Szukaj w działach:

Linie montażowe – klucz do optymalizacji produkcji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Celem przedsiębiorstwa produkcyjnego jest osiągnięcie maksymalnego zysku przy wykorzystaniu minimalnego nakładu.


Zysk uzależniony jest przede wszystkim od efektywności procesu produkcyjnego, na który składa się działanie maszyn oraz czynności, wykonywane przez pracowników. Połączenie wydajności zatrudnionych osób z działaniem wysoce specjalistycznych urządzeń tworzy oczekiwany efekt w postaci optymalizacji procesu produkcyjnego, który znacznie wpływa na zwiększenie wydajności całego zakładu. W jaki sposób dostosować wyposażenie hali produkcyjnej, aby zapewnić maksymalizację wydajności produkcyjnej?

Budowa i funkcjonowanie linii montażowej

W skład linii montażowej wchodzą zazwyczaj transporter lub zespół transporterów, stanowiska montażowe, roboty przemysłowe i manipulatory przemysłowe oraz urządzenia wspomagające.


Nasza firma ma duże doświadczenie w budowie linii produkcyjnych. Instalowane przez naszą firmę linie montażowe są dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta i cyklu pracy w hali produkcyjnej, obejmują stanowiska montażu, przenośniki oraz maszyny uzupełniające.


Linia montażowa tworzy ciąg transportowy o określonym cyklu pracy stanowisk montażowych (uniwersalnych bądź dedykowanych dla każdej z operacji, która ma zostać na nim wykonana). Stanowiska wyposażane są w specjalnie zaprojektowane urządzenia wspomagające. W zależności od wielkości miejsca, jakim dysponuje inwestor dla ustawienia linii, a także biorąc pod uwagę czasy operacji na poszczególnych stanowiskach, linie montażowe mogą być zbudowane jako linie proste, a także w kształcie litery L bądź U. W przypadku występowania również operacji pomocniczych w pobliżu linii mogą znajdować się stanowiska bądź gniazda montażu podzespołów.

 


Specjaliści naszej firmy mają duże doświadczenie w budowaniu takich układów. Na podstawie przedstawionych przez inwestora danych o rodzaju produktu, technologii jego montażu i ewentualnych wymagań szczegółowych jesteśmy w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązanie.

 

Linie montażowe – klucz do optymalizacji produkcji

 

Linie kompletacji przykładem wydajnego automatyzmu procesu produkcji

Ergonomia oraz chęć zmniejszenia kosztów produkcji wpływają bezpośrednio na rozwiązania, wykorzystywane przy tworzeniu linii produkcyjnych. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz metod, opracowanych przez doświadczonych inżynierów pozwala zapewnić maksymalizację wydajności, bezpieczeństwa oraz usprawnić przesuw produkowanych elementów z dbałością o zachowanie ich walorów. Wyprodukowane towary są przenoszone do pakowania oraz magazynowania na przenośnikach, co pozwala dodatkowo usprawnić proces produkcji.

Linie montażowe, a efektywność pracy

Nowocześnie wyposażone linie montażowe wraz z ergonomicznymi stanowiskami pracy powinny stanowić skoordynowaną całość, mającą na celu zapewnienie jak najlepszych warunków pracy oraz zagwarantowanie jak największej wydajności produkcji. Odpowiednie stanowiska montażowe zwiększają produktywność pracowników, co w połączeniu z odpowiednią koordynacją działania maszyny, oraz tempa pracy zatrudnionych w przedsiębiorstwie osób zapewniają ciągłość procesu produkcyjnego, co w rezultacie tworzy rezultat postaci sprawnie działającej firmy korzystającej z pełni swoich zdolności produkcyjnych.

Ergonomiczne stanowiska montażowe i ich wpływ na proces produkcji

Stanowiska montażowe, przy których pracują zatrudnieni pracownicy, powinny zapewniać bezpieczeństwo i komfort pracy, poprzez zastosowanie zasad ergonomii. Normy ergonomiczne określają działania mające na celu zmniejszenie zmęczenia pracownika oraz ochronę jego zdrowia. Pozwalają dostosować stanowisko pracownika do jego potrzeb oraz do charakteru produkcji. W sposób oczywisty przekłada się to na wzrost efektywności zatrudnionego, a co za tym idzie — wzrost produkcji. Linie montażowe, będące połączeniem stanowisk pracy człowieka z układami maszyn powinny stanowić  przemyślane układy, zapewniające bezpieczeństwo oraz pozwalające na maksymalizacje produktywności.


Źródło: Lean-Tech


Lean-Tech Sp. z o.o.
ul. Żmigrodzka 81-83/304-305
51-130 Wrocław
+48 605 477 644
POWIĄZANE
Przekładnie X.e SEW-EURODRIVE dla górnictwa Jednym z wystawców tegorocznych Międzynarodowych Targów Górnictwa, Pr...
Zdobądź ulgę na robotyzację razem z ERKO Podczas, gdy kraje europejskie – w tym główni gracze naszego regionu, stawia...
Autonomiczny robot debiutuje w szybie windowym Schindler, jeden czołowych dostawców wind osobowych towarowych oraz schodów...
Testy robota AGILOX w firmie Leoni Roboty AGILOX - najpopularniejsze autonomiczne roboty mobilne na świecie do przewożenia pa...
Sektor opakowań spotka się na Taropaku Merytoryczne konferencje i techniczne warsztaty, specjalne branżowe strefy, pokazy nowych...
Robotyzacja zrewolucjonizuje rynek pracy Robotyzacja dotyka wszystkich dziedzin życia, rewolucjonizuje też rynek pracy.Do 2026 rok...
Partnerzy