Szukaj w działach:

Wszystko o Targach TOOLEX 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Już wkrótce odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, na których rozwój od lat wpływa obecność liderów rynku, wartościowych spotkań merytorycznych, a także licznych zwiedzający, poszukujący nowości.

Tegoroczna edycja targów TOOLEX, która odbędzie się w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia w dniach 1-3 października 2019 r. została objęta Patronatem przez liczne branżowe oraz rządowe instytucje, które od lat wspomagają targi merytorycznie. W wystawie uczestniczą także liderzy z branży oraz przedstawiciele polskiego oraz światowego przemysłu obrabiarkowego i narzędziowego. TOOLEX to również szansa do zobaczenia ponad 450 maszyn w ruchu i nowości z sektora na 15 tysiącach metrów kwadratowych, natomiast najlepsze produkty ponownie walczyć będą o medal Expo Silesia.

--> PLAN EKSPOZYCJI TARGOWEJ

Obecność specjalistów, jak również wysoki wskaźnik zamówień realizowanych w wyniku odbytych na targach spotkań, sprawia, że marka TOOLEX jest rozpoznawalna i ceniona w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Jak podaje Organizator, edycja 2019 jest imponująca: w Expo Silesia zaprezentuje się ponad 500 Wystawców i Współwystawców z 13 krajów z propozycją branżowych rozwiązań niemal 600 światowych marek.

--> LISTA WYSTAWCÓW TOOLEX 2019

Portal Zrobotyzowany.pl jako główny patron internetowy Targów TOOLEX ma dla Państwa Zaproszenie (należy okazać zaproszenie z naszym logotypem w punkcie rejestracji), które upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po uprzedniej rejestracji online.   

--> POBIERZ ZAPROSZENIE TOOLEX 2019

--> REJESTRACJA ON-LINE
 
 

Wśród licznych tegorocznych nowości targowych znajdą się m.in. centra obróbkowe CNC, pionowe, poziome i centra 5-osiowe, przecinarki taśmowe i tarczowe, a także frezy, płytki do toczenia i ściernice. Pojawią się również zintegrowane rozwiązania produkcyjne oparte na druku 3D, oprogramowaniu wspierającym procesy obróbki, systemach do precyzyjnego pomiaru i analizy powierzchni, czy znakowaniu laserowym. Z myślą o rozwiązaniach dedykowanych Przemysłowi 4.0 przedstawiona zostanie centralna platforma komunikacyjna do zdalnych usług serwisowych, czyli wbudowany w maszynie system, który pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie obrabiarkami przez użytkownika.

--> NOWOŚCI TARGÓW TOOLEX 2019

Targom TOOLEX tradycyjnie towarzyszyć będą Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo, w ramach których odbędzie się Środowiskowe Seminarium Tribologów, organizowane przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne, a także Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedrę Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. To wymogi rynku sygnalizują konieczność stosowania udoskonalanych produktów o najwyższych parametrach, dlatego uczestnicy XXXX seminarium będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie zastosowanie mają środki smarne w infrastrukturze kolejowej oraz jakie są możliwości smarowania w transporcie szynowym. Wśród nowości targów OILexpo pojawią się nowe systemy chłodzenia oraz innowacyjna wodorozcieńczalna ciecz obróbcza, stworzona na bazie roślinnej, wolna od olejów i emulgatorów, która zapewnia ochronę maszyn i operatorów.

--> TARGI OILEXPO

Zakres branżowy edycji targów 2019 został wzbogacony o dwa salony tematyczne - TOOLEX dla Automotive - Salon Automatyzacji dla Automotive oraz Przemysł w Ruchu - Salon Łożysk i Elementów Napędowych. Uzupełnienie wystawy właśnie o te sektory sprawi, że ich rola profesjonalnej platformy wymiany informacji, doświadczeń i opinii nabierze jeszcze większego znaczenia dla branży i zagwarantuje Wystawcom nie tylko możliwość spotkań z obecnymi oraz potencjalnymi klientami, ale także sprzyjać będzie pozyskaniu nowych zamówień.

--> SALON AUTOMATYZACJI DLA AUTOMOTIVE

--> SALON ŁOŻYSK I ELEMENTÓW NAPĘDOWYCH

Prócz ekspozycji targi TOOLEX to także wartościowe merytorycznie i ciekawe spotkania z ekspertami. W Expo Silesia ponownie zagoszczą wydarzenia, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję do zaznajomienia się z nowinkami rynkowymi oraz innowacyjnymi technologiami. Po raz kolejny podczas targów odbędzie się „Starcie Szlifierzy”, organizowane przez firmę 3M. W ramach tego wydarzenia zostanie przeprowadzony także przez Główny Instytut Górnictwa i 3M wykład: „Normy bezpieczeństwa, pomiary i zapobieganie czynnikom szkodliwym w procesach produkcyjnych”, a także muzyczne show na szlifierkach kątowych, które przygotuje zespół ALL SOUNDS ALLOWED. Natomiast seminarium organizowane przez ZP-TEAM Paweł Ziobro pozwoli wszystkim uczestnikom na opanowanie zastosowania innowacyjnych technologii i metod badawczych w kompleksowej optymalizacji procesu obróbki skrawaniem.

--> WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

--> PRZYDATNE INFORMACJE

Więcej o Targach TOOLEX 2019 na Zrobotyzowany.plŹródło: Expo Silesia, Staleo.pl

POWIĄZANE
Kierunki rozwoju przemysłu na Top Industry Summit W hotelu The Westin Warsaw dnia 14 października odbyła się konferencja „Top Industr...
Co szykują Targi Taropak? Podczas tegorocznych Targów Taropak odwiedzający otrzymają możliwość zobaczenia ni...
Jak rozpocząć proces cyfrowej transformacji? Jak rozpocząć proces zmiany i zadbać o rozwój technologiczny firmy? Odpowiedź padn...
Roboty mobilne - przegląd rynku mobotów Roboty mobilne są inteligentnymi pojazdami, które zwiększają wydajność, skracają o...
DREMA wyróżniona przez Federację EUMABOIS Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS ogłosiła...
Obszary aplikacyjne czujników automatyki przemysłowej Dnia 15.10.2020 o godzinie 10:00 rozpocznie się webinar pt. Obszary aplikacyjne typowych c...
Partnerzy