Szukaj w działach:

DREMA 2020 - Złote Medale MTP wręczone

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Znamy już zwycięzców Konkursu o Złoty Medal MTP na Targach DREMA 2020. Sąd konkursowy uhonorował siedem produktów wyróżniających się innowacyjnością. 

Wyróżnienie otrzymują produkty, które spełniają regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści z zakresu technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Członkowie Sądu Konkursowego poszukują produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie, odznaczających się szczególnymi walorami, obejmującymi:

 • nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych,
 • stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych,
 • ekonomiczność produktu i jego walory eksploatacyjne (w tym: cena, koszty eksploatacji i serwisu koszty likwidacji),
 • oddziaływanie produktu na środowisko (w tym: metody regeneracyjne, recycling, biodegradowalność) i oszczędność zużycia materiałów i energii,
 • funkcjonalność produktu (rozumiana jako połączenie kryteriów użyteczności i praktyczności),
 • estetykę produktu,
 • stopień przystosowania do transferu rozwiązań dla zastosowań praktycznych – tylko w przypadku produktów stanowiących wynik projektów badawczych, konstrukcyjnych, technologicznych eksploatacyjnych i usługowych – przystosowanych do transferu j.w.

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.

Laureaci Złotego Medalu na targach DREMA 2020

ABRYS SysTEM - Oprogramowanie Online do Projektowania i Konfiguracji Mebli, Sprzedaży i Produkcji Sterowanej Zamówieniami

 • ABRYS Maciej Rezner - zgłaszający i producent. 
 • Pawilon 5, stoisko 33.
 • Niezwykłe czasy wymagają innowacyjnych i kompletnych rozwiązań. Do takich z pewnością należy ABRYS SysTEM, który jest rozwiązaniem w 100% online, obejmującym cały proces od konfiguracji mebli do ich produkcji. ABRYS SysTEM jest jedynym na świecie rozwiązaniem w 100 proc. online, obejmującym cały proces od konfiguracji mebli do ich produkcji. ABRYS SysTEM korzysta z kilkunastu serwerów rozsianych po całej Europie (Niemcy, Włochy, Czechy, Polska…) renomowanych, międzynarodowych data-centers, by zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo i ciągłość pracy.
 • Wszystkie dane na potrzeby produkcji są po przetworzeniu zlecenia automatycznie wysyłane do komputera użytkownika na potrzeby produkcji i archiwizacji. Dane osobowe lub wrażliwe nie są wysyłane do ABRYS SysTEM-u. Jeśli użytkownicy chcą przechowywać inne dane wrażliwe w SysTEM-ie, to są one automatycznie szyfrowane w programie. Wszystkie projekty są automatycznie replikowane (kopiowane) na kilku serwerach w kilku krajach równocześnie, dzięki temu mamy pełną gwarancję ich bezpieczeństwa.

 

ABRYS SysTEM - Oprogramowanie Online ABRYS Maciej Rezner
Fot.: ABRYS SysTEM - Oprogramowanie Online do Projektowania i Konfiguracji Mebli, Sprzedaży i Produkcji Sterowanej Zamówieniami  


Odpylacz strumieniowy VACO MAX

 • NAWARA SERWIS s.c. Marzena i Rafał Nawara - zgłaszający i producent. 
 • Pawilon 5, stoisko 4.
 • Odpylacz strumieniowy VACOMAX dedykowany do zadań związanych z odciąganiem odpadu drzewnego w bezpośrednio wymaganym punkcie, gwarantowane jego jakością i bezpieczeństwem, które się opłaca. Wysoka sprawność, jak również wysokie parametry filtracji powietrza sprawiają, że odpylacz jest produktem ekoinnowacyjnym.

 

Odpylacz strumieniowy VACO MA NAWARA SERWIS
Fot.: Odpylacz strumieniowy VACO MA


Ploter frezujący 1325 ATC

 • POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski - zgłaszający i producent.
 • Pawilon 5, stoisko 32.
 • Urządzenie do obróbki materiałów inżynierskich zapewniające ergonomię, oszczędność miejsca i łatwość transportu przy zachowaniu wszystkich właściwości technicznych. Umieszczenie pulpitu i szafy sterowniczej w jednej bryle to innowacyjne rozwiązanie, które prezentujemy w naszym ploterze z serii ATC. Seria ta, to dodatkowo wzmocniona konstrukcja oraz serwonapędy AC na każdej osi. Zastosowanie lekkich i wytrzymałych stopów metali zapewnia większą dynamikę maszyny. Rozwiązania te tworzą bardzo konkurencyjny produkt w przystępnej cenie.

