Szukaj w działach:

Wszystko o ITM Polska 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Targi ITM Polska Innowacje-Technologie-Maszyny, które odbędą się w Poznaniu w dniach 4-7 czerwca 2019 r. to wiodące wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowo prezentujące ofertę polskiego i światowego przemysłu, którego produkty i usługi zgodne są z ideą Smart Industry.

Formuła bloku targów ITM Polska nastawiona jest na prezentację najlepszych rozwiązań dla sektora przemysłowego, a ekspozycja koncentruje się szczególnie na wysokiej jakości maszynach, narzędziach i urządzeniach dla branży metalowej, logistycznej oraz druku i skanu 3D. Jak podaje organizator, w tym roku na 25 tysiącach m2 powierzchni ekspozycyjnej w 10 pawilonach wystawienniczych zaprezentuje się blisko 1000 wystawców z nowościami oraz szerokim spektrum rozwiązań z wszystkich czołowych gałęzi przemysłu rozwijających się w Polsce. Pomysły oraz rozwiązania wypracowane przez wystawców i partnerów sprawią, że targi ITM Polska będą jeszcze efektywniej wpływały na promocję innowacji w branży przemysłowej, dając wymierne korzyści zarówno firmom, jak i instytucjom naukowym i badawczym.

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Targów ITM Polska na stoisku 82 w pawilonie 5.

Portal Zrobotyzowany.pl posiada Zaproszenia uprawniające do darmowego wejścia na Targi, po wcześniejszej rejestracji online (aktywacji zaproszenia). Wystarczy napisać do nas na adres redakcja@zrobotyzowany.pl. Liczba wejściówek ograniczona.

AKTYWUJ ZAPROSZENIE

Blok Targów ITM Polska 2019

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich ponownie spotkają się przedstawiciele salonów: MACH-TOOL (obrabiarki i narzędzia), METALFORUM (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy) HAPE (hydraulika, pneumatyka, napędy), SURFEX (obróbka powierzchni), WELDING (spawalnictwo), BHP (bezpieczeństwo pracy w przemyśle) oraz Nauka dla gospodarki (dorobek naukowy instytutów badawczych), którzy zaprezentują najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w przemyśle. 

Targom towarzyszyć będą także trzy dodatkowe wystawy, których pokrewna tematyka łączy się z ideę integracji sektorów: Targi 3D Solutions, przeznaczone przedstawicielom skanu i druku 3D, Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, a wraz z nimi spotkania matchmakingowe, Subcontracting ITM Meetings oraz Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog skupiające się na tematyce logistyki w przemyśle.

Program towarzyszący pod hasłem „SMART”

W czasie imprezy zgłębianiu wiedzy i wdrażaniu dobrych praktyk sprzyjać będą warsztaty, pokazy i seminaria prowadzone przez wybitnych ekspertów. Wiele wydarzeń zaplanowanych na tegoroczną edycję targów ITM Polska 2019 odbywać się będzie pod hasłem „SMART”. Przygotowywana została strefa Smart Factory, której Patronami Medialnymi zostały portale Zrobotyzowany.pl oraz Staleo.pl. Jej założeniem jest pokazanie i omówienie procesu produkcji w inteligentnych fabrykach (IoT, digitalizacja, robotyzacja). Głównym punktem programu będzie szereg prelekcji i wykładów poświęconych idei Smart Factory i jej implementacji na polskim rynku, jak również tematom okołoprzemysłowym (zarządzanie produkcją, wyzwania przy wdrażaniu innowacji oraz prezentacje praktycznych rozwiązań w dużych firmach, trendy w sektorze przemysłowym, komunikacja w biznesie, potencjał kobiet w branży przemysłowej, itp.). Kolejną nowością w ramach targów ITM Polska będzie Smart Poznań Manufactury Meeting, czyli wydarzenie dedykowane dla przedstawicieli branży utrzymania ruchu, dające szansę pozyskania wiedzy, inspiracji, dobrych praktyk z zakresu zarządzania obszarem maintenance. Ciekawie zapowiadają się także warsztaty: Inżynieria odwrotna w przemyśle oraz Kontrola jakości w fabrykach 4.0 organizowane przez firmę Smarttech, a także warsztaty: Druk 3D, których organizatorem jest 3YourMind. Jednak to tylko mała część przygotowanych tematycznych wydarzeń, cały program czterodniowego bloku targów znajduje się poniżej.

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH

Dedykowane ścieżki zwiedzania

W trakcie tegorocznych bloku ponownie odbędą się ścieżki zwiedzania szlakiem nowości technologicznych dotyczących flagowej oferty targów. Poprzednia edycja ITM Polska udowodniła, że koncepcja zwiedzania targów wytyczonym szlakiem z ekspertem to strzał w dziesiątkę. Z oferty skorzystało wielu gości. Formuła wycieczki nie tylko pozwala na skorzystanie z fachowych porad, bezpośredni kontakt z dostawcami najnowszych technologii, ale również dzięki uporządkowanej tematycznie trasie pozwala zwiedzającym zaoszczędzić czas. Korzystający ze ścieżek odwiedzają stoiska wybranych firm, których oferta produktowa zawiera najnowsze technologie dla zintegrowanego przemysłu.

WIĘCEJ O ŚCIEŻKACH ZWIEDZANIA

Konkurs o Złoty Medal MTP

Ważnym elementem targów jest także konkurs o Złoty Medal MTP, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Każdego roku do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy zgłaszają ponad 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria oraz zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. W tegorocznej edycji targów przyznano aż 17 Złotych Medali. Sąd konkursowy uhonorował szesnaście produktów ITM Polska, a jeden przypadł wystawcy 3D Solutions. Poniżej prezentujemy tegorocznych laureatów Konkursu o Złoty Medal MTP 2019. Wszystkie przyznane Medale są równoważne.

Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny oraz technologie, bogaty program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że czerwcowe targi są ważnym punktem w kalendarzu dla firm poszukujących innowacji i zoptymalizowanych rozwiązań na miarę czwartej rewolucji przemysłowej.


Przydatne informacje:
 

Więcej o Targach ITM Polska na Zrobotyzowany.plŹródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Zrobotyzowany.pl

POWIĄZANE
Współpraca człowieka z robotem: korzyści dla produkcji manualnej Firma item opracowała innowacyjny i modułowy system z robotem współpracującym mając...
Pokazy robotów mobilnych AIUT podczas Warsaw Industry Week 2023 Od robotów po najnowsze technologie cyfrowe i logistyczne. Podczas największych tar...
Yaskawa otwiera fabrykę na Słowenii Japoński producent Yaskawa otwiera nawą fabrykę do produkcji robotów w Kočevje w S...
Automatyzacja procesów biznesowych na UŁ Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego uruchomiony zostanie kierunek: Auto...
Optymalizacja procesu rekrutacji Tematem przewodnim tegorocznego X Certyfikowanego Kongresu Szefów Produkcji będą n...
Czy robot przemysłowy może być mobilny? Czy robot przemysłowy może być mobilny? Odpowiedzią jest rozwiązanie Mobile Robotic Soluti...
Partnerzy