Szukaj w działach:

Elektromobilność – przyszłość i konieczność?

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

W związku z przepisami zawartymi w Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie w ubiegłym roku przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin stanęli w obliczu konieczności modernizacji infrastruktury miejskiej.

Ustawa miała na celu m.in.: uregulowanie rynku energii elektrycznej oraz wsparcie rozwoju infrastruktury w aglomeracjach, co miało się przełożyć na zwiększenie świadomości oraz chęci korzystania z tego typu pojazdów. Wraz ze stopniowym rozwojem branży elektromobilnej rośnie także zapotrzebowanie na inwestycje w technologie, a także inicjatywy, które mają wspierać postęp w sektorze pojazdów bezemisyjnych. Jedną z nich jest specjalna Strefa Elektromobilności organizowana w Warszawie w terminie 13-14 marca w ramach Targów Elektrotechnika 2019.

Miasta i gminy w obliczu modernizacji

Od czego zacząć planowanie i jak przeprowadzić inwestycje oświetleniowe tak, aby generowały rzeczywiste oszczędności energii oraz kosztów? Jak zaplanować infrastrukturę miast i gmin na potrzeby wdrożenia sieci ładowania samochodów elektrycznych? A także, w jaki sposób najefektywniej przeprowadzić przetarg na pojazdy bezemisyjne oraz stacje ładowania? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą, w trakcie dwudniowej sesji panelowej w ramach Specjalnej Strefy Elektromobilności, inżynierowie oraz wykładowcy szkół wyższych, przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych, a także przedstawiciele marek oświetlenia miejskiego.

Oświetlenie innowacyjnego miasta

Tematem przewodnim spotkań odbywających się dnia 13 marca będzie „Oświetlenie uliczne w nowoczesnym mieście”, w ramach którego eksperci poruszą zagadnienia związane z rodzajami oświetlenia ulicznego, zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi, inteligentnymi rozwiązaniami, a także systemami sterowania oświetleniem. Natomiast 14 marca podjęty zostanie temat: „Pojazdy elektryczne w polskich miastach – fanaberia czy przyszłość i konieczność?”. W ramach panelu zostaną przedstawione praktyczne aspekty prawne związane z realizacją wymogów zawartych w Ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz zostaną poruszone kwestie związane z rozbudową infrastruktury miast w kontekście inwestycji oświetleniowych czy sieci ładowania. 

- „Podczas spotkań położymy nacisk na omówienie prawno-technicznych aspektów lokalnych planów modernizacji infrastruktury miast i gmin oraz ich realizacji względem Ustawy o elektromobilnosci. Ważnym elementem programu będzie cykl prezentacji „Elektromobilność w samorządzie oczami praktyków”, w których udział wezmą przedstawiciele samorządów mający wieloletnie doświadczenie w tym temacie. Sesje panelowe kierujemy przede wszystkim do przedstawicieli władz samorządowych i przedstawicieli jednostek odpowiedzialnych za budowę, modernizację i eksploatację urządzeń oświetleniowych, a także za wprowadzanie do użytku pojazdów z napędem elektryczny” – mówi Marek Orłowski, organizator Targów Elektrotechnika.

Płaszczyzna dla rozwiązań

W trakcie spotkań poruszone zostaną także kwestie techniczne związane z: eksploatacją pojazdów elektrycznych w działalności gospodarczej, parametrami stacji ładowania oraz komercjalizacji usług ładowania, a także specyfikacją oświetlenia drogowego jako „źródła ładowania” dla samochodów elektrycznych. Dopełnieniem wydarzenia będzie organizowana w ramach Strefy Elektromobilności wystawa rozwiązań elektromobilnych, na której będzie można zobaczyć skutery, rowery oraz hulajnogi elektryczne. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną także rozwiązania związane z elektromoblinością, takie jak stacje ładowania, systemy wypożyczania i rezerwacji czy systemy  monitorowania.

Wyróżnienie innowacji

W ramach strefy odbędzie się również konkurs Elektromobilność 2018. Celem projektu jest wsparcie najlepszych rozwiązań w branży pojazdów elektrycznych. Konkurs dedykowany jest m.in. inwestorom deweloperom, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwom komunalnym, producentom związanym z sektorem elektromobliności, instytucjom kultury, spółdzielniom mieszkaniowym, firmom wykonawczym czy biurom projektowym.

- „W konkursie chcielibyśmy wyróżnić najlepsze rozwiązania w trzech kategoriach: najlepsza inwestycja elektromobilna, najlepszy produkt elektromobilny i najlepsza strategia elektromobilna, w ramach których przyznane będą nagrody. Ważne jest dla nas to, aby tematy poruszane w projektach odnosiły się do aspektów technicznych, specyficznych dla produkcji samochodów elektrycznych i podzespołów, a także tematów związanych z infrastrukturą zasilającą te pojazdy, technologią ładowania i magazynowania energii, utylizacji i recyklingu produktów ładowania i magazynowania energii”  – podkreśla Jerzy Orłowski, organizator Strefy Elektromobilność.

Zgłoszenia w formie formularza można przesyłać do 25 lutego 2019 roku na adres: zuzanna.kuhl@agencjasoma.pl. Każde zgłoszenie powinno być oznaczone tytułem - „Konkurs Elektromobilność 2018”. 


Więcej informacji na stronie: www.elektroinstalacje.pl/strefa-elektromobilnosci

Więcej o Targach na Elektrotechnika Zrobotyzowany.pl

 

Źródło: Agencja SOMA

POWIĄZANE
Bezpośredni napęd, bezpośrednie wyniki Jeśli w Twoim biznesie ruch ma podstawowe znaczenie, pamiętaj, że nam zależy na tym samym...
Grupa AIUT rośnie po połączeniu z IMI Polska Spółka AIUT w styczniu 2022 r. przejęła większościowe udziały w firmie IMI Polska ...
Zautomatyzowane programowanie robota Oqton i Valk Welding ogłaszają partnerstwo w celu przyspieszenia produkcji dzięki zautoma...
Wszystko o Targach STOM 2019 Wystawy spod znaku STOM wraz z towarzyszącymi imprezami odbędą się w Targach Kielce w dnia...
STOM-ROBOTICS jesienią 2021 w Targach Kielce Jesienią 2021 roku w Targach Kielce w dniach 19-21 października odbędzie się wspól...
Targi PCI Days 2020 przeniesione na wrzesień Organizatorzy Targów dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2020 ...
Partnerzy