Szukaj w działach:

Zrobotyzowany przewodnik po ITM Industry Europe 2023

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Odbywające się w Poznaniu Targi ITM Industry Europe 2023 to innowacje wspierające rozwój firm, technologie będące przyszłością branży oraz maszyny stanowiące przykład implementacji najnowocześniejszych rozwiązań na grunt przemysłu.


Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają od 30 maja do 2 czerwca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można jednocześnie zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, a wraz z nimi spotkania matchmakingowe Subcontracting Meetings.

Odwiedź ITM Industry Europe 2023 bezpłatnie!

W imieniu Grupy MTP organizatora bloku targów ITM INDUSTRY EUROPE, których jesteśmy patronem medialnym, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i odwiedzin naszego stoiska numer 80 w hali 5. Specjalnie dla naszych Czytelników mamy bezpłatne zaproszenia na Targi! Bilet uprawnia do zwiedzenia całej ekspozycji oraz udziału we wszystkich wydarzeniach towarzyszących.

--> ODBIERZ BEZPŁATNE ZAPROSZENIE

Blok Targów ITM Industry Europe 2022

W czasie tegorocznej edycji ponownie spotkają się przedstawiciele salonów: MACH-TOOL (obrabiarki i narzędzia), METALFORUM (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy), SURFEX (obróbka powierzchni), WELDING (spawalnictwo), SMART FACTORY (automatyzacja, robotyzacja, digitalizacja) oraz Nauka dla Gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), którzy zaprezentują najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w przemyśle. 

Wystawcy bloku ITM Industry Europe 2023

Podczas Targów ITM Industry Europe można zobaczyć nie tylko rozwiązania technologiczne polskich firm, ale także światowe trendy z tej gałęzi przemysłu. Wystawcy targów zaprezentują swoje produkty i rozwiązania w ramach flagowej oferty targów obejmującej: obrabiarki do metali, narzędzia, automatykę przemysłową, robotykę, lasery, odlewnictwo, spawanie i cięcie, obróbkę powierzchni, technologie addytywne, oprogramowanie i metrologię przemysłową. Ofertę ITM INDUSTRY EUROPE dopełniają także odbywające się w tym samym czasie Targi: MODERNLOG, SUBCONTRACTING, SALON BEZPIECZEŃSTWA PRACY W PRZEMYŚLE.

--> ZOBACZ LISTĘ WYSTAWCÓW BLOKU TARGÓW 2023

--> KATALOG WYSTAWCÓW ONLINE


Wiedza podczas ITM Industry Europe 2023

Uzupełnieniem oferty wystawców jest wyjątkowo rozbudowany program wydarzeń, w którym znajdzie się miejsce dla przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu. W czasie imprezy zgłębianiu wiedzy i wdrażaniu dobrych praktyk sprzyjać będą konferencja, warsztaty i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów. W program wydarzeń w tym roku zaangażują się zarówno wystawcy, jak i patroni branżowi. Po kilku latach przerwy powróci Dzień Mechanika organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz Forum Inżynierskie, nad którego agendą pieczę sprawuje Naczelna Organizacja Techniczna.

--> PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH

LENSO dołącza do grupy ZEISS co skutkuje poszerzeniem oferowanych rozwiązań metrologicznych. W pierwszym dniu targów zorganizuje konferencję: Razem doskonalimy jakość. Prelegenci omówią rozszerzone portfolio dla przemysłu oraz możliwości w zakresie wsparcia metrologicznego. Nie zabraknie też wystąpień Użytkowników optycznych i stykowych systemów pomiarowych, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i rozwiązaniach, które wspomagają ich codzienną pracę.

--> LENSO/ZEISS: RAZEM DOSKONALIMY JAKOŚĆ

Także Mitsubishi Electric - japońska firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji systemów automatyki i informatyki przemysłowej podczas tegorocznych targów ITM INDUSTRY EUROPE zaprasza na prezentację pt.: Dlaczego wciąż boimy się robotyzacji? Wydarzenie odbędzie w pawilon 5A na Scenie Trendów dla Przemysłu 1 czerwca o godz.15:00-16:00.

