Szukaj w działach:

Materiały kompozytowe na Kompozyt-Expo 2018

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

W dniu 17 października br. zakończyło się ważne dla branży kompozytowej wydarzenie. Jak podaje organizator 9. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® zgromadziły 3250 zwiedzających oraz 202 wystawców z 24 krajów z całego świata. 

„Jesteśmy z Państwem od pierwszej edycji targów. Zauważyliśmy, że z roku na roku impreza staje się coraz bardziej specjalistyczna. Przyjeżdżają tu ludzie, którzy wiedzą, o co chcą zapytać i czym są kompozyty. Potwierdza to duży ruch na naszym stoisku oraz nowe kontakty, które udało nam się tu pozyskać. Cieszy nas, że odwiedzili nas zwiedzający z zagranicy, m.in. z Francji i Ukrainy, co pokazuje, że Targi KOMPOZYT-EXPO® to już impreza międzynarodowa. Organizacyjnie targi oceniamy bardzo dobrze i z pewnością pojawimy się tu w przyszłym roku” – opowiada Szymon Koczwara z firmy Mastermodel s.c.

Eksperckie prelekcje i branżowe nowości

Nowością podczas tegorocznych Targów KOMPOZYT-EXPO® była specjalna Strefa LAB-CONTROL, w której firmy zaprezentowały szerszej publiczności swoje najnowsze akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty i eksperckie prelekcje, które podzielono na 3 bloki tematyczne: surowce do produkcji materiałów kompozytowych, kompozyty w budownictwie i kompozyty w transporcie. 

„Tym, co stanowi o wyjątkowej wartości tych warsztatów, jest ekspercka wiedza, przekazywana przez najlepszych specjalistów oraz prezentacja praktycznych jej zastosowań” – mówił jeden z uczestników. Warsztaty zorganizowały Politechnika Warszawska, Uniwersytet Techniczny z Drezna oraz Polski Klaster Technologii Kompozytowych.

 

KOMPOZYT-EXPO warsztaty eksperckie
 

Zadowoleni wystawcy – najlepszą rekomendacją

„Nasza firma od kilku lat już wystawia się na Targach KOMPOZYT-EXPO®. Jesteśmy z targów bardzo zadowoleni. Uważamy, że warto tu przyjechać, udało nam się spotkać z naszymi stałymi klientami, ale również pozyskaliśmy nowe kontakty i mamy nadzieję, że przełoży się to na zysk. Zakładam, że w przyszłym roku ponownie do państwa zawitamy” – relacjonuje Maja Estrich z firmy VELOX Polska Sp. z o.o.

Dobrze o Targach mówił również Filip Krezymon z firmy PolishStyl:

„Jest to dla nas druga edycja KOMPOZYT-EXPO®. Wystawiamy się tu, by znaleźć nowe rynki zbytu i to się udaje. Ponadto dzielimy się z naszymi klientami wiedzą, ale również sami wiele się od nich uczymy. Dzięki targom pozyskaliśmy nowych klientów i mam nadzieję, że w przyszłym roku również tu przyjedziemy. W porównaniu do innych targów tej branży KOMPOZYT-EXPO® wypadają bardzo dobrze.”

Wspólnie z Międzynarodowymi Targami KOMPOZYT-EXPO® odbywała się 2. edycja Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER Poland. Dzięki temu goście mogli w jednym miejscu i czasie poznać i porównać szeroką ofertę przemysłową przedstawicieli dwóch prężnie rozwijających się sektorów. 

Organizatorzy już dziś pragną zaprosić do Krakowa na jubileuszową 10. edycję Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, która odbędzie się w październiku 2019 r.


Więcej na stronie: www.kompozyty.krakow.pl


Źródło: Targi w Krakowie

POWIĄZANE
Automatyzacja produkcji pod klucz Rozwiązania dla branży FMCG zapewniają wszystkie elementy wymagane do kompletnych rozwiąz...
Wszystko o Targach TOOLEX 2022 Zbliżająca się edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii O...
ITM Industry Europe nie zwalnia Podczas najbliższej edycji ITM Industry Europe prócz sprawdzonych pozycji w progra...
Eksperci automotive w jednym miejscu Mimo że do XV corocznego spotkania przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego AutoEvent po...
Metrologiczne święto w Targach Kielce już we wrześniu! Klaster metrologiczny, seminarium NDT i firmy z całego świata skupione na precyzji pomiar...
Co potrafią coboty? We Wrocławiu dnia 16 października br. odbędzie się druga edycja Forum Cobotyki, podczas k...
Partnerzy