Szukaj w działach:

IOT 2021 - Szybka randka z Przemysłem 4.0

 


Automatyzacja procesu skanowania 3D, robotyzacja i jej cyfrowy bliźniak, geolokalizacja, technologie druku 3D, obróbki CNC, cyberbezpieczeństwo - to właśnie te zagadnienia będą tematyką wydarzenia „IOT 2021 - Automatyzacja produkcji - Szybka randka z Przemysłem 4.0”. Na uczestników spotkania czekać będą pokazy i warsztaty na żywo - maksimum praktyki, minimum teorii.


Wydarzenie odbędzie się w czwartek 14 października 2021 roku w przestrzeni coworkingowej Silesia StartUp (budynek Centrum Handlowego Stara Kablownia) w Czechowicach-Dziedzicach o godzinie 10:00. To już kolejna edycja spotkania branżowego, które poświęca uwagę nowoczesnym technologiom Przemysłu 4.0. Tegoroczne spotkanie zostanie zorganizowane w formie warsztatowej, na zasadzie tytułowych szybkich randek. Uczestnicy spotkania zostaną podzieleni na kilka grup, które rotacyjnie będą odwiedzać stoiska organizatorów. Przy każdym z ośmiu stanowisk na uczestników będą czekać eksperci, którzy opowiedzą o swoich rozwiązaniach dla przemysłu oraz zademonstrują możliwości eksponowanego sprzętu. Po zakończeniu rund warsztatowych uczestnicy będą mogli wrócić na stoiska, które ich najbardziej zainteresują.  

Podczas wydarzenia goście będą mogli zobaczyć rozwiązania oferowane przez współgospodarzy spotkania: Evatronix SA, DrimRobotics / Rolling Robots, InnerWeb, Elmark/Universal Robots, CadXpert, SoniqAnalytics, CamTechnology oraz ASCOMP S.A.  

Co prezentowane będzie na stoiskach

Specjaliści z firmy Evatronix opowiedzą o automatyzacji procesu skanowania 3D. Zaprezentowane zostaną rozwiązania dla zautomatyzowanej kontroli jakości, m.in. automatyczny system skanujący eviXmatic oraz skaner eviXscan 3D zintegrowany z robotem współpracującym Universal Robots.   

Firma DrimRobotics przybliży aspekty automatyzacji produkcji na przykładach implementacji robotów współpracujących w branży motoryzacyjnej z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka.  

Specjaliści z InnerWeb zademonstrują system monitoringu efektywności zasobów i bezpieczeństwa oraz technologie: LIDAR i Aktywne Karty. 

Na stanowisku Elmark i Universal Robots eksperci opowiedzą o faktach i mitach dotyczących kobotów. Na przykładzie swoich rozwiązań odpowiedzą także na następujące pytania: w jaki sposób roboty współpracujące rewolucjonizują rynek oraz w jakich obszarach znajdują zastosowanie. 

Specjaliści z firmy CadXpert poświęcą uwagę tematowi druku 3D w fabryce 4.0 oraz redukcji czasu i kosztów, które tego typu technologia przynosi. Omówione zostanie także zastosowanie druku 3D w robotyce oraz w przemyśle produkcyjnym.  

Natomiast SoniqAnalytics zaprezentuje rozwiązania w odniesieniu do procesu transformacji cyfrowej i wdrażania systemów zarządzania produkcją.  

Na stanowisku firmy CamTechnology eksperci zademonstrują technologie związane z automatyzacją w procesie programowania obrabiarek numerycznych i opowiedzą o realnej oszczędności w Smart Factory. Z kolei eksperci z ASCOMP S.A. przedstawią rozwiązanie „Wirtualnego Oficera Bezpieczeństwa”, w kontekście którego omówią, jak zapewnić bezpieczeństwo procesów produkcyjnych w trakcie transformacji do Przemysłu 4.0. 

Aby wziąć udział w wydarzeniu „IOT 2021 – Automatyzacja produkcji - Szybka randka z Przemysłem 4.0” należy dokonać rejestracji na stronie  organizatorów: iot2021.pl (liczba miejsc ograniczona).  

Źródło: Evatronix
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Świat robotyzacja na Robo Challenge 2021 Robo Challenge to jedne z pierwszych w Polsce profesjonalnych zawodów w programowa...
MetalMadrid 2021 Targi MetalMadrid, coroczne wydarzenie w dziedzinie innowacji przemysłowych odbędzie się w...
Człowiek vs Robot na wydarzeniu Polskiej Wystawy Gospodarczej Kancelaria Prezydenta RP w ramach trwającego Projektu Polska Wystawa Gospodarcza zapowied...
Zawody robotów marsjańskich European Rover Challenge Do tegorocznych międzynarodowych zawodów robotów marsjańskich European Rove...
Kaufland zaangażuje do pracy w magazynach roboty Kaufland zakupi roboty przemysłowe które pomoga usprawnić i zoptymalizować ładowan...
ITM Industry Europe - targi w ciekawych czasach Do niedawna nikt nie przypuszczał, że w dobie tak rozwiniętej medycyny gospodarka może zn...
Partnerzy