Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Wszystko o Targach TOOLEX 2019

 

Wszystko o TOOLEX 2019
 

Już wkrótce odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, na których rozwój od lat wpływa obecność liderów rynku, wartościowych spotkań merytorycznych, a także licznych zwiedzający, poszukujący nowości.

Tegoroczna edycja targów TOOLEX, która odbędzie się w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia w dniach 1-3 października 2019 r. została objęta Patronatem przez liczne branżowe oraz rządowe instytucje, które od lat wspomagają targi merytorycznie. W wystawie uczestniczą także liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego oraz światowego przemysłu obrabiarkowego i narzędziowego. TOOLEX to również szansa do zobaczenia ponad 450 maszyn w ruchu i nowości z sektora na 15 tysiącach metrów kwadratowych, natomiast najlepsze produkty ponownie walczyć będą o medal Expo Silesia.

--> PLAN EKSPOZYCJI TARGOWEJ

Obecność specjalistów, jak również wysoki wskaźnik zamówień realizowanych w wyniku odbytych na targach spotkań, sprawia, że marka TOOLEX jest rozpoznawalna i ceniona w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Jak podaje Organizator, edycja 2019 jest imponująca: w Expo Silesia zaprezentuje się ponad 500 Wystawców i Współwystawców z 13 krajów z propozycją branżowych rozwiązań niemal 600 światowych marek.

--> LISTA WYSTAWCÓW TOOLEX 2019

Portal Zrobotyzowany.pl jako główny patron internetowy Targów TOOLEX ma dla Państwa Zaproszenie (należy okazać zaproszenie z naszym logotypem w punkcie rejestracji), które upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po uprzedniej rejestracji online.   

--> POBIERZ ZAPROSZENIE TOOLEX 2019

--> REJESTRACJA ON-LINE
 
 

Wśród licznych tegorocznych nowości targowych znajdą się m.in. centra obróbkowe CNC, pionowe, poziome i centra 5-osiowe, przecinarki taśmowe i tarczowe, a także frezy, płytki do toczenia i ściernice. Pojawią się również zintegrowane rozwiązania produkcyjne oparte na druku 3D, oprogramowaniu wspierającym procesy obróbki, systemach do precyzyjnego pomiaru i analizy powierzchni, czy znakowaniu laserowym. Z myślą o rozwiązaniach dedykowanych Przemysłowi 4.0 przedstawiona zostanie centralna platforma komunikacyjna do zdalnych usług serwisowych, czyli wbudowany w maszynie system, który pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie obrabiarkami przez użytkownika.

--> NOWOŚCI TARGÓW TOOLEX 2019

Targom TOOLEX tradycyjnie towarzyszyć będą Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo, w ramach których odbędzie się Środowiskowe Seminarium Tribologów, organizowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne, a także Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedrę Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. To wymogi rynku sygnalizują konieczność stosowania udoskonalanych produktów o najwyższych parametrach, dlatego uczestnicy XXXX seminarium będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie zastosowanie mają środki smarne w infrastrukturze kolejowej oraz jakie są możliwości smarowania w transporcie szynowym. Wśród nowości targów OILexpo pojawią się nowe systemy chłodzenia oraz innowacyjna wodorozcieńczalna ciecz obróbcza, stworzona na bazie roślinnej, wolna od olejów i emulgatorów, która zapewnia ochronę maszyn i operatorów.

--> TARGI OILEXPO

Zakres branżowy edycji targów 2019 został wzbogacony o dwa salony tematyczne - TOOLEX dla Automotive - Salon Automatyzacji dla Automotive oraz Przemysł w Ruchu - Salon Łożysk i Elementów Napędowych. Uzupełnienie wystawy właśnie o te sektory sprawi, że ich rola profesjonalnej platformy wymiany informacji, doświadczeń i opinii nabierze jeszcze większego znaczenia dla branży i zagwarantuje Wystawcom nie tylko możliwość spotkań z obecnymi oraz potencjalnymi klientami, ale także sprzyjać będzie pozyskaniu nowych zamówień.

--> SALON AUTOMATYZACJI DLA AUTOMOTIVE

--> SALON ŁOŻYSK I ELEMENTÓW NAPĘDOWYCH

Prócz ekspozycji targi TOOLEX to także wartościowe merytorycznie i ciekawe spotkania z ekspertami. W Expo Silesia ponownie zagoszczą wydarzenia, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję do zaznajomienia się z nowinkami rynkowymi oraz innowacyjnymi technologiami. Po raz kolejny podczas targów odbędzie się „Starcie Szlifierzy”, organizowane przez firmę 3M. W ramach tego wydarzenia zostanie przeprowadzony także przez Główny Instytut Górnictwa i 3M wykład: „Normy bezpieczeństwa, pomiary i zapobieganie czynnikom szkodliwym w procesach produkcyjnych”, a także muzyczne show na szlifierkach kątowych, które przygotuje zespół ALL SOUNDS ALLOWED. Natomiast seminarium organizowane przez ZP-TEAM Paweł Ziobro pozwoli wszystkim uczestnikom na opanowanie zastosowania innowacyjnych technologii i metod badawczych w kompleksowej optymalizacji procesu obróbki skrawaniem.

--> WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

--> PRZYDATNE INFORMACJE

Więcej o Targach TOOLEX 2019 na Zrobotyzowany.plŹródło: Expo Silesia, Staleo.pl

Dodano 18.09.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy