WinDoor-tech 2025 i technologie jutra
Polska jest największym dostawcą wyrobów stolarki otworowej na rynek unijny. Z bogatą ofertą nowoczesnych technologii tej branży będzie można zapoznać się 11-14 lutego 2025 r. podczas najbliższej edycji targów WINDOOR-TECH i BUDMA.
Na targach WINDOOR-TECH prezentowane będą najnowsze technologie w produkcji okien, drzwi, bram i fasad, a także rozwiązania dla automatyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych. Pokazy na żywo maszyn i urządzeń odzwierciedlą jak innowacje mogą zrewolucjonizować współczesne fabryki. Zwiedzający będą mieli możliwość uczestnictwa w debatach oraz spotkaniach biznesowych z liderami branży stolarki otworowej oraz najważniejszymi organizacjami i stowarzyszeniami. „Dotknij technologii jutra” - to hasło targów WINDOOR-TECH, które w pełni oddaje koncepcję tego wydarzenia opartą o innowacje w branży i trendy przyszłości.
Siła synergii
Tradycyjnie, targi WINDOOR-TECH odbywają się w tym samym czasie, co Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. To stwarza unikalną szansę na połączenie sił dwóch kluczowych sektorów: budowlanego i stolarki otworowej.
Podczas, najbliższej, ósmej już edycji wydarzenia, zobaczyć będzie można szeroką gamę nowoczesnych technologii i produktów, w tym systemy konstrukcyjne oraz profile okienne i drzwiowe, okucia i techniki mocowania, a także rozwiązania w zakresie techniki zabezpieczeń. Na szczególną uwagę zasługują technologie SMART, innowacyjne systemy zarządzania produkcją oraz oferta przemysłu szklarskiego. Dodatkowo, targi zaprezentują także oprogramowania do projektowania i kontroli procesów produkcyjnych. Swoją ekspozycję pokażą m.in. takie firmy jak: CB Aluminium, Elumatec, Fimtec Polska, Haffner, ITA Tools, Nestro, Orgadata, Pertici Industries, R&D Tech, Stürtz Polska, Urban Technology, Wegoma.
- Stolarka otworowa jest dominującym segmentem polskiej branży stolarki budowlanej, odpowiadając za blisko 3/4 wartości jej produkcji. Nasz kraj jest nadal największym dostawcą tych wyrobów na rynek unijny. Jak pokazują ostatnie badania branżowe w II kwartale 2024 roku wyprodukowano w Polsce 3,17 mln sztuk okien, co oznacza wzrost o 1,2% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Cieszą nas te dane i widzimy optymizm naszych wystawców i partnerów bo to sygnał na stabilizację w branży, która podobnie jak inne sektory związane z budownictwem odczuła skutki globalnych zawirowań gospodarczych ostatnich lat takich jak: pandemia, wojna w Ukrainie i problemy z surowcami. Koniunktura się odradza a my organizując targi stwarzamy dobrą przestrzeń dla biznesu. – mówi Hanna Lisiecka, dyrektor targów WINDOOR-TECH.
Producenci okien, którzy prezentują swoją ofertę na targach Budma nieustannie wyznaczają nowe kierunki rozwoju, imponując nie tylko nowoczesnym designem, ale także zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Wystawcy targów WINDOOR-TECH muszą sprostać tym wymaganiom, oferując produkty, które nie tylko odpowiadają kreatywnym pomysłom producentów, ale również przyczyniają się do optymalizacji kosztów oraz automatyzacji procesów. Dzięki temu zwiększa się efektywność produkcji, co staje się kluczowym czynnikiem w tej dynamicznie rozwijającej się branży.
Zrównoważony rozwój w branży stolarki na Forum EPPA
Najważniejsze zagadnienia związane z regulacjami klimatycznymi oraz ich wpływem na sektor budowlany staną się przedmiotem debat podczas Forum EPPA (Europejskiego Stowarzyszenia Branżowego Dostawców Systemów Okiennych z PCV), które odbędzie się 12 lutego w ramach targów WINDOOR-TECH i Budma. EPPA jest organizacją branżową, ściśle współpracuje ze swoimi członkami i partnerami przy formułowaniu celów politycznych i określaniu wspólnego kierunku działań. Stowarzyszenie dostarcza instytucjom europejskim informacji na temat rynku profili PCV w Europie łącząc siły w celu realizacji wspólnych planów.
Celem organizowanego w Poznaniu Forum jest wsparcie firm z branży w przygotowaniu się na zmiany legislacyjne, takie jak dyrektywy EPBD i CPR, które bezpośrednio wpłyną na strategie, procesy produkcyjne oraz produkty. Wydarzenie to będzie również okazją do omówienia wyzwań i szans związanych z transformacją w kierunku zrównoważonego rozwoju, w tym z wdrożeniem nowych technologii redukujących emisję CO2 oraz działań zgodnych z europejską taksonomią.
- Zależy nam, a konkretnie zespołowi EPPA Polska, aby polscy przedstawiciele branży budowlanej, stolarki okiennej byli bardzo dobrze przygotowani do trendów oraz zmian jakie zachodzą w Europie. Niestety zauważam, że wiele polskich firm nie ma świadomości o oczekiwaniach dostawców okien inwestorów w poszczególnych krajach Europy, nie wiedzą jak zaawansowane prace realizują już producenci okien i drzwi z Europy Zachodniej, a taka sytuacja nie wesprze rozwoju eksportu polskiej stolarki. Dlatego też mam nadzieję, że decydenci producentów z naszej branży zdecydują się wydelegować swoich kluczowych managerów do udziału w FORUM EPPA, przy okazji pobytu na Targach BUDMA oraz WINDOOR-TECH. Jako EPPA współpracujemy ze wszystkimi stowarzyszeniami producentów okien i drzwi z poszczególnych krajów Europy, z którymi spotykamy się i dyskutujemy o wymaganiach dla branży stawianych w poszczególnych krajach. Chciałbym te doświadczenia, tą wiedzę, także przekazać uczestnikom polskiego rynku. – zapowiada Marek Karwowski, GENERAL MANAGER EPPA POLSKA.
Obecnie Stowarzyszenie współtworzy 11 czołowych europejskich oraz polskich producentów profili okiennych PVC, członkami EPPA są także firmy zajmujące się profesjonalnie recyklingiem okien i drzwi.
Dzięki prelekcjom kluczowych ekspertów m.in. z Komisji Europejskiej, uczestnicy otrzymają najnowszą wiedzę z zakresu legislacji oraz trendów rynkowych, które wpłyną na przyszłość budownictwa i stolarki.
Forum organizowane przez EPPA, Grupę MTP oraz JT strategy&solutions składać się będzie z dynamicznych wystąpień eksperckich, paneli dyskusyjnych oraz sesji networkingowych. Wstęp na spotkanie będzie miał każdy uczestnik targów WINDOOR-TECH i Budma.
Więcej informacji: www.windoortech.pl
Obserwuj targi w mediach społecznościowych:
LinkedIn: https://www.linkedin.com/showcase/targiwindoortech/
Facebook: https://www.facebook.com/events/498064542615779
Źródło: Grupa MTP
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok