Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

YASKAWA Polska Gazelą Biznesu 2020

YASKAWA Polska Gazelą Biznesu 2020


Firma YASKAWA Polska znalazła się w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce GazeleBiznesu 2020 wg. rankingu prowadzonego przez dziennik Puls Biznesu.

Działająca nad naszym rynku od 2016 r. firma YASKAWA Polska Sp. z o.o. została uhonorowana przez „Puls Biznesu” tytułem Gazeli Biznesu 2020. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest małym i średnim przedsiębiorstwom, które w ostatnich trzech latach odnotowywały stały, dynamiczny wzrost przychodów ze sprzedaży. 

Polski oddział YASKAWY bez wątpienia należy do tego grona: otwarty cztery lata temu we Wrocławiu, początkowo osiągał obroty rzędu 8-10 mln zł. Dziś firma sprzedaje rozwiązania o równowartości 30 mln zł rocznie, a jej zespół z roku na rok rośnie w siłę.

Mimo krótkiej historii YASKAWA Polska ma już na swoim koncie spore sukcesy: od początku lat 90., gdy w Polsce pojawiły się pierwsze roboty marki MOTOMAN, uruchomiła na naszym rynku już ponad 1600 jednostek robotycznych. Jej oferta wyróżnia się na tle konkurencji bardzo szerokim zakresem dostępnych rozwiązań: tylko w segmencie robotów ich asortyment liczy ponad 100 różnych modeli. Nie dziwi więc, że podobnie szerokie jest także portfolio jej klientów, wśród których znaleźć można zarówno firmy z sektora przetwórstwa metali, obróbki drewna i produkcji spożywczej, jak też dostawców kompresorów i części dla sektora motoryzacyjnego.

W technice napędowej i automatyce produkty firmy Yaskawa są obecne od wielu lat w różnych maszynach i urządzeniach technologicznych. Każdego roku sprzedaje blisko 10 tysięcy przemienników częstotliwości i servonapędów. Do klientów firmy należą czołowi producenci maszyn w Polsce oraz największe firmy w kraju jak Orlen, KGHM, KWB Bełchatów.

Tym samym polski oddział YASKAWY podąża ścieżką wzrostu wyznaczoną ponad 100 lat temu przez japońską centralę przedsiębiorstwa. Założona w 1915 r. YASKAWA Electric w ciągu wieku urosła do rangi jednego z czołowych producentów robotów, systemów napędowych, a ostatnio także rozwiązań z zakresu zarządzania i magazynowania energii. W skali globu firma zatrudnia obecnie ponad 14,5 tys. pracowników, w tym 2 tys. w Europie, gdzie jest reprezentowana przez 23 oddziały.


Źródło: Yaskawa Polska

Dodano 11.01.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy