Wszystko o KOMPOZYT-EXPO® 2019
Praktyczna wiedza i doświadczenie branżowe płynące wprost od specjalistów, nowe technologie i produkty - to wszystko czeka na uczestników jedynego w Polsce wydarzenia poruszającego tematykę kompozytów - Targów KOMPOZYT-EXPO®.
Zbliżająca się 10. jubileuszowa edycja będzie okazją do świętowania sukcesu, ale także zwrócenia uwagi na to, że potencjał tej technologii nie jest w Polsce jeszcze w pełni wykorzystany. Dla organizatorów stanowi to nieustanną inspirację do pracy i polepszania oferty. Tym bardziej, że kompozyty nazywane są materiałem przyszłości.
- „Trudno sobie dzisiaj wyobrazić takie gałęzie jak przemysł stoczniowy, motoryzacyjny czy lotniczy bez dużego udziału technologii kompozytowych. Praktycznie wszędzie, gdzie istotne jest utrzymanie niskiej wagi i wysokich właściwości mechanicznych, a także odporności na warunki atmosferyczne, stosowane są kompozyty” – jak powiedział Jacek Koczwara, Prezes Zarządu MASTERMODEL Sp. z o.o.
Zaplanuj pobyt na KOMPOZYT-EXPO®
8 i 9 października 2019 r. w EXPO Kraków spotka się kompozytowa branża z Polski i świata, aby zacieśniać współpracę, wyznaczać nowe cele oraz zaprezentować najnowocześniejsze maszyn do obróbki materiałów kompozytowych. Dwa targowe dni przepełnione będą intensywnymi rozmowami B2B, premierami produktowymi, a także pokazami technicznymi dla wielu gałęzi przemysłu, m.in. lotniczego, motoryzacyjnego, kolejowego, szkutniczego, narzędziowego, chemicznego, spożywczego, sportowego, budownictwa, energii wiatrowej, oprogramowania i usług. Tegoroczna jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa m.in. dlatego, że do grona wystawców dołączyła rekordowa ilość nowych firm z Polski i zagranicy.
--> LISTA TEGOROCZNYCH WYSTAWCÓW
Dla zwiedzających organizatorzy przygotowali ułatwienie – po rejestracji na stronie Targów KOMPOZYT-EXPO® można pobrać identyfikator, który po wydrukowaniu uprawnia do bezpłatnego wejścia na wydarzenie przez 2 dni.
--> GARŚĆ PRAKTYCZNYCH INFORMACJI
Nie tylko targi
Targi KOMPOZYT-EXPO® osiągnęły swoją pozycję poprzez międzynarodowe grono wystawców oraz zwiedzających, ale także za sprawą programu towarzyszącego, składającego się z eksperckich wykładów, specjalistycznych salonów, referatów naukowych. Nie inaczej będzie w tym roku. W ramach sesji referatowej Nauka dla Przemysłu zaplanowane zostały trzy bloki tematyczne: recykling materiałów kompozytowych, kompozyty polimerowe, kompozyty metalowe i ceramiczne. Tradycją stały się już warsztaty eksperckie, organizowane we współpracy z Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych.
--> WARSZTATY EKSPERCKIE
--> NAUKA DLA PRZEMYSŁU
Podczas targów organizowane są również specjalistyczne salony. Po raz drugi odbędzie się Salon LAB-CONTROL, w którego obrębie uczestniczące firmy przedstawią akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy. Natomiast swoją premierę będzie miał Salon SEAL-BOND, gdzie swoje rozwiązania zaprezentują producenci i dystrybutorzy materiałów oraz urządzeń do klejenia i uszczelniania.
--> SALON LAB-CONTROL
--> SALON SEAL-BOND
Nowa strefa
Specjalne miejsce na tegorocznej wystawie będzie przeznaczone dla oferujących pracę i szukających zatrudnienia. W Strefie Kariery, która powstaje przy współpracy z firmą HR Wise pojawi się szeroka oferta pracy dla pracowników branży przemysłowych, a także okazja do konsultacji z doradcami personalnymi podczas darmowych warsztatów. Firmy mają możliwość zgłaszania swoich ofert pracy poprzez formularz zgłoszeniowy.
--> STREFA KARIERY
Więcej o Targach KOMPOZYT-EXPO® 2019 na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Targi w Krakowie
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?