 

Ploter frezujący 1325 ATC POLSKA GRUPA CNC Damian Laskowski
Fot.: Ploter frezujący 1325 ATC 


Ploter LED-UV EFI PRO 16H

 • ATRIUM Centrum Ploterowe Sp. z o.o. - zgłaszający i producent.
 • Pawilon 5, stoisko 50.
 • Hybrydowy ploter EFI Pro 16h został zaprojektowany tak aby zagwarantować konkurencyjny koszt inwestycji i niskie koszty eksploatacji, nie tracąc przy tym na bezkonkurencyjnej jakości druku i szerokim możliwościom zadruku na różnego rodzaju materiałach takich jak płyty meblowe, mdf, sklejka, szkło, plexi, ceramika, beton i wiele innych. Maszyna znajduje swoje zastosowanie w przemyśle meblowym oraz wystroju wnętrz ze względu na duże zapotrzebowanie personalizacji przestrzeni. Dzięki hybrydowej budowie mamy możliwość druku na materiałach elastycznych i sztywnych w szerokości do 165 cm i grubości materiału do 5cm, użyty w ploterze atrament jest w pełni ekologiczny i posiada certyfikat GreenGuard Gold.

 

ATRIUM Centrum Ploterowe Ploter LED-UV EFI PRO 16H
Fot.: Ploter LED-UV EFI PRO 16H


Zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich firm

 • INFOTEC CNC Sp. z o.o. - zgłaszający i producent.
 • Pawilon 5, stoisko 33.
 • InfoTEC FACTORY – zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar z czynnością skończoną do etapu montażu. Cyfrowe środowisko InfoTEC FACTORY dedykowane jest do małych i średnich producentów mebli na wymiar, którzy dążą do w pełni automatycznej, a zarazem elastycznej produkcji. InfoTEC FACTORY można implementować w istniejący proces produkcji etapami, co umożliwia rozłożyć inwestycję w czasie oraz stopniowo przekraczać barierę przyzwyczajeń do tradycyjnych metod produkcji.

 

Zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar INFOTEC CNC
Fot.: Zrobotyzowana linia do produkcji mebli na wymiar 


ISKRA - Technologia produkcji mebli

 • K&K Katarzyna Brzezińska - zgłaszający i producent.
 • Pawilon 5, stoisko 42.
 • W Technologii Iskra szybko stworzysz kompletny mebel skrzyniowy bez użycia metrówki i ołówka. Zamontujesz każdy rodzaj łączników meblowych, które wymagają nawiercania okrągłych otworów, uzyskując bardzo dużą precyzję spasowanych ze sobą elementów. Atrakcyjna cenowo technologia dostępna dla każdego, umożliwia produkcję mebli sprzedawanych w paczkach. Szeroki wachlarz akcesoriów oraz specjalnie dedykowany stół tworzą w pełni gotowe stanowisko.

 

K&K Katarzyna Brzezińska ISKRA - Technologia produkcji mebli
Fot.: ISKRA - Technologia produkcji mebli 


Jednowarstwowy cutter do tkanin Gerber Technology Z1

 • INTEX Sp. z o.o. - zgłaszający. 
 • Gerber Technology -  producent.
 • Pawilon 5, stoisko 26. 
 • Cutter GERBER Z1 to sterowany cyfrowo, zautomatyzowany system tnący do tkanin najnowszej generacji. Urządzenie stanowi optymalne rozwiązanie do cięcia jednowarstwowego szerokiej gamy trudnych tapicerskich materiałów obiciowych oraz kompozytowych i technicznych. W celu osiągnięcia jak najlepszej wydajności oraz efektywności, Cutter GERBER Z1 został wyposażony w szereg unikalnych funkcji usprawniających proces rozkroju oraz dających dodatkowe możliwości pracy w trybie ciągłym, podglądu układu kroju oraz opcjonalne systemy optyczne wykorzystywane podczas rozkroju materiałów wzorzystych oraz zadrukowanych.

 

Jednowarstwowy cutter do tkanin Gerber Technology Z1
Fot.: Jednowarstwowy cutter do tkanin Gerber Technology Z1 


Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR

 

POWIĄZANE
Premiera podczas ExpoWELDING 2018 Zespół Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2018 ogłosił kolej...
3500 robotów Fanuc dla grupy BMW FANUC podpisał umowę z koncernem BMW AG na dostawę około 3 500 robotów dla nowych ...
Eksperci Lenze o technologii Nupano Nupano to technologia umożliwiająca szybsze i łatwiejsze wyposażenie maszyn seryjnych w a...
Sprytny ERP długotrwale wzmacnia łańcuchy dostaw Bez systemu ERP nie ma produkcji. Tzw. Enterprise Resource Planning (ERP), stanowiący cyf...
Napędy FAULHABER w walce z COVID-19 Osoby doświadczające objawów takich jak kaszel, gorączka, bóle głowy lub mi...
Najnowsze zmiany i aktualizacje Gantry Tool Storage Najnowsze zmiany i aktualizacje firmy Fastems w Gantry Tool Storage (GTS - centralnego ma...
Partnerzy