Szukaj w działach:

Jak zacząć cyfrową transformację

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom, metodom zarządzania oraz nowym modelom biznesowym. Coraz więcej menadżerów fabryk zdaje sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. 

Jak wprowadzać innowacje? Jak zmniejszyć ryzyko inwestycji i w co zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? Menadżerowie Volkswagena, Fanuca, Stermedii oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości postarają się odpowiedzieć na te pytania 20 maja w czasie e-konferencji „Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw”.

- „Będziemy inspirować menadżerów, inżynierów i właścicieli fabryk, pokazując dobre praktyki biznesowe i zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle” - mówi Mikołaj Kołodziejczak z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Webinar rozpocznie się 20 maja o godz. 10:00. Czwarta rewolucja przemysłowa zostanie omówiona z trzech perspektyw praktyków: innowacyjnej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości.

- „Każda fabryka: mały zakład czy duża wytwórnia ma procesy, które można usprawnić dzięki cyfryzacji czy automatyzacji. Pokażemy przykłady prostych zmian i złożonych wdrożeń” - mów Artur Karda, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Stermedia.ai (współorganizator konferencji), trener Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Konferencja jest pierwszą z cyklu wydarzeń Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw, poświęconych innowacjom w produkcji. Spotkania online będą przeznaczone nowoczesnym technologiom, jak robotyzacja, sztuczna inteligencja, rzeczywistość wirtualna i rozszerzona, blockchain, druk 3D, internet rzeczy, cyfrowe bliźniaki, migracja do chmury czy cyberbezpieczeństwo.

- „Pokażemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, bo mamy tu sprawny ekosystem: nowoczesny przemysł i firmy rozwijające najnowsze technologie. Ale na konferencję zapraszamy firmy z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym: na ludzi i technologie” - mówi Magdalena Wypych, kierownik projektu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współorganizatora wydarzenia.

Dynamiczny rozwój technologiczny, presja na poprawę wydajności oraz strach pracowników przed zmianami prowadzą do dylematów wśród menadżerów: jak przeprowadzić fabrykę przez cyfrową transformację. Dlatego program wydarzeń Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw zakłada dyskusje nie tylko na temat nowoczesnych technologii, ale także wdrażania nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej, zarządzaniu i motywowaniu pracowników.

Na prelekcje i dyskusje zapraszani będą doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie.

Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 - Made in Wroclaw są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, Stermedia.ai.

Szczegółowe informacje i bezpłatna rejestracja na stronie: https://bit.ly/2WlNP4R


Źródło: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

POWIĄZANE
Sztuczna inteligencja w oczach Polaków – raport NASK Najnowszy raport NASK prezentuje wiedzę oraz informacje, które posiada społeczeńst...
Zrobotyzowane technologie FANUC na Warsaw Industry Week 2019 Firma FANUC oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemys...
Napędy FAULHABER w walce z COVID-19 Osoby doświadczające objawów takich jak kaszel, gorączka, bóle głowy lub mi...
FAiRP integruje Polski sektor automatyzacji i robotyzacji Jesienią 2021 roku, na mapie organizacji branżowych i związków pojawiło się unikat...
Roboty zamiast ludzi w branży spożywczej Nowe normy funkcjonowania społecznego coraz mocniej dotykają także branże związane z logi...
Roboty Kawasaki w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii powstało w podwrzesińskich Grzymysławicac...
Partnerzy