Materiały kompozytowe w EXPO Kraków
Technologiczne i produktowe nowości, ponad 200 firm z 21 krajów oraz praktyczna wiedza i doświadczenie branżowe płynące wprost od praktyków – to i wiele więcej 16-17 października w Krakowie, na jedynym w Polsce wydarzeniu poruszającym tematykę kompozytów.
Branża materiałów kompozytowych jest jedną z najszybciej rozwijających się, a zmiany zachodzące na tym rynku najlepiej oddaje z roku na rok coraz bogatsza oferta Wystawców na Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®
Atrakcyjna formuła wydarzenia
Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby z każdą edycją uatrakcyjnić formułę wydarzenia. Monitorują trendy, szukają nisz, dostosowują imprezę do potrzeb klientów. W trakcie zbliżającej się edycji goście będą mogli poznać najnowsze włókna, żywice, żelkoty, kleje, wypełniacze, produkty kompozytowe, maszyny i narzędzia stosowane do produkcji i obróbki materiałów oraz szeroką gamę usług dedykowanych tej branży (obróbka CNC kompozytów, usługi recyklingowe, badania i rozwój, usługi doradcze i szkolenia). Nowością w czasie wystawy KOMPOZYT-EXPO® będzie specjalna Strefa LAB-CONTROL, w której firmy pokażą akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy. Dzięki nowej strefie zwiedzający będą mieli szansę zaznajomienia się z najnowszymi technologiami, a wystawcy je posiadający dotrzeć do nowych klientów. Strefę odwiedzą m.in. przedstawiciele laboratoriów przemysłowych i działów kontroli jakości z branży kompozytów, instytucji i placówek naukowo-badawczych oraz uczelni wyższych.
Targi z nowościami
Na zainteresowanych odwiedzeniem KOMPOZYT-EXPO® czeka wiele branżowych nowości oraz ciekawostek. Firma Aurum Chemicals przedstawi SIDISHIELD C25, czyli specjalny dodatek umożliwiający zwiększenie procentowego udziału wypełniaczy w kompozycie, poprawiający lejność żywicy, odporność na ścieranie, pozostawiając gładką powierzchnię. Na swoim stoisku firma Norgpol Czerwiński zaprezentuje nowoczesne piece przeznaczone do bardzo dokładnego wygrzewania elementów kompozytowych wytwarzanych z pre-pregów węglowych oraz przedstawi nowy wzór pre-pregów węglowych przeznaczonych do produkcji elementów kompozytowych metodą SMC. Natomiast firma NOVOL pokaże trzy nowe produkty: Nautic VE60 - klej montażowy na bazie żywic winyloestrowych o wysokiej wytrzymałości, Creator PS - poliestrową pastę modelarską oraz Creator MRP - poliestrową szpachlówkę do naprawy głębokich ubytków w formie.
NOWOŚCI TARGOWE
Co nowego w programie?
Zainteresowanie kompozytami wciąż wzrasta, a ich możliwości nie są jeszcze w pełni wykorzystane. Wynika to z trudnej do opanowania technologii. Dlatego też prowadzi się intensywne badania naukowe nad wytwarzaniem i przetwórstwem kompozytów. Wyniki tych badań prezentowane będą właśnie na IX Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych w trakcie eksperckich warsztatów. Pierwszego dnia specjaliści podzielą się wiedzą z zakresu surowców do produkcji materiałów kompozytowych oraz kompozytów w budownictwie, a także transporcie. Z kolei drugiego dnia prelegenci opowiedzą o żywicach DCPD, rozwiązaniach zmniejszających palność oraz innowacjach w ceramicznych materiałach kompozytowych.
Wartość dodana
Nie lada gratką dla odwiedzających będzie prezentacja najmniejszego na świecie kompozytowego jachtu żaglowego Mini 230, który wziął udział w wyjątkowym projekcie przepłynięcia Bałtyku na trasie Kołobrzeg–Bornholm–Kołobrzeg. Do konstrukcji kadłuba użyto najwyższej jakości surowców kompozytowych. Będzie je można zobaczyć na stoisku firmy REWA.
Dwa lata temu pływający dron, w trakcie tegorocznej edycji kompozytowe BMW. Niewiarygodnie czułe przyspieszenie, imponująca obsługa i niezaprzeczalna wydajność. Te właściwości – zdaniem BMW, jednego z największych koncernów motoryzacyjnych w Europie – udało się uzyskać w modelach i3 oraz i8. To jeden z pierwszych producentów w Europie, który zdecydował się całą karoserię części pasażerskiej samochodów przeznaczonych dla zwykłego konsumenta wykonać z materiałów kompozytowych. Również te motoryzacyjno-kompozytowe perełki czekają na Zwiedzających Targi KOMPOZYT-EXPO®.
Partnerzy i Patroni wydarzenia
Patronaty nad wystawą objęli: Główny Urząd Miar, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, Polska Akademia Nauk – Komitet Nauki o Materiałach, Polska Izba Motoryzacji, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, a także Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Partnerami merytorycznymi targów są Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Technische Universität Dresden Institut für Leichtbau und Kunststofftechnik. Współpraca z Partnerami i Patronami gwarantuje wysoki poziom merytoryczny organizowanych warsztatów czy seminariów, podnosi też prestiż wystawy i w znaczący sposób przyczynia się do promocji wydarzenia.
Dla branżowych Gości przygotowane zostało zaproszenie (należy okazać je w punkcie rejestracji), które upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po uprzedniej rejestracji online do dnia 12 października lub podczas wystawy w Punkcie Rejestracji Zwiedzających.
REJESTRACJA ONLINE
Więcej o KOMPOZYT-EXPO na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Targi w Krakowie
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?