Jak zacząć cyfrową transformację
Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom, metodom zarządzania oraz nowym modelom biznesowym. Coraz więcej menadżerów fabryk zdaje sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw.
Jak wprowadzać innowacje? Jak zmniejszyć ryzyko inwestycji i w co zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? Menadżerowie Volkswagena, Fanuca, Stermedii oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości postarają się odpowiedzieć na te pytania 20 maja w czasie e-konferencji „Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw”.
- „Będziemy inspirować menadżerów, inżynierów i właścicieli fabryk, pokazując dobre praktyki biznesowe i zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle” - mówi Mikołaj Kołodziejczak z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.
Webinar rozpocznie się 20 maja o godz. 10:00. Czwarta rewolucja przemysłowa zostanie omówiona z trzech perspektyw praktyków: innowacyjnej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości.
- „Każda fabryka: mały zakład czy duża wytwórnia ma procesy, które można usprawnić dzięki cyfryzacji czy automatyzacji. Pokażemy przykłady prostych zmian i złożonych wdrożeń” - mów Artur Karda, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Stermedia.ai (współorganizator konferencji), trener Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.
Konferencja jest pierwszą z cyklu wydarzeń Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw, poświęconych innowacjom w produkcji. Spotkania online będą przeznaczone nowoczesnym technologiom, jak robotyzacja, sztuczna inteligencja, rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, blockchain, druk 3D, internet rzeczy, cyfrowe bliźniaki, migracja do chmury czy cyberbezpieczeństwo.
- „Pokażemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, bo mamy tu sprawny ekosystem: nowoczesny przemysł i firmy rozwijające najnowsze technologie. Ale na konferencję zapraszamy firmy z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym: na ludzi i technologie” - mówi Magdalena Wypych, kierownik projektu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współorganizatora wydarzenia.
Dynamiczny rozwój technologiczny, presja na poprawę wydajności oraz strach pracowników przed zmianami prowadzą do dylematów wśród menadżerów: jak przeprowadzić fabrykę przez cyfrową transformację. Dlatego program wydarzeń Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw zakłada dyskusje nie tylko na temat nowoczesnych technologii, ale także wdrażania nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej, zarządzaniu i motywowaniu pracowników.
Na prelekcje i dyskusje zapraszani będą doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie.
Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Stermedia.ai.
Szczegółowe informacje i bezpłatna rejestracja na stronie: https://bit.ly/2WlNP4R
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?