IOT 2021 - Szybka randka z Przemysłem 4.0
Automatyzacja procesu skanowania 3D, robotyzacja i jej cyfrowy bliźniak, geolokalizacja, technologie druku 3D, obróbki CNC, cyberbezpieczeństwo - to właśnie te zagadnienia będą tematyką wydarzenia „IOT 2021 - Automatyzacja produkcji - Szybka randka z Przemysłem 4.0”. Na uczestników spotkania czekać będą pokazy i warsztaty na żywo - maksimum praktyki, minimum teorii.
Wydarzenie odbędzie się w czwartek 14 października 2021 roku w przestrzeni coworkingowej Silesia StartUp (budynek Centrum Handlowego Stara Kablownia) w Czechowicach-Dziedzicach o godzinie 10:00. To już kolejna edycja spotkania branżowego, które poświęca uwagę nowoczesnym technologiom Przemysłu 4.0. Tegoroczne spotkanie zostanie zorganizowane w formie warsztatowej, na zasadzie tytułowych szybkich randek. Uczestnicy spotkania zostaną podzieleni na kilka grup, które rotacyjnie będą odwiedzać stoiska organizatorów. Przy każdym z ośmiu stanowisk na uczestników będą czekać eksperci, którzy opowiedzą o swoich rozwiązaniach dla przemysłu oraz zademonstrują możliwości eksponowanego sprzętu. Po zakończeniu rund warsztatowych uczestnicy będą mogli wrócić na stoiska, które ich najbardziej zainteresują.
Podczas wydarzenia goście będą mogli zobaczyć rozwiązania oferowane przez współgospodarzy spotkania: Evatronix SA, DrimRobotics / Rolling Robots, InnerWeb, Elmark/Universal Robots, CadXpert, SoniqAnalytics, CamTechnology oraz ASCOMP S.A.
Co prezentowane będzie na stoiskach
Specjaliści z firmy Evatronix opowiedzą o automatyzacji procesu skanowania 3D. Zaprezentowane zostaną rozwiązania dla zautomatyzowanej kontroli jakości, m.in. automatyczny system skanujący eviXmatic oraz skaner eviXscan 3D zintegrowany z robotem współpracującym Universal Robots.
Firma DrimRobotics przybliży aspekty automatyzacji produkcji na przykładach implementacji robotów współpracujących w branży motoryzacyjnej z wykorzystaniem cyfrowego bliźniaka.
Specjaliści z InnerWeb zademonstrują system monitoringu efektywności zasobów i bezpieczeństwa oraz technologie: LIDAR i Aktywne Karty.
Na stanowisku Elmark i Universal Robots eksperci opowiedzą o faktach i mitach dotyczących kobotów. Na przykładzie swoich rozwiązań odpowiedzą także na następujące pytania: w jaki sposób roboty współpracujące rewolucjonizują rynek oraz w jakich obszarach znajdują zastosowanie.
Specjaliści z firmy CadXpert poświęcą uwagę tematowi druku 3D w fabryce 4.0 oraz redukcji czasu i kosztów, które tego typu technologia przynosi. Omówione zostanie także zastosowanie druku 3D w robotyce oraz w przemyśle produkcyjnym.
Natomiast SoniqAnalytics zaprezentuje rozwiązania w odniesieniu do procesu transformacji cyfrowej i wdrażania systemów zarządzania produkcją.
Na stanowisku firmy CamTechnology eksperci zademonstrują technologie związane z automatyzacją w procesie programowania obrabiarek numerycznych i opowiedzą o realnej oszczędności w Smart Factory. Z kolei eksperci z ASCOMP S.A. przedstawią rozwiązanie „Wirtualnego Oficera Bezpieczeństwa”, w kontekście którego omówią, jak zapewnić bezpieczeństwo procesów produkcyjnych w trakcie transformacji do Przemysłu 4.0.
Aby wziąć udział w wydarzeniu „IOT 2021 – Automatyzacja produkcji - Szybka randka z Przemysłem 4.0” należy dokonać rejestracji na stronie organizatorów: iot2021.pl (liczba miejsc ograniczona).
Źródło: Evatronix
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dynamika przemysłu w październiku
- Czujnik ciśnienia z płaską celką pomiarową
- Odliczamy czas do Targów Control-Stom 2025