Szukaj w działach:

BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK łączą siły

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Przez czterech międzynarodowych liderów technologii- BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK w dniach 26–28 lutego br. zostały zorganizowane dni otwarte. 

W wydarzeniu wzięło udział ponad stu przedstawicieli firm zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat możliwości wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych w produkcji przemysłowej.

Robotyka i automatyka przemysłowa należą do najszybciej rozwijających się gałęzi technologii. Wraz z rozwojem oferty liderów branży zwiększają się zarówno możliwości, jak i dostęp do innowacyjnych produktów. W Polsce oferują je między innymi BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK, które po raz trzeci połączyły siły, aby zapewnić polskim firmom ich najnowsze rozwiązania i innowacje technologiczne, a także podzielić się doświadczeniami zdobytymi podczas współpracy z klientami na rynku międzynarodowym.

Trzecia edycja dni otwartych została zorganizowana w siedzibie Lenze w Katowicach, gdzie uczestnicy rozmawiali przez trzy dni o aktualnej sytuacji polskiego przemysłu, najnowszych wyzwaniach producentów, a także możliwości, jakie dzisiejsza technologia oferuje zakładom produkcyjnym. Podczas każdego dnia imprezy odbywały się ciekawe wykłady, inspirujące prezentacje najnowszych produktów oferowanych przez organizatorów, a także warsztaty, podczas których uczestnicy dni otwartych mogli zobaczyć, jak prezentowane produkty działają w rzeczywistości, i omówić swoje spostrzeżenia z praktykami.


BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK łączą siły


Prezentacja przygotowana przez Ryszarda Szymika z Lenze poświęcona była spójnej platformie autoryzacyjnej Lenze - od poziomu kontroli, poprzez poziom wykonawczy, po elektromechanikę. Uczestnicy dowiedzieli się, że system zapewnia zupełnie nowe możliwości w produkcji, odpowiadając na potrzeby dzisiejszego otoczenia rynkowego w budowie maszyn, która obejmuje indywidualizację, cyfryzację, brak zasobów, opiekę dla bezpieczeństwa i nowych modeli biznesowych.

Szymon Gumółka z firmy BALLUFF mówił o rewolucji Przemysłu 4.0, która daje producentom wiele nowych możliwości. Działalność firmy opiera się na digitalizacji, która wykorzystuje dane i generuje wartość dodaną (głównie zwiększa elastyczność i wydajność) dla klienta poprzez rozszerzenie możliwości rozwiązań sprzętowych. Wszystko zaczyna się od chęci zmiany na lepsze, aby cała firma działała lepiej i przynosiła większe zyski.


BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK łączą siły


Najpierw trzeba zdobyć odpowiednią wiedzę, a następnie stworzyć plan działania, by wreszcie przejść do stopniowej zmiany. Oczywiście nie wolno zapominać, że należy mierzyć wpływ i efekty bieżących działań. BALLUFF oferuje swoim klientom niezawodną technologię czujników, identyfikację optyczną i systemy RFID, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania dla sieci przemysłowych wraz z IO-Link, a także urządzenia do wizualizacji procesów.

Podczas prezentacji Mateusza Amrozińskiego, który reprezentował firmę FANUC, uczestników wydarzenia zaproszono do fabryki. Prowadzący zwrócił uwagę, że nowoczesne zakłady produkcyjne ukrywają wiele obszarów, w których roboty z powodzeniem zastępują ludzi, gdy już wykonują zadania produkcyjne, zwykle monotonne, trudne fizycznie i szkodliwe dla zdrowia. Podkreślił także szereg obszarów, w których mechanicy mogą być w przyszłości mogą być bardziej potrzebni, aby lepiej wspierać funkcjonowanie fabryk i poprawiać komfort pracowników.


BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK łączą siły


Pomaga w tym rozwój oferty producenta, który proponuje ponad 130 modeli robotów przemysłowych, a także produkty opracowane zgodnie z wymaganiami przyszłych fabryk, tj. System FIELD (FANUC Intelligent Edge Link & Drive), który umożliwia zbieranie i analizę danych z przesunięcia produkcji, aby stale optymalizować produkcję.

Robotyka i powiązane technologie stale się rozwijają, dzięki czemu ludzie będą wkrótce mieli coraz bardziej intuicyjne interfejsy do swobodnej komunikacji z maszynami w czasie rzeczywistym. W rezultacie pracownicy fabryki mogą pracować w bardziej komfortowym środowisku, lepiej wykorzystywać swoje umiejętności osobiste, a nawet radzić sobie z rozwojem i cieszyć się większą satysfakcją z pracy. Prawidłowo wdrożona robotyzacja opłaca się poprzez zwiększenie skali i wydajności produkcji, podniesienie jakości produktu, a w rezultacie poprawę przychodów firmy.


BALLUFF, Lenze, FANUC i SCHUNK łączą siły


Michał Chaja z firmy SCHUNK, mówił o rozwiązaniach problemów napotykanych przy wdrażaniu automatyzacji. Firma specjalizuje się w sprzedaży systemów chwytaków, które są bardzo precyzyjne i wydajne. Okazuje się, że rozwiązania SCHUNK dobrze współpracują z robotami przemysłowymi, dzięki czemu mogą stać się jeszcze bardziej precyzyjne. Dzięki najnowszej technologii firma SCHUNK zastosowała pierwszy inteligentny chwytak HRC, który może bezpośrednio wchodzić w interakcje z ludźmi.

Firma oferuje również akcesoria do robotów, które mogą dokładnie mierzyć, pozycjonować, monitorować szczegóły, minimalizować zużycie energii oraz chronić przed kurzem i korozją i wysoka temperaturą. Akcesoria, które zasługują na największą uwagę, to systemy antykolizyjne, systemy wymiany narzędzi, kompensatory, tuleje elektro-pneumatyczne, gratowanie i polerowanie. Bez produktów SCHUNK wdrożenie robotów do produkcji byłoby trudne.

Trzecia edycja dni otwartych spotkała się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli firm produkcyjnych. Zarówno menadżerowie, jak i właściciele firm inżynieryjnych i integracyjnych byli zainteresowani tematem wydarzenia. W spotkaniu wzięło udział wielu pracowników z działu automatyki i konserwacji, a także użytkownicy maszyn i robotów przemysłowych.

Organizatorzy już zapraszają na czwartą edycję wydarzenia.

Radaktor: MR
Źródło: FANUC, BALLUFF, Lenze, SCHUNK, Zrobotyzowany.pl 


FANUC Polska Sp. z o.o.
Tadeusza Wendy 2
52-407 Wrocław
+48 71 77 66 160
POWIĄZANE
Cobot Cloos QINEO ArcBoT z technologią śledzenia spoiny Firma Cloos revolucjonizuje spawanie z cobotem Cloos QINEO ArcBoT z innowacyjną technolog...
Zautomatyzowana analiza komórek Jakie lekarstwo może pokonać raka? Jaka dawka pozwala osiągnąć pożądany efekt bez skutk&o...
Autonomiczny robot debiutuje w szybie windowym Schindler, jeden czołowych dostawców wind osobowych towarowych oraz schodów...
Staubli zaprasza na Warsaw Industry Week 2023! W dniach 24-26 października 2023 odbędą się targi Warsaw Industry Week. Na tym wydarzeniu...
Quick Mold Change (QMC) Staubli na INNOFORM® 2019 Automatyzacja procesów, wydajność, niezawodność i innowacja to główne kryter...
Najmłodszy członek rodziny YuMi Po sukcesie YuMi®, pierwszego na świecie dwuramiennego robota przemysłowego w pełni w...
Partnerzy