--> MITSUBISHI ELECTRIC: DLACZEGO WCIĄŻ BOIMY SIĘ ROBOTYZACJI?

MPLAB Prototypes oficjalny Gold System Partner firmy KUKA, producenta robotów przemysłowych, zrzeszającego najlepszych integratorów, planuje podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE pokazy spawania łukowego.

Uczestnicy poznają inteligentne roboty o dużym stopniu samodzielności gwarantujące maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfort pracy dla obsługujących je pracowników. W trakcie pokazów zostanie zaprezentowany idealny duet do spawania – cela spawalnicza MPARC Compact i robot KUKA, które - jak zapewniają eksperci MPLAB Prototypes - są świetnym sposobem na zwiększenie wydajności produkcji. Dzięki prezentowanym rozwiązaniom będzie można zoptymalizować koszty gospodarki narzędziowej w spawalnictwie. Uczestnicy dowiedzą się, jak można sfinansować takie innowacje.

30 maja 2023 r. w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów ITM INDUSTRY EUROPE - Przemysł Ery Cyfrowej odbędzie się XVI Forum Inżynierskie. Organizatorami są Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna (FSNT-NOT) oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Partnerami są min.: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich, Wydawnictwo SIGMA-NOT. Podczas wydarzenia są przewidziane obchody IX Dnia Mechanika, przypominające wkład inżynierów mechaników w cywilizację.

--> XVI FORUM INŻYNIERSKIE - IX DZIEŃ MECHANIKA

Zrobotyzowane systemy skanowania 3D w przemyśle 4.0 organizowane przez firmę SMARTTECH na targach ITM INDUSTRY EUROPE to spotkanie dla specjalistów, którzy chcą dowiedzieć się jak zautomatyzować kontrolę jakości. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z pracą z współpracującymi cobotami i najnowszymi głowicami skanującymi, które połączone w jeden zintegrowany system, zapewniają pełną automatyzacje procesów pomiarowych od programowania i planowania poprzez realizacje pomiaru, aż do raportu w pdf idealnie wpisując się w inteligentne rozwiązania przemysłu 4.0. Pokazy codziennie o godz. 11.00 na stoisku Smarttech!

--> WIĘCEJ O POKAZACH SMARTTECH

Imponującej ekspozycji ponad sześciuset wystawców reprezentujących topowe marki już po raz trzeci będzie towarzyszył Kongres Industry Next. W tym roku to wyjątkowe spotkanie ekspertów odbędzie się pod hasłem: Świat przemysłu w czasach transformacji. Program powstaje przy wsparciu wiodących organizacji tego sektora.

Debaty Kongresu toczyć się będą wokół aktualnych wyzwań przed jakimi stoi branża przemysłowa. Obecnie ten sektor przechodzi przez dynamiczne zmiany, co wywołuje wiele pytań na temat jego przyszłości. Nie zabraknie ich także na Kongresie. Czy jesteśmy w czasach kryzysu? Jak sobie z nim radzić i jak się przygotować na nadchodzące, równie ciężkie czasy? Czy sposobem na sukces może być transformacja zarówno w ujęciu ekologicznym jak i cyfrowym?

--> KONGRES INDUSTRY NEXT

Klaster Obróbki Metali - Krajowy Klaster Kluczowy, podczas bloku najważniejszych targów przemysłowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej - ITM Industry Europe, Subcontracting, Modernlog i BHP 2023 przygotował wystąpienia, które mają na celu łączenie potencjałów, wymianę doświadczeń, generowanie synergii oraz wzmacnia przewagi konkurencyjnej firm z branży przemysłowej. W ramach kongresu INDUSTRY NEXT na scenie głównej w pawilonie 5 eksperci reprezentujący Klaster Obróbki Metali wezmą udział w panelu dyskusyjnym pt „CYFRYZACJA, INTERNACJONALIZACJA - IMPULSY ROZWOJU PRZEMYSŁU WYTWÓRCZEGO".

