Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Jak zmienia się spawalnictwo

 

Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza w Expo Silesia
 

Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza w Sosnowcu, połączona z Targami ExpoWelding jest najistotniejszym spotkaniem przedstawicieli branży spawalniczej. Od ponad dekady jest stałym punktem w kalendarzu spawalników, reprezentujących zarówno ośrodki naukowe, jak i przedsiębiorstwa przemysłowe wykorzystujące technologie spajania.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w dniach 13-15 października 2020 roku pod hasłem „Nowoczesne spawalnictwo - nowoczesna przyszłość”. Miało ono status Kongresu Międzynarodowego Instytutu Spawalnictwa, a udział w nim wzięli Dyrektor Generalny Międzynarodowego Instytutu Spawalnictwa Luca Costa, Prezydent Międzynarodowego Instytutu Spawalnictwa David Landon oraz Prezydent Europejskiej Federacji Spawalniczej dr inż. Michał Kubica. Ponadto, patronat honorowy nad Konferencją objęły Ministerstwo Rozwoju i Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Organizatorem Konferencji był Łukasiewicz - Instytut Spawalnictwa, obecnie należący do Sieci Badawczej Łukasiewicz: trzeciej co do wielkości sieci badawczej w Europie, z ośmioma tysiącami pracowników, 32 instytutami badawczymi zlokalizowanymi w 12 polskich miastach Polski. Mimo że Sieć Badawcza Łukasiewicz powstała w 2019 roku, to Instytut jako samodzielna jednostka naukowo-badawcza działa już od 75 lat. Założony 28 marca 1945 r. jako Państwowy Instytut Spawalniczy konsekwentnie wykonuje zadania wynikające z potrzeb i oczekiwań polskiej gospodarki, oferując dzisiaj praktycznie wszystko, co jest potrzebne nowoczesnemu przemysłowi w  dziedzinie spawalnictwa. Konferencja była więc okazją do podkreślenia obchodzonego w tym roku jubileuszu Instytutu Spawalnictwa.

Instytutu Spawalnictwa Konferencja Spawalnicza
 

W tym roku organizatorzy Konferencji stanęli przed ogromnym wyzwaniem, gdyż z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią niemożliwe było przygotowanie Konferencji w tradycyjnej formie. Zdecydowano więc o hybrydowym charakterze Konferencji i Kongresu. Z zaproszenia do Sosnowca skorzystało ok. 60 uczestników, a ponad 160 kolejnych zdecydowało się na zdalny udział z wykorzystaniem platformy internetowej. Zdalne wystąpienia przygotowali goście zagraniczni, m.in. z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Ukrainy, a nawet Indii. Ponadto uczestnicy wysłuchali ponad 20 referatów wygłoszonych przez przedstawicieli najważniejszych spawalniczych ośrodków naukowych w Polsce. Przygotowano również liczne postery przedstawiające wyniki badań polskich spawalników. Uczestnicy Konferencji podkreślali różnorodność tematów ujętych w programie tegorocznej konferencji.

Już po raz siódmy Konferencji towarzyszyły Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING - czołowe targi spawalnicze w Środkowo-Wschodniej Europie. Od blisko dwunastu lat w sosnowieckim Expo Silesia specjaliści spawalnictwa mają okazję zapoznać się z najnowszą ofertą urządzeń i sprzętu niezbędnego przy wykonywaniu procesów spawalniczych.

Organizatorzy dziękują wszystkim prelegentom i uczestnikom, którzy mimo trudności zdecydowali się na udział w tym wydarzeniu, a także doceniają wysiłek organizatorów, którzy odpowiadali za techniczną stronę Konferencji: obsługę transmisji i zdalnych połączeń z prelegentami. 

Kolejne targi ExpoWelding oraz Międzynarodowa Konferencja Spawalniczą odbędą się w dniach od 18 do 20 października 2022 roku.

Więcej o Konferencji na stronie: www.konferencja.is.gliwice.pl/

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Spawalnictwa
Redaktor: MRR

Dodano 29.10.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy