VII Spotkanie Integratorów i Partnerów KUKA
Innowacyjne rozwiązania, merytoryczne prezentacje, warsztaty prowadzone przez najlepszych specjalistów – kolejna edycja Spotkania Integratorów i Partnerów KUKA przeszła już do historii. Tym razem wydarzenie odbyło się w historycznych wnętrzach Sztolni Królowej Luizy i podziemiach Kopalni Guido w Zabrzu.
Zaproszeni goście 28. Listopada 2019 r. spotkali się w Łaźni Łańcuszkowej kopalni „Królowa Luiza", gdzie oficjalnie powitali ich przedstawiciele polskiego oddziału KUKA, Dyrektor KUKA Tomasz Nowak i Sales Manager Janusz Jakieła. Następnie odbyły się warsztaty prowadzone przez specjalistów KUKA, które miały na celu pokazanie możliwości, jakie dają klientom wybrane oprogramowania, wśród nich pojawiły się: KUKA.Sim Pro - Inteligentne programowanie do symulacji i efektywnego programowania offline, KUKA Work.Visual - oferujące jednolite środowisko programistyczne offline, środowisko diagnozy online i środowisko utrzymania eksploatacji dla wszystkich czynności., KUKA.compose - narzędzie do szybkiego i efektywnego wyszukiwania produktów KUKA.
Kolejna część spotkania została poświęcona zagadnieniom związanymi z procesami. Specjaliści KUKA oraz Partnerzy szczegółowo zaprezentowali rozwiązania przeznaczone do paletyzacji, spawania, automatyzacji maszyn CNC oraz kontroli procesu. Ważnym elementem prezentacji były case study przygotowane przez reprezentantów firm partnerskich. Dzieląc się doświadczeniem i własnymi spostrzeżeniami, dokładnie opisali poszczególne procesy i ich znaczenie dla rozwoju zakładów produkcyjnych.
Po przerwie obiadowej, przyszła pora na ostatnią część prelekcji, tym razem poświęconą zagadnieniom rynkowym. Rozpoczęli ją gość specjalny Erich Schober Chief Executive Officer w KUKA CEE GmbH oraz Dyrektor polskiego oddziału KUKA Tomasz Nowak. Tematem ich prezentacji były trendy na rynku robotyki. Następnie Thomas Kaiser i Monika Bogucka z Mercedes-Benz Polska, na przykładzie zastosowania rozwiązań KUKA w fabryce w Jaworze, pokazali nowoczesny silnik spalinowy na przykładzie 4-cylindrowego silnika OM654. O nowościach KUKA, w tym innowacyjnych modelach robotów Iontec i KR C5 opowiedział Michael Laub, Product Manager z KUKA Deutschland GmbH.
Po takiej dawce wiedzy i inspiracji goście KUKA zostali poproszeni o założenie kasków i… zjechanie windą 320 m pod ziemię! Już w podziemiach Kopalni Guido rozpoczęła się nieoficjalna część wydarzenia, a podczas niej atrakcje w postaci m.in. zwiedzania kopalni, uroczystej kolacji oraz tradycyjnego rozdania nagród specjalnych – Tytanów KUKA.
Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: Największa liczba zamówionych robotów, Nagroda specjalna 2019 roku oraz Debiut Roku Nagrody otrzymali:
Projekt Automatyka i Elektrotechnika Sp. z o.o.
Tytan za 1 m-ce w kategorii: Największa liczba zamówionych robotów w 2019 roku
Alnea Sp. z o.o.
Tytan za 2 m-ce w kategorii: Największa liczba zamówionych robotów w 2019 roku
Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o.
Tytan za 3 m-ce w kategorii: Największa liczba zamówionych robotów w 2019 roku
ROB-TECH Sp. z o.o. TASKOPROJEKT S.A. APA Sp. z o.o. MK-Tech
Tytan Nagroda specjalna 2019 roku
Podziękowanie za wkład w rozwój robotyzacji w branży Automotive
ACaRS Sp. z o.o.
Tytan Debiut Roku za dynamiczne wejście w świat robotyki z KUKA
Tegoroczne VII Spotkanie Integratorów i Partnerów KUKA, jak przyznają zaproszeni goście, było doskonałym połączeniem merytorycznej wiedzy oraz oryginalnych atrakcji. Z pewnością duże wrażenie zrobiło miejsce, w którym odbyło się wydarzenie. KUKA ponownie udowodniła, że potrafi zaskakiwać nieszablonowym podejściem zarówno pod względem biznesowym, jak i marketingowym.
Źródło: KUKA
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze
- Coboty: kluczowy element łatwej automatyzacji przemysłowej
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024