Szukaj w działach:

Tajwańskie przedsiębiorstwa na ITM Industry Europe

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA), działająca z ramienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajwanu, uczestniczyła wraz z 22 tajwańskimi przedsiębiorstwami w 94. edycji targów ITM Industry Europe, które odbyły się w dniach od 31 maja do 3 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon 3, stoisko 14). 

W tajwańskim pawilonie zaprezentowano szereg innowacyjnych produktów, między innymi: mechanizmy śrubowo-toczne, roboty wieloosiowe, serwomotory zasilane prądem przemiennym, szlifierki do wałków, serwo-prasy, giętarki CNC, tokarki CNC, pionowe i poziome obrabiarki CNC, wiertła do głębokich otworów, systemy smarowania obrabiarek, uchwyty wiertarskie, zgrzewarki doczołowe, urządzenia do oczyszczania chłodziwa do obróbki skrawaniem, frezarki z wymiennym wrzecionem, części zamienne do obrabiarek CNC, maszyny polerskie, narzędzia pneumatyczne, elementy złączne specjalnego zastosowania, śruby i nakrętki, uchwyty narzędziowe, wytaczarki, stoły obrotowe CNC oraz śruby rolkowe. 

Wśród obecnych w tajwańskim pawilonie wystawców znalazła się firma HIWIN Technologies Corp., światowy lider w produkcji systemów i urządzeń techniki liniowej. Firma ta, dysponująca nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, zawarła partnerstwo z 30 producentami obrabiarek z Tajwanu. Celem tego sojuszu jest tworzenie inteligentnych maszyn, czego początkiem ma być udoskonalenie kluczowych podzespołów, które pozwolą unowocześnić tajwański przemysł urządzeń precyzyjnych. W trakcie wystawy można było zapoznać się z inteligentnymi mechanizmami śrubowo-tocznymi HIWIN i4.0BS zastosowanymi w maszynach 30 wytwórców. 

www.hiwin.tw

 

Tajwańskie firmy na ITM Industry EuropePod nazwą Hannsa Precision oferowane są obrabiarki wytwarzane przez firmę Ying Han Technology Co., Ltd. Od rozpoczęcia produkcji w 1990 roku firma ta zdobyła ogromne doświadczenie i wypracowała cenne know-how w zakresie projektowania i budowania narzędzi do obróbki precyzyjnej. Produkcja wysokiej klasy obrabiarek nie byłaby możliwa bez długofalowej współpracy z cenionymi dostawcami.

www.ylm.com.tw

www.ylm.pl

SEYI to działający na globalną skalę producent średnich i dużych serwo-pras. Do najważniejszych odbiorców jej produktów należą, między innymi: przemysł motoryzacyjny, lotniczy i kosmiczny, jak również producenci maszyn rolniczych, elektroniki użytkowej, sprzętu gospodarstwa domowego, materiałów budowlanych oraz narzędzi i elementów metalowych.

SEYI zaprezentowało swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie budowy serwo-pras, a także opracowany przez tę firmę system inteligentnego tłoczenia SIMMS. Zaawansowany serwomotor o napędzie bezpośrednim umożliwia kilkukrotne tłoczenie jedną prasą, co pozwala na optymalizację technologii produkcji poszczególnych elementów. Wykorzystując cyfrową technologię IoT, system SIMMS monitoruje całkowitą wydajność wyposażenia (OEE), generuje raporty eksploatacyjne, a ponadto ułatwia planowanie produkcji i czynności konserwacyjnych. 

www.seyi.com

Tajwańskie firmy na ITM Industry EuropeW trakcie czterodniowej wystawy przedstawiciele TAITRA zajmowali się promocją współpracy i wymiany handlowej między Polską a Tajwanem. Na polskim rynku, jak również w sąsiednich krajach, nie brakuje potencjalnych możliwości biznesowych dla tajwańskich przedsiębiorców. Tamtejszy przemysł maszynowy jest znany na całym świecie z wysokiej jakości produktów w konkurencyjnych cenach. Z tego względu postrzegamy to wydarzenie jako doskonałą platformę dla firm z Tajwanu, które mogą zaprezentować innowacyjne produkty ze swojego asortymentu i spotkać się z potencjalnymi nabywcami oraz partnerami handlowymi.

Warto zaznaczyć, że całkowita wartość importu z Polski do Tajwanu osiągnęła w 2021 roku 412 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 10,1% w stosunku do roku 2020. Z kolei eksport z Tajwanu do Polski uzyskał w 2021 roku wartość 1,24 miliarda dolarów, odnotowując wzrost o 43,8% wobec roku 2020. Liczby te doskonale obrazują intensywność polsko-tajwańskich kontaktów handlowych.   

TAITRA z przyjemnością witała w tajwańskim pawilonie polskich i europejskich przedsiębiorców zainteresowanych ofertą obecnych w nim wystawców. Więcej informacji na temat tajwańskiej delegacji handlowej udzielają: 

Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA)
Belinda Yao
E-mail: belinda@taitra.org.tw
Tel. +886-2-2725-5200, wew. 1332
Faks: +886-2-2757-6653

Tajwańskie Centrum Handlu w Warszawie
E-mail: warsaw@taitra.org.tw
Tel. +48-22-370-5210


Źródło: Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA)

POWIĄZANE
Szybsze przezbrajanie maszyn dzięki StarterSET StarterSET to zestaw startowy, który można rozbudować o indywidualnie dostosowane ...
Nowy innowacyjno-szkoleniowy kampus dla automatyki ABB ABB otworzyła nowy globalny kampus innowacyjno-szkoleniowy w siedzibie B&R w Eggelsbe...
Podsumowanie 15. edycji Targów TOOLEX W Katowicach zakończyła się tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, ...
Fabryki otwierają się na roboty przemysłowe Liczba nowych robotów przemysłowych zainstalowanych na świecie poszybowała na prze...
Poznań gospodarzem Europejskiego Tygodnia Robotyki W dniach 14-16 listopada stolica Wielkopolski stanie się centrum europejskiej dyskusji o ...
Kolejna konferencja Top Industry Summit IX edycja konferencji Top Industry Summit - jednego z najważniejszych wydarzeń branży prz...
Partnerzy