Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Materiały kompozytowe w EXPO Kraków

 

Branża materiałów kompozytowych
 

Technologiczne i produktowe nowości, ponad 200 firm z 21 krajów oraz praktyczna wiedza i doświadczenie branżowe płynące wprost od praktyków – to i wiele więcej 16-17 października w Krakowie, na jedynym w Polsce wydarzeniu poruszającym tematykę kompozytów.

Branża materiałów kompozytowych jest jedną z najszybciej rozwijających się, a zmiany zachodzące na tym rynku najlepiej oddaje z roku na rok coraz bogatsza oferta Wystawców na Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®

Atrakcyjna formuła wydarzenia

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby z każdą edycją uatrakcyjnić formułę wydarzenia. Monitorują trendy, szukają nisz, dostosowują imprezę do potrzeb klientów. W trakcie zbliżającej się edycji goście będą mogli poznać najnowsze włókna, żywice, żelkoty, kleje, wypełniacze, produkty kompozytowe, maszyny i narzędzia stosowane do produkcji i obróbki materiałów oraz szeroką gamę usług dedykowanych tej branży (obróbka CNC kompozytów, usługi recyklingowe, badania i rozwój, usługi doradcze i szkolenia). Nowością w czasie wystawy KOMPOZYT-EXPO® będzie specjalna Strefa LAB-CONTROL, w której firmy pokażą akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy. Dzięki nowej strefie zwiedzający będą mieli szansę zaznajomienia się z najnowszymi technologiami, a wystawcy je posiadający dotrzeć do nowych klientów. Strefę odwiedzą m.in. przedstawiciele laboratoriów przemysłowych i działów kontroli jakości z branży kompozytów, instytucji i placówek naukowo-badawczych oraz uczelni wyższych.  

Targi z nowościami

Na zainteresowanych odwiedzeniem KOMPOZYT-EXPO® czeka wiele branżowych nowości oraz ciekawostek. Firma Aurum Chemicals przedstawi SIDISHIELD C25, czyli specjalny dodatek umożliwiający zwiększenie procentowego udziału wypełniaczy w kompozycie, poprawiający lejność żywicy, odporność na ścieranie, pozostawiając gładką powierzchnię. Na swoim stoisku firma Norgpol Czerwiński zaprezentuje nowoczesne piece przeznaczone do bardzo dokładnego wygrzewania elementów kompozytowych wytwarzanych z pre-pregów węglowych oraz przedstawi nowy wzór pre-pregów węglowych przeznaczonych do produkcji elementów kompozytowych metodą SMC. Natomiast firma NOVOL pokaże trzy nowe produkty: Nautic VE60 - klej montażowy na bazie żywic winyloestrowych o wysokiej wytrzymałości, Creator PS - poliestrową pastę modelarską oraz Creator MRP - poliestrową szpachlówkę do naprawy głębokich ubytków w formie.

NOWOŚCI TARGOWE

Co nowego w programie