym zakładzie jest relatywnie prosta.

Parametry, które należałoby wziąć pod uwagę podczas wstępnej oceny to z pewnością: dopuszczalne zasięgi ramienia, maksymalny udźwig czy prędkości i przyspieszenia poszczególnych ruchów robota. Miejsce zamontowania ramienia robotycznego oczywiście nie ulega zmianie, więc znacznie łatwiej jest przewidzieć pewne potencjalne sytuacje niż miałoby to miejsce w przypadku autonomicznego robota mobilnego.

Nie ma się co dziwić, w końcu mamy do czynienia z robotem mobilnym, którego główną właściwością jest autonomiczność. Autonomia maszyn poruszających się na zakładach produkcyjnych jest świetna, bo nie wymaga ingerencji w planowaniu trajektorii przejazdu. Jest natomiast technologią, którą o wiele trudniej oszacować i zamienić na interesujące wszystkich cyfry. Dzieje się tak dlatego, że robot jest odporny na dynamiczne środowisko pracy i jest w stanie dokonywać alternatywnych wyborów w przypadku na przykład zablokowanej ścieżki. Dlatego też, chcąc zamienić na liczby i statystyki pracę robota autonomicznego, należałoby przewidywać każdą zmianę w dynamicznym, produkcyjnym środowisku.

Dzięki serii "Pimp my factory" prowadzonej przez firmę Procobot być może będzie to łatwiejsze.  Na czym to właściwie polega?

1. Pimp my factory jest skierowane do firm zainteresowanych autonomicznymi robotami mobilnymi w swoim zakładzie – należy wysłać layout bądź fragment, w którym przedsiębiorstwo chciałoby sprawdzić roboty mobilne w akcji. (Jeśli firma posiada swój wzór NDA to świetnie, jeśli nie – Procobot oraz Mobile Industrial Robots przygotują go w ramach współpracy).

2. Procobot wraz z producentem Mobile Industrial Robots analizuje wysłany layout i ocenia potencjał wdrożenia tam robotów mobilnych poprzez dokładną symulację bazując na „factory floor” danej firmy.

3. Podczas sesji online dokonywana jest analizy wszystkich wąskich gardeł, czasów cykli oraz potencjalnej liczby robotów, która będzie miała za zadanie realizować proces intralogistyczny. 

4. Projekt daje możliwość poznania realnego czasu oraz liczb, a nie samego programowania robota.

Aby zakład produkcyjny został dokładnie zbadany pod kątem autonomicznego rozwiązania w procesach intralogistycznych należy skontaktować się z firmą Procobot.

Rejestracji na najbliższe wydarzenie Pimp my factory, które odbędzie się 10 grudnia mozliwa tutaj.

Źródło: Procobot

ProCobot Sp. z o.o. Sp. k.
Eugeniusza Kwiatkowskiego 4
52-326 Wrocław
+48 784 349 494
POWIĄZANE
Motek 2022 Międzynarodowe Targi Automatyzacji Produkcji i Montażu Motek odbędą się w terminie od 4 do...
Transformacja technologiczna w nowych realiach Przedstawiciele przemysłu sektora MŚP w Polsce są pewni, że wdrożenie transformacji techn...
Coboty czyli roboty współpracujące jako przyszłość przemysłu Cobot czyli inaczej robot współpracujący, to pojęcie, które pochodzi z języ...
Przemysł 4.0 w branży opakowań kosmetycznych W drugim wydziale produkcyjnym, zlokalizowanym w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologiczn...
Targi ITM z planem dla przemysłu Trwają przygotowania do kolejnej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE. Spotkanie - zg...
Targi w Krakowie z nowym formatem imprez Obszerna oferta imprez targowych, nowe strefy tematyczne i liczne spotkania z ekspertami ...
Partnerzy