Yaskawa Polska wspiera i szkoli online
Siła Internetu: Yaskawa Polska wspiera i szkoli online.
W dobie pandemii koronawirusa wielu przedsiębiorców stawia sobie pytanie, jak zagospodarować pozornie nieproduktywny czas, aby przetrwać go w jak najlepszej kondycji – finansowej, rozwojowej i mentalnej. Wsparciem służą im producenci wyposażenia zakładów, oferując szereg możliwości cyfrowego zdobywania i rozszerzania wiedzy. Do grupy tej dołączyła firma Yaskawa, organizując m.in. cykl webinarów, szkoleń i promocji dla obecnych i przyszłych klientów.
Epidemia koronawirusa całkowicie zmieniła warunki naszego życia i prowadzenia biznesu. Ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się i kontaktach międzyludzkich doprowadziły do wstrzymania pracy wielu zakładów przemysłowych, a większość firm zmusiły do przeniesienia swojej działalności do świata wirtualnego. Jednocześnie uświadomiły nam, jak wiele możliwości oferuje ów świat. Dzięki internetowym narzędziom komunikacji życie w przedsiębiorstwach toczy się dalej: odbywają się spotkania, podejmowane są decyzje – niekiedy o znaczeniu fundamentalnym dla przyszłości danego biznesu. Prowadzone są również ważkie debaty na temat tego, jak zorganizować działalność firmy w trakcie i po zakończeniu epidemii.
Wykorzystajmy możliwości cyfrowe
Z pomocą przedsiębiorcom przychodzą producenci wyposażenia zakładów, którzy – dostrzegając potrzebę wsparcia polskich firm w utrzymaniu ciągłości działania – aktywnie angażują się w dodatkowe cyfrowe inicjatywy i oferują zdalną pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zdecydowana większość z nich podobnie jak ich klienci pracuje zdalnie i niezmiennie świadczy swoje usługi, dostosowując je do wymogów obecnej sytuacji. Ich pracownicy tworzą nowe modele procesów, szkoleń i serwisu. I do tego samego zachęcają swoich klientów.
– "Czas przestoju i pracy zdalnej to dobry moment na opracowanie nowych procesów, przygotowanie planu odbudowy i rozwijanie kompetencji swoich i pracowników w oparciu o cyfrowe narzędzia komunikacji. Bardzo cieszymy się, że mimo przestoju firmy ciągle myślą o robotyzacji' – mówi Dawid Woźniak Kierownik Sprzedaży Działu Robotykiw firmie Yaskawa Polska.
Tańsze licencje i darmowe triale
Mimo trudnej sytuacji na rynku Yaskawa zapewnia ciągłość dostaw wszystkich swoich produktów: robotów przemysłowych, przemienników częstotliwości i serwonapędów. Jednocześnie przygotowała dodatkowe formy wsparcia dla przedsiębiorców, które mają ich zachęcić do zdobywania i pogłębiania wiedzy w zakresie programowania i obsługi robotów oraz systemów robotycznych.
Programistom Yaskawa oferuje darmowe narzędzia MotoSim VRC do programowania i obsługi robotów. Od 27 marca każdy, kto chce może przetestować działanie oprogramowania, może bezpłatnie korzystać z niego przez całe 90 dni. Wersję testową można pobrać ze strony: http://motodownload.azurewebsites.net/.
Webinaria, tutoriale i szkolenia online
Obecnym i potencjalnym użytkownikom systemów robotycznych Yaskawa proponuje udział w cyklu bezpłatnych webinariów poświęconych konkretnym rozwiązaniom i aspektom robotyki. Podczas pierwszego z nich zaprezentowane zostaną możliwości zrobotyzowanych cel spawalniczych z serii ArcWorld, łączących w sobie kompaktowe wymiary, szeroki zakres zastosowań oraz krótki czas dostawy i wdrożenia. Kolejne spotkania poświęcone będą kolejno: zagadnieniom przenoszenia, pakowania i paletyzacji, robotom współpracującym oraz robotyzacji w przemyśle spożywczym. Każde uzupełnione zostanie o konkretne przykłady wdrożeń w małych i średnich przedsiębiorstwach, ukazując korzyści płynące z tego typu inwestycji.
Do końca kwietnia organizowane będą indywidualne prezentacje najnowszego robota współpracującego HC20 DT. Jest to jedyny na rynku robot współpracujący o odporności IP67 na zabrudzenia, kurz i płyny o udźwigu 20 kg i zasięgu 1700 mm. Robot spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa (PL d Category3 - EN ISO 13849-1) i z powodzeniem może być wykorzystany w przemyśle spożywczym, dzięki zastosowaniu smarów spożywczych. Jest to robot-hybryda, który dzięki wprowadzeniu nowych funkcjonalności sprosta najtrudniejszym wymaganiom produkcyjnym.
Yaskawa nie zapomniała także o operatorach i serwisantach. Specjalnie dla nich opracowuje przejrzyste tutoriale, które ułatwią korzystanie z jej produktów i przybliżą ich poszczególne funkcjonalności.
Wszyscy obecni i przyszli klienci firmy mogą także skorzystać z prezentacji i szkoleń produktowych online, organizowanych przez zespół Yaskawa w czasie i formie dostosowanej do potrzeb uczestników.
Yaskawa Polska zaprasza do subskrypcji swoich kanałów w sieci, gdzie można śledzić na bieżąco nowe działania i tutoriale:
Youtube https://www.youtube.com/user/YASKAWAPolska
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/yaskawapolska
Facebook https://www.facebook.com/yaskawapolska/
Źródło: Yaskawa
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?