Szukaj w działach:

Nowości na IV Forum Druku 3D

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Już 8 października 2019 r. w hali EXPO Kraków będzie miała miejsce IV Konferencja Forum Druku 3D. Czym w tym roku zaskoczy nas program konferencji?

Zbliżające się wydarzenie w całości przeznaczone jest przemysłowym zastosowaniom technologii drukowania, skanowania oraz projektowania 3D. Wśród zaproszonych gości, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach, będą naukowcy i praktycy, którzy są związani z branżą technologii cyfrowych lub używają ich na co dzień. Podczas konferencji na uczestników czekać będzie 12 wykładów, prezentacji i dyskusji poświęconych technologiom addytywnym i pomiarowym oraz modelowaniu CAD. Forum Druku 3D to nie tylko konferencja, to również strefa wystawiennicza, na której będą prezentowane przemysłowe drukarki 3D, skanery 3D, tablety graficzne, nie zabraknie także specjalistyczne oprogramowania CAD.

--> KUP BILET JUŻ TERAZ

Spotkanie będzie także miejscem premierowych pokazów drukarek 3D takich jak: Stratasys F120, MakerBot Method oraz Formlabs Form 3. Konferencja będzie także szansa zobaczenia na żywo najbardziej zaawansowanej, przemysłowej drukarki 3D Stratasys Fortus 450mc.

W strefie przeznaczonej materiałom do druku zostaną zaprezentowane testy udarności, wytrzymałości na zginanie i rozciąganie wybranych filamentów oraz żywic. Więcej informacji na temat obróbki końcowej wydruków 3D (np. polerowanie, lakierowanie) zdobyć będzie można w strefie „Postprocessing”. Tradycyjnie na gości w czasie przerw czekać będzie smaczny poczęstunek oraz kawa, a także lunch w porze obiadowej.

Teoria i praktyka

Program wydarzenia skupiony jest w szczególności na tematach dotyczących wykorzystania druku 3D w przemyśle. Konferencja zacznie się prelekcją profesor Heleny Dodziuk, Profesor Senior w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, autorki jedynej w Polsce podręcznikowej publikacji na temat technologii przyrostowych. Tomasz Wykowski, MakerBot EMEA Territory Manager podczas swojego wykładu opowie, jak druk 3D wprowadza przemysł w erę Industry 4.0. Z kolei Krzysztof Duchnowski zaprezentuje korzyści technologii addytywnych na tle tradycyjnych metod wytwórczych, takich jak obróbka skrawaniem. Następnie o wykorzystaniu skanerów 3D w procesie wytwarzania z włókna węglowego na przykładzie sektora automotive powie Mateusz Gacek z firmy VPI Polska.

Interesująco zapowiada się również prezentacja poświęcona medycznym aplikacjom technologii cyfrowych. Maciej Lis, członek zespołu badawczego HEART (Heart Embryology and Anatomy Research Team, Katedra Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum) przybliży osiągnięcia zespołu prowadzonego pod wodzą doktora Mateusza Hołdy. Zespół HEART zajmuje się innowacyjną na skalę światową metodą obrazowania ludzkiego serca za pomocą tomografii komputerowej oraz wydruków 3D.

Spotkanie zakończy się zaprezentowaniem porad dotyczących modelowania 3D i optymalizacji do druku w oprogramowaniu ZBrush. W tej części swoimi doświadczeniami podzielą się także firmy, które do swoich procesów projektowania oraz udoskonalania produktów wdrożyły oprogramowanie IRONCAD.

Trzy wydarzenia w jednym

Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się w czasie pierwszego dnia jubileuszowych, 10. Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® oraz 3. Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®. Targi odbywać się będą 8 i 9 października, w związku z tym w ciągu tych dwóch dni wszyscy goście Forum mają zapewniony bezpłatny wstęp na Targi po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej. 

--> REJESTRACJA NA TARGI FASTENER POLAND®

--> REJESTRACJA NA TARGI KOMPOZYT-EXPO®

Więcej o wydarzeniu na Zrobotyzowany.plŹródło: CadXpert

POWIĄZANE
Technologie przyrostowe na 3D Solutions Gdy wydaje się, że ludzie stworzyli już wszystko, wystarczy pomyśleć o technologii przyro...
Bezpieczniejsze Targi w Krakowie Czy targi mogą być bezpieczne? - jest to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wys...
Targi ENEX 2022 pełne branżowych nowości Tradycyjnie Targi Enex to miejsce premier produktowych. Także w tym roku spotkanie było o...
Co czeka rynek robotów współpracujących? Statzon to firma zajmująca się zbieraniem i udostępnianiem danych dotyczących robotyzacji...
Zbliżają się Targi Modernlog! Coraz bliżej do Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, któ...
Cały sektor energetyczny na targach ENEX Targi Enex od lat gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży odnawialnych źró...
Partnerzy