Szukaj w działach:

Aplikacje zrobotyzowane na Forum Cobotyki

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Za nami trzecia edycja jednego z największych wydarzeń prezentujących roboty i aplikacje współpracujące w Polsce. W dniu 17 października 2019 r. odbyło się we Wrocławiu Forum Cobotyki.

Konferencja stanowi platformę wymiany doświadczeń między wiodącymi producentami i integratorami z branży robotów współpracujących i mobilnych oraz ich klientami. 
Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę ProCobot. Honorowy Patronat objęła Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, a partnerami strategicznymi były firmy Mobile Industrial Robots i Universal Robots.

Jak podaje organizator, w Forum wzięło udział blisko 300 przedstawicieli ekspertów branżowych: dyrektorów fabryk, kierowników produkcji, inżynierów robotyki i automatyki z dużych oraz małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. W czasie wydarzenia zaprezentowano 22 aplikacje zrobotyzowanych i wysłuchano 15 wykładów polskich i międzynarodowych ekspertów. Przedstawiono między innymi historię wdrożenia robota MIR w nowej fabryce suszarek firmy Whirlpool w Łodzi. Wśród prelegentów znalazł się też Thomas Visti, CEO Mobile Industrial Robots, który opowiedział, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą za pomocą cobotów zwiększać swoją efektywność i bezpieczeństwo.

Podczas konferencji zaprezentowano aplikacje zrobotyzowane, które można już wdrożyć w polskich firmach produkcyjnych, w tym pobieranie losowo ułożonych detali za pomocą systemu wizyjnego 3D, precyzyjny montaż elektroniki na płytce drukowanej, obsługa tokarki za pomocą podwójnego chwytaka lub używanie cobota w testach typu End-of-Line.

„Coboty pozwoliły otworzyć dla robotyki obszary dotychczas dla niej zamknięte. Roboty współpracujące w sposób szczególny nadają się do automatyzacji w małych i średnich przedsiębiorstwach, gdzie instalacja tradycyjnych robotów do produkcji krótkich serii produkcyjnych byłaby zbyt kosztowna” – mówił podczas wydarzenia Marcin Gwóźdź, wiceprezes ds. sprzedaży ProCobot. – „Roboty współpracujące są też odpowiedzią na problemy rynku związane z poszukiwaniem zasobów ludzkich do pracy. Dzięki odciążeniu od zadań uciążliwych oraz dzięki skróceniu przestojów pracownicy mogą skoncentrować się na zadaniach o większej wartości dodanej. To oznacza optymalizację kosztów, a co za tym idzie lepszą pozycję konkurencyjną.”

Roboty współpracujące wspierają pracowników w realizowaniu procesów przemysłowych i uwalniają ich od monotonnych i niebezpiecznych zadań. Urządzenia te wyróżniają się kompaktową konstrukcją, funkcjonalnością, bezpieczeństwem użytkowania oraz łatwością programowania (implementacji) i obsługi – ramię w ramię z człowiekiem. 

Ze względu na te właściwości koboty odgrywają ważną rolę w cyfrowej transformacji, przyczyniając się do poprawy wydajności polskich przedsiębiorstw i obniżenia kosztów produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu jej elastyczności. Celem wydarzenia było przedstawienie korzyści z wdrożenia cobotów, szczególnie w obliczu trudności w znalezieniu i utrzymaniu pracowników produkcyjnych, z którymi obecnie zmagają się firmy.

Partnerami tegorocznego Forum Cobotyki były m.in. takie firmy jak: AKE Robotics, Balluff, Biuro Inżynierskie IEC, DLL, Drim Robotics, EasyRobotics, Elokon, KOGENA, Octant, OnRobot, Pneumatic Complex, Robotiq, Schmalz, SICK, Siemens i Sparkrobots.


Dalszych informacji udziela:
Aleksandra Koroniak, Omega Communication 
e-mail: akoroniak@communication.pl, tel. 22 854 16 28


Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją z Forum Cobotyki 2018  

Źródło: Omega Communication, Zrobotyzowany.pl

POWIĄZANE
SEW-EURODRIVE Polska stawia na zrównoważony rozwój Dla SEW-EURODRIVE Polska zrównoważony rozwój to nie tylko modne hasło, ale ...
Jubileuszowe 15. Targi TOOLEX wystartowały! Rozpoczęło się jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych branży obrabiarek oraz...
Robotyzacja rozwiązaniem niedoboru pracowników Robotyzacja może mieć pozytywny wpływ na poziom płac w polskiej gospodarce oraz rozwiązać...
W jakim kierunku rozwija się robotyka? Podczas Dni Otwartych organizowanych przez firmy FANUC, Balluff, Schunk i Lenze, na temat ...
Zdolność adaptacji - kluczowa w rozwoju biznesu W niespokojnych czasach sukces odnoszą organizacje posiadające zdolność przystosowania się...
Standardowe komponenty maszyn zwiększają wydajność Dyrektor generalny norelem - Marcus Schneck, omawia w jaki sposób producenci mogą ...
Partnerzy