Szukaj w działach:

Cyfryzacja przemysłu na EuroBLECH 2018

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Targi EuroBLECH 2018 to pokaz  tego jak ogromny potencjał cyfryzacja niesie firmom z branży metalowej. Inwestycje w nowe rozwiązania cyfrowe stają się coraz ważniejsze dla małych i średnich przedsiębiorstw.

25. Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Blach EuroBLECH odbędą się w dniach 23–26 października 2018 r. w Hanowerze. W wiodących na świecie targach technologii obróbki blach udział weźmie 1500 wystawców z 39 krajów. W tym roku pokazy są inspirowane głównie takimi tematami jak cyfryzacja i Przemysł 4.0. Internetowa zapowiedź pokazów, która została niedawno opublikowana, dostarcza informacji na temat nowych produktów i innowacji technologicznych, jakie zostaną zaprezentowane na targach w październiku.

EuroBLECH 2018 to pokazy odbywające się na powierzchni użytkowej netto wynoszącej ponad 89 000 metrów kwadratowych, co stanowi obszar większy o mniej więcej 2% w porównaniu do poprzedniego roku. Najważniejsi wystawcy pochodzą z Niemiec, Włoch, Chin, Turcji, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Danii i Stanów Zjednoczonych.

Podczas tegorocznej 25. edycji targów EuroBLECH głównymi tematami będą Przemysł 4.0, big data i cyfryzacja. Są to koncepcje niosące ogromny potencjał zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw. Te nowe podejścia do biznesu oferują korzyści pod względem uproszczenia procesów, a także poprawy produktywności i wydajności.

- „Podczas gdy jeszcze kilka lat temu aplikacja pozwalająca na kontrolę serwisową maszyn lub interakcję z maszynami i robotami w całym procesie produkcyjnym była wizją przyszłości, dziś takie rozwiązania stanowią rzeczywistość w branży obróbki blach. Obecnie w tym obszarze nie tylko umacniają się duże przedsiębiorstwa, ale również małe i średnie firmy odkryły jego potencjał. Ich rozmiar zazwyczaj pozwala na elastyczne i szybkie reakcje na zmiany, dlatego zajmują dobrą pozycję pod kątem wykorzystania cyfryzacji dla własnej korzyści” – mówi Evelyn Warwick, dyrektor wystawy EuroBLECH w imieniu organizatora Mack Brooks Exhibitions.

- „Podczas EuroBLECH 2018, największych na świecie targów z zakresu obróbki blach, odwiedzający mogą spodziewać się najbardziej kompleksowego zakresu technologii pod względem cyfryzacji przemysłowej w branży obróbki blach. Swoje stoiska będzie prezentować 1500 firm, począwszy od dużych korporacji, po małe, innowacyjne start-upy” – kontynuuje Evelyn Warwick.

Zapowiedź targów na stronie www.euroblech.com

Obszerna internetowa zapowiedź targów, zawierająca szczegółowe informacje na temat wielu wystawców i ich produktów, jest już dostępna. W ramach przygotowań do wizyty na targach użytkownicy będą mogli wyszukiwać wystawców według kategorii produktów lub numeru hali i dzięki temu wybrać to, co jest dla nich najważniejsze podczas tegorocznych pokazów. W ten sposób odwiedzający mogą wyszukiwać profile wystawców, włączając w to produkty i usługi prezentowane podczas EuroBLECH 2018, oraz tworzyć swoją spersonalizowaną wersję zapowiedzi targów.Biała księga EuroBLECH już dostępna: cyfryzacja, lekka konstrukcja i e-mobilność

Cyfryzacja, e-mobilność i lekka konstrukcja – te tematy odgrywają obecnie zasadniczą rolę w branży obróbki blach. Produkcja sieciowa jest kluczowym osiągnięciem koncepcji Przemysłu 4.0, pozwalającym na zwiększenie produktywności i skrócenie przestojów maszyn. E-mobilność stawia wiele wyzwań dla branży obróbki blach w związku z różnymi procesami produkcyjnymi oraz materiałami wymaganymi do samochodów elektrycznych. Idzie to w parze z lekką konstrukcją, w której kompozyty i nowe technologie stają się coraz ważniejsze, oraz stawia określone wyzwania podczas łączenia lub rozdzielania materiałów. Nowe białe księgi EuroBLECH, obejmujące te trzy tematy, rzucą nieco światła na ostatnie osiągnięcia w tych obszarach oraz zapewnią wgląd w nowe trendy w branży.

Trzy białe księgi są teraz dostępne bezpłatnie na stronie internetowej targów www.euroblech.com.

Dzień studenta podczas EuroBLECH 2018 - Piątek, 26 października

Młode pokolenie zyskuje na znaczeniu w branży obróbki blach w związku z transformacją cyfrową i związanymi z tym zmianami w zakresie profili zawodowych. Dlatego EuroBLECH oferuje studentom szansę na darmową wizytę na targach. W piątek 26 października 2018 r. po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej przy wejściu studenci będą mogli otrzymać darmową wejściówkę na pokazy. Podczas wszystkich pozostałych dni pokazów również zachęcamy studentów do wizyty na targach i skorzystania z niższej ceny biletu wynoszącej 15 EUR za dzień. W trakcie pokazów dostępna będzie tablica z ogłoszeniami o pracę, na której wystawcy będą prezentować swoje oferty.
Tablica jest dostępna również na stronie internetowej:
https://www.euroblech.com/2018/english/visitors/job-vacancies/


Profil targów EuroBLECH

Tematyka targów EuroBLECH 2018 obejmuje wiele technologii obróbki blach: blachy, półprodukty i produkty końcowe, transport bliski, demontaż, formowanie, gięcie blach, łączenie, spawanie i obróbkę powierzchniową, obróbkę struktur hybrydowych, narzędzia, wytwarzanie przyrostowe, kontrolę jakości, systemy CAD/CAM/CIM oraz badania i rozwój. Targi przyciągają specjalistów z dziedziny obróbki blachy na każdym poziomie zarządzania – zarówno z małych czy średnich firm, jak i z dużych przedsiębiorstw. Odwiedzający to między innymi konstruktorzy, kierownicy produkcji, kierownicy ds. kontroli jakości, nabywcy, producenci, dyrektorzy techniczni oraz eksperci ze stowarzyszeń i specjaliści ds. badań i rozwoju.

Ważne informacje dla odwiedzających

Nowy planner pokazów i aplikacja EuroBLECH

Nowy planner pokazów jest dostępny na stronie EuroBLECH www.euroblech.com i obok darmowego przeszukiwania tekstu oferuje opcję wyboru kategorii produktów oraz sortuje listę wystawców według kraju albo hali. Nową aplikację EuroBLECH na urządzenia z systemem Android oraz iPhone można pobrać za pośrednictwem App Store. Obejmuje ona interaktywną mapę obszaru i funkcję wyszukiwania wystawców oraz planowania wizyty podczas pokazów, a także inne przydatne funkcje dla osób odwiedzających targi EuroBLECH.

Miejsce i godziny otwarcia

Targi EuroBLECH 2018 odbędą się na terenach wystawowych w niemieckim Hanowerze w halach nr: 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 i 27. Dostępne wejścia: West 1, West 2, Nord 1, Ost 3 i Süd 1. Wystawa odbędzie się w dniach od wtorku 23 października do piątku 26 października 2018 r., w godzinach od 9:00 do 18:00.

Bilety

Bilety na EuroBLECH 2018 są teraz dostępne w niższej cenie – do kupienia za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Bilety będzie można również nabyć na miejscu w czasie trwania targów. Cena biletu na jeden dzień targów w przedsprzedaży w sklepie internetowym wynosi 32 EUR, natomiast cena biletu na miejscu – 42 EUR. Cena karnetu 5-dniowego to koszt 52 EUR za pośrednictwem sklepu i 62 EUR w przypadku zakupu na miejscu.

Szczegółowe informacje dla odwiedzających dostępne są na stronie internetowej EuroBLECH: www.euroblech.com.

 Źródło: Biuro prasowe EuroBLECH, Mack Brooks Exhibitions Ltd POWIĄZANE
Sektor tworzyw sztucznych i gumy na PLASTPOLU Ponad 300 wystawców z 18 krajów z Europy i świata pojawi się na tegorocznyc...
Salon Robotyki Przemysłowej STOM-Robotics z nowościami Salon Robotyki Przemysłowej STOM–ROBOTICS w 2023 roku podobnie jak i cała Przemysłow...
Krajowego Planu Odbudowy - Robotyzacja i cyfryzacja W lipcu br. ruszają nabory z Krajowego Planu Odbudowy na projekty związane z robotyzacją ...
Już 25 kwietnia rusza cykl spotkań SIMATIC Innovation Tour! Od 25 kwietnia do końca maja w 11 miastach na terenie całej Polski odbędzie się cykl wars...
Sektorze przemysłu 4.0. poszukuje programistów Wzrasta zapotrzebowanie na programistów w sektorze przemysłu 4.0. Praca przy proje...
Fabryka Roku 2018 - nagrody przyznane 5 grudnia br. w warszawskim hotelu Marriott przedstawiciele branży produkcyjnej w Polsce ...
Partnerzy