INNOFORM - targi z potencjałem
Fot.: Targi w Krakowie |
II edycja Targów INNOFORM® – wydarzenia dedykowanego głównie przedstawicielom przemysłu narzędziowo-przetwórczego została wysoko oceniona przez wystawców.
Wśród pozytywnych aspektów targów, wystawcy najczęściej podkreślali dużą frekwencję wyspecjalizowanych zwiedzających, którzy poszukiwali konkretnych rozwiązań technologicznych. Ci z kolei komplementowali Wystawców za kompleksową ofertę, prezentację najnowszych technologii oraz możliwość odbycia merytorycznych rozmów z wysokiej klasy doradcami technicznymi.
Wiedza oraz biznes
Minioną edycję INNOFORM® odwiedzili nie tylko Zwiedzający z Polski, ale także z najdalszych zakątków świata, m.in. z Kongo, Bangladeszu i Malezji. Łącznie w imprezie wzięło udział niemal 3 000 osób. Po ostatecznym podsumowaniu Organizatorzy podają, iż na liście wystawców znalazły się definitywnie 263 firmy, z takich krajów jak: Austria, Czechy, Słowacja, Korea Południowa, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania oraz Włochy.
Targi mogą pochwalić się nie tylko uczestnikami z całego świata, ale także różnorodnym programem merytorycznym – z idealnie opracowanym, branżowo ukierunkowanym zakresem tematycznym. Na gości czekały dwie eksperckie konferencje: „Narzędziowo-Przetwórcza”, jak również tegoroczna nowość pt.: „Techniki Przyrostowe w Przemyśle Narzędziowo-Przetwórczym”. Dużym zaciekawieniem cieszyła się także Giełda Kooperacyjna – idealne miejsce do handlowych rozmów oraz nawiązywania relacji biznesowych tu i teraz. W czasie tegorocznej Giełdy Kooperacyjnej odbyły się 94 spotkania, 19 z nich to spotkania międzynarodowe.
INNOFORM® 2018 i technologia przyszłości
Wieloosiowa tokarka numeryczna z napędzanymi narzędziami, innowacyjna stal ulepszana cieplnie, modułowe systemy frezowania osiągające wydajność zbliżoną do frezów węglikowych, a także technologia czyszczenia laserem – to tylko niektóre z ponad 100 innowacji prezentowanych podczas wystawy.
– „Tu powstają wizje nowych rozwiązań. Różnica między tymi targami a konkurencyjnymi jest taka, że tamte są typowo handlowe, np. dla dystrybutorów. Tu z kolei przychodzą partnerzy, oferujący długoletnią współpracę. Tutaj rozmawia się o kontaktach biznesowych przede wszystkim z osobami decyzyjnymi: szefami firm. Tutaj też prezentują się topowe marki, wyznaczające kierunek rozwoju branży” – mówi Hubert Zalewski, Dyrektor Zarządzający – Członek Zarządu z firmy RÖHM Polska Sp. z o.o.
Wydarzenie w pełni kompaktowe
– „Byliśmy na INNOFORMie w zeszłym roku i nie mogło nas zabraknąć także i w tym. Dla nas to targi bardzo kompaktowe” – mówi Thomas Braun, Head of Export Sales z firmy KNARR Vertriebs GmbH. – „Nawiązujemy dużo kontaktów z nowymi Klientami i już dziś mogę z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że za rok znowu się tu spotkamy” – dodaje.
Pozytywnie II edycję targów ocenił Robert Dyrda, dyrektor z firmy Oberon Robert Dyrda.
– „Widać, że tegoroczna edycja jest większa niż poprzednia. Wnioskuję tak m.in. po liczbie odwiedzających nasze stoisko Klientów. Mamy o połowę więcej kontaktów niż w zeszłym roku. To jedyne Targi w tym regionie dla przemysłu i na pewno warto się tu wystawiać. Druga edycja została też doceniona przez duże firmy, cieszące się renomą na rynku”.
Fot.: Targi w Krakowie |
Pierwszy Konkurs Targów INNOFORM®
Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A., Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania oraz Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. – to laureaci głównych nagród w towarzyszącym po raz pierwszy Międzynarodowym Targom Kooperacyjnym Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® konkursie na najlepsze produkty, wyroby, technologie i innowacje. Komisja Konkursowa – poza nagrodami głównymi – przyznała także wyróżnienia, które zdobyły: Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, Seco Tools Poland, PHU Faktor Piotr Pachczyński. W rywalizacji na najlepiej prezentujące się stoisko targowe wyróżniono firmę YG-1. Była to I edycja Konkursu, jednak już dziś wiadomo, że w przyszłości będzie on kontynuowany, m.in. ze względu na duże zainteresowanie firm.
– „Wszystkie nagrody traktujemy bardzo poważnie. Szczególnie tę, gdyż na Targach INNOFORM® jesteśmy pierwszy raz. Chcemy zaznaczyć naszą obecność w tym regionie – polskiej dolinie narzędziowej, dlatego wystawianą obrabiarkę skonfigurowaliśmy z myślą o oczekiwaniach naszych potencjalnych Klientów z branży narzędziowo-przetwórczej” – zaznaczył Prezes Artur Bartkowiak z Andrychowskiej Fabryki Maszyn DEFUM S.A.
Targi z potencjałem
– „Nasza branża produkuje części i podzespoły dla największych na świecie firm. Bardzo mnie cieszy, że ma miejsce spotkań z prawdziwego zdarzenia. Druga edycja wydarzenia pokazała, że INNOFORM® jest już marką samą w sobie. Ofertę prezentują tutaj najwięksi gracze na rynku” – podsumowuje 2. Targi INNOFORM® Katarzyna Meger, Prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.
O rozwój imprezy jest również spokojna Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.
– „W drugiej edycji targów wzięło udział o ponad 100 firm więcej niż w ubiegłorocznej, debiutanckiej. Powierzchnia ekspozycyjna wzrosła o 40%. Uważam, że to bardzo dobry wynik, który pokazuje jak duży potencjał mają Targi INNOFORM®. Już dziś serdecznie zapraszam na trzecią edycję Targów INNOFORM®” – ocenia Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.
Więcej na stronie wydarzenia: www.innoform.pl
Źródło: Targi w Krakowie, Zrobotyzowany.pl
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?