Szukaj w działach:

ABB inwestuje w systemy spawalnicze Scalable Robotics

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


ABB inwestuje w Scalable Robotics, aby wzbogacić portfolio systemów spawalniczych przyjaznych dla użytkownika.


ABB nawiązuje strategiczne partnerstwo z amerykańskim startupem Scalable Robotics, aby wzmocnić swoje portfolio przyjaznych dla użytkownika zrobotyzowanych systemów spawalniczych. Dzięki wizji 3D i wbudowanemu zrozumieniu procesu, technologia Scalable Robotics pozwala klientom na łatwe programowanie robotów spawalniczych bez konieczności kodowania. ABB Technology Ventures (ATV), jednostka venture capital firmy ABB, będzie wiodącym inwestorem w sesji inwestycyjnej Scalable w ramach finansowania początkowego. ABB nie ujawniła poziomu ani warunków inwestycji.

Inwestycja jest kolejnym kamieniem milowym w strategii ekosystemu partnerów ABB, którzy dostarczają łatwe w użyciu rozwiązania dla różnych aplikacji i branż.

ABB - technologia Scalable Robotics pozwala klientom na łatwe programowanie robotów spawalniczych

 


- Przedsiębiorstwa spoglądają na robotykę, aby pomóc w budowaniu odporności, elastyczności i wydajności w obliczu globalnych wyzwań, w tym niedoborów siły roboczej, zakłóconych łańcuchów dostaw i niepewności - powiedział Marc Segura, dyrektor globalnej Dywizji Robotyki ABB. - Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych do 2024 roku zabraknie 400 000 spawaczy. Aby temu zaradzić, musimy wspomóc w adaptacji robotów, dostarczając technologię prostą w użyciu i łatwą do zaprogramowania, umożliwiając producentom łatwe wprowadzenie zautomatyzowanych rozwiązań, które mogą spawać więcej części w krótszym czasie, minimalizując jednocześnie ilość odpadów i maksymalizując jakość.


Technologia Scalable wzbogaca istniejące portfolio ABB w zakresie aplikacji do programowania bez kodu, które pomagają usunąć konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej. Platforma Scalable pozwala spawaczowi nauczyć robota zadania poprzez wskazanie miejsca, w którym należy wykonać spoinę, a robot sam uczy się ścieżki. Platforma zawiera kamerę 3D w ochronnej obudowie przymocowanej do oprzyrządowania końcowego ramienia robota i wykorzystuje interfejs z ekranem dotykowym do prowadzenia spawacza przez etapy skanowania, uczenia, walidacji i dostrajania. 

ABB inwestuje w systemy spawalnicze Scalable Robotics

 

Spawacz uczy robota pozycji spoin, klikając ręcznym rysikiem, aby wskazać pożądane punkty podejścia, ścieżki i wyjścia spoiny. Platforma automatycznie generuje ścieżkę spawania, która jest zatwierdzana w RobotStudio®, wiodącym oprogramowaniu ABB do symulacji i programowania. Operator dokonuje wszelkich ostatecznych modyfikacji, zanim robot automatycznie dostroi program i wyśle go do kontrolera robota, aby można było wykonać spawanie.


- Stworzyliśmy Scalable Robotics z założeniem, że roboty przemysłowe to narzędzia, które powinny być dostępne dla przedsiębiorstw każdej wielkości i na każdym poziomie zaawansowania technicznego - powiedział Tom Fuhlbrigge, założyciel i dyrektor generalny Scalable Robotics. - Nasze nowatorskie techniki interakcji człowiek-robot umożliwiają osobom znającym proces spawania łukowego intuicyjne pokazywanie robotowi, co należy zrobić, przy czym nie jest wymagane doświadczenie robota. Jesteśmy bardzo podekscytowani połączeniem sił z ABB - są oni idealnym partnerem, który pomoże wprowadzić tę technologię na rynek w skali globalnej.Źródło: ABB

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
Firma RENEX obchodzi 33-lecie Grupa RENEX - jedna z największych polskich firm z branży elektronicznej - obchodzi w tym...
Targi STOM 2020 w pełni bezpieczne Cykl „Przemysłowa Wiosna” łącząca w sobie Targi spod znaku STOM, jak ró...
Smart Factory na ITM Polska 2019 Jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, która ma szansę wprowadzić do ...
FANUC buduje centrum B+R w Niemczech Firma Fanuc, japoński producent robotów przemysłowych, sterowników CNC i ob...
Zwycięzcy Robo Challenge 2022 wyłonieni Po dwóch, pełnych emocji dniach zaciętej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców ...
Odbierz bezpłatne zaproszenie na STOM-ROBOTICS 2023! Tradycyjnie przemysłowy cykl spod znaku STOM wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie ...
Partnerzy