--> WIĘCEJ O WYSTĄPIENIU KOM

Jednym z punktów programu targów ITM INDUSTRY EUROPE będzie wystąpienie ekspertów Comarch, którzy przybliżą korzyści z wykorzystania unifikacji danych w zarządzaniu produkcją na przykładzie swoich rozwiązań. W czasie prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak bardzo ujednolicenie danych wpływa na efektywność i w całego zakładu produkcyjnego, a także na redukcję kosztów i eliminację błędów w procesach produkcji. Prelegenci porozmawiają również o tym, jak Comarch IoT MES może pomóc w realizacji celów związanych z Lea Manufacturing przybliżając działanie całego przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 / ERP 4.0. 

--> WIĘCEJ O WYSTĄPIENIU COMARCH

Polskie Stowarzyszenie Aluminium zrzesza czołowe firmy działające w rodzimej branży aluminium. Reprezentuje interesy sektora w relacjach z decydentami i przedstawicielami otoczenia biznesowego, promuje zastosowania aluminium we wszystkich możliwych aplikacjach, dostarcza profesjonalnych informacji na temat branży, współpracuje ze środowiskiem naukowym i badawczym, także na forum międzynarodowym. Podczas najbliższej edycji targów PSA zorganizuje panel pt.: Aluminium. Zielona przyszłość.

--> WIĘCEJ O PANELU PSA

Ścieżki zwiedzania targów ITM Industry Europe 2023!

Zespół ITM INDUSTRY EUROPE wraca z koncepcją ścieżek zwiedzania. Formuła wycieczki wytyczonym szlakiem na targach nie tylko umożliwia skorzystanie z fachowych porad, bezpośredni kontakt z dostawcami najnowszych technologii, ale też dzięki uporządkowanej tematycznie trasie pozwala gościom targowym zaoszczędzić czas. W tym roku wykwalifikowani przewodnicy poprowadzą gości targowych (którzy wcześniej zgłoszą swój udział) zaplanowaną ścieżką zwiedzania prosto do stoisk wystawowych wybranych firm, których oferta produktowa zgodna jest z tematyką jednej z tras.

--> ŚCIEŻKI ZWIEDZANIA TARGÓW Z PRZEWODNIKIEM

Logistyka na targach MODERNLOG

W towarzystwie ITM Industry Europe organizowane jest również jedno z najważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce, czyli Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Wydarzenie to, co roku przyciąga pracowników centrów dystrybucyjnych, kierowników magazynów i szefów łańcuchów dostaw, którzy poszukują nie tylko inspiracji, ale także konkretnych rozwiązań technologicznych. To tutaj można zapoznać się z szeroką ofertą producentów nowoczesnych rozwiązań, ale także poznać integratorów systemów czy sprawdzić ofertę ich dystrybutorów.

W programie targów MODERNLOG nie brakuje również merytorycznych spotkań i dyskusji, szczególnie warto zwrócić uwagę na program konferencji Smart Warehouse, na scenie której swoją wiedzą dzielą się eksperci ze znanych marek. O swoich doświadczeniach związanych z automatyzowaniem i robotyzowaniem procesów magazynowych opowiadają najczęściej praktycy, którzy za sobą mają już pierwsze inwestycje w rozwiązania z zakresu logistyki 4.0. Opowiadają oni zarówno o początkach swojej drogi z automatyzacją, jak i dają wskazówki pozwalające zoptymalizować pracę istniejących już systemów.

Nie zabraknie w tym roku także pokazów maszyn na żywo w strefie In4Log, która organizowana jest we współpracy z Wydawnictwem Medialog i szerokim gronem partnerów technologicznych.

--> WIĘCEJ O MODERNLOG 2023

Przemysłowa Kooperacja

W trakcie targów ITM INDUSTRY EUROPE tradycyjnie odbędą się także Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. To miejsce nawiązywania kontaktów i aranżacji spotkań pomiędzy poddostawcami z branży obróbki metali i szeroko rozumianych usług przemysłowych a
firmami poszukującymi takich wykonawców. Dla wygody inicjowania takich aktywności już została uruchomiona platforma Subcontracting Meetings, na którą wystarczy się zarejestrować, wybrać swój obszar aktywności, krótko opisać zapotrzebowanie lub prezentowany produkt czy usługę a w kolejnym etapie, kilka tygodni przed targami, zaprosić partnerów do spotkań. Współorganizatorem Subcontracting Meetings jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny reprezentujący European Enterprise Network.

Targi Subcontracting to nie tylko spotkania kooperacyjne, ale też przegląd ofert podwykonawców z branż przetwórstwa: metali, tworzyw sztucznych, gumy i kompozytów. Pojawią się także firmy oferujące maszyny, technologie i usługi dla przemysłu.

Dzięki współpracy z uznanymi praktykami, już podczas nadchodzącej edycji targów SUBCONTRACTING 2023 mocno wybrzmi temat usprawniania łańcuchów dostaw w obszarze planowania sprzedaży, operacji i produkcji. SUBCONTRACTING - JA TO KUPUJĘ! - to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk dla profesjonalistów zarządzania łańcuchami dostaw, służąca dyskusji o sprawdzonych strategiach i wyzwaniach dnia codziennego zarządzających łańcuchem dostaw oraz omówieniu kluczowych umiejętności i zasobów wymaganych do napędzania wzrostu biznesu. 

--> WIĘCEJ O SUBCONTRACTING 2023

Złota piętnastka - poznaj laureatów!

Poznaj laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju - Złotego Medalu Grupy MTP. W konkursie doceniana jest innowacyjność, pomysłowość i nowoczesność. Kapituła postanowiła przyznać aż trzynaście Złotych Medali produktom zgłoszonym przez wystawców targów ITM INDUSTRY EUROPE. Dodatkowo te dwie prestiżowe nagrody trafią do rąk firm prezentujących swoją ofertę na targach Modernlog. Co to oznacza? Zwiedzający blok targów przemysłowych będą mogli na żywo ocenić aż piętnaście "złotych" produktów, które będą wyznaczać trendy w przemyśle w 2023 r.

--> LISTA LAUREATÓW

Teraz czas na Konsumentów! Do 25 maja trwa głosowanie na najlepszy produkt w konkursie Złoty Medal Wybór Konsumentów! 

--> ZAGŁOSUJ!

Przydatne informacje

--> CO, GDZIE i JAK

--> MAPA EKSPOZYCJI

--> BILETY

--> DOJAZD


Źródło: Grupa MTP
Film: ZrobotyzowanyTV

 

 

POWIĄZANE
Zalety robotów paletyzujących Praca robotów paletyzujących polega w uproszczeniu na przekładaniu i układaniu kar...
Smart Machinery Tour - Taiwan Produkcja jest siłą napędową gospodarki Tajwanu, a rząd i przemysł wyspy podejmują proakt...
Fabryki otwierają się na roboty przemysłowe Liczba nowych robotów przemysłowych zainstalowanych na świecie poszybowała na prze...
SCHUNK obchodzi jubileusz 15-lecia Za realizacją każdej wizji kryją się pytania. Odpowiedź na to, co jest dla Klienta najlep...
Przemysłowe rewolucje na ITM Industry Europe Przemysł 4.0 to główna idea, która przyświeca od lat ekspozycji ITM Industr...
Co wpływa na sukces robotyzacji? Jedną z zalet robotyzacji jest to, iż zabezpiecza ona firmę produkcyjną przed licznymi nie...
Partnerzy