ABB inwestuje w systemy spawalnicze Scalable Robotics
ABB inwestuje w Scalable Robotics, aby wzbogacić portfolio systemów spawalniczych przyjaznych dla użytkownika.
ABB nawiązuje strategiczne partnerstwo z amerykańskim startupem Scalable Robotics, aby wzmocnić swoje portfolio przyjaznych dla użytkownika zrobotyzowanych systemów spawalniczych. Dzięki wizji 3D i wbudowanemu zrozumieniu procesu, technologia Scalable Robotics pozwala klientom na łatwe programowanie robotów spawalniczych bez konieczności kodowania. ABB Technology Ventures (ATV), jednostka venture capital firmy ABB, będzie wiodącym inwestorem w sesji inwestycyjnej Scalable w ramach finansowania początkowego. ABB nie ujawniła poziomu ani warunków inwestycji.
Inwestycja jest kolejnym kamieniem milowym w strategii ekosystemu partnerów ABB, którzy dostarczają łatwe w użyciu rozwiązania dla różnych aplikacji i branż.
- Przedsiębiorstwa spoglądają na robotykę, aby pomóc w budowaniu odporności, elastyczności i wydajności w obliczu globalnych wyzwań, w tym niedoborów siły roboczej, zakłóconych łańcuchów dostaw i niepewności - powiedział Marc Segura, dyrektor globalnej Dywizji Robotyki ABB. - Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych do 2024 roku zabraknie 400 000 spawaczy. Aby temu zaradzić, musimy wspomóc w adaptacji robotów, dostarczając technologię prostą w użyciu i łatwą do zaprogramowania, umożliwiając producentom łatwe wprowadzenie zautomatyzowanych rozwiązań, które mogą spawać więcej części w krótszym czasie, minimalizując jednocześnie ilość odpadów i maksymalizując jakość. |
Technologia Scalable wzbogaca istniejące portfolio ABB w zakresie aplikacji do programowania bez kodu, które pomagają usunąć konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy programistycznej. Platforma Scalable pozwala spawaczowi nauczyć robota zadania poprzez wskazanie miejsca, w którym należy wykonać spoinę, a robot sam uczy się ścieżki. Platforma zawiera kamerę 3D w ochronnej obudowie przymocowanej do oprzyrządowania końcowego ramienia robota i wykorzystuje interfejs z ekranem dotykowym do prowadzenia spawacza przez etapy skanowania, uczenia, walidacji i dostrajania.
Spawacz uczy robota pozycji spoin, klikając ręcznym rysikiem, aby wskazać pożądane punkty podejścia, ścieżki i wyjścia spoiny. Platforma automatycznie generuje ścieżkę spawania, która jest zatwierdzana w RobotStudio®, wiodącym oprogramowaniu ABB do symulacji i programowania. Operator dokonuje wszelkich ostatecznych modyfikacji, zanim robot automatycznie dostroi program i wyśle go do kontrolera robota, aby można było wykonać spawanie.
- Stworzyliśmy Scalable Robotics z założeniem, że roboty przemysłowe to narzędzia, które powinny być dostępne dla przedsiębiorstw każdej wielkości i na każdym poziomie zaawansowania technicznego - powiedział Tom Fuhlbrigge, założyciel i dyrektor generalny Scalable Robotics. - Nasze nowatorskie techniki interakcji człowiek-robot umożliwiają osobom znającym proces spawania łukowego intuicyjne pokazywanie robotowi, co należy zrobić, przy czym nie jest wymagane doświadczenie robota. Jesteśmy bardzo podekscytowani połączeniem sił z ABB - są oni idealnym partnerem, który pomoże wprowadzić tę technologię na rynek w skali globalnej. |
Źródło: ABB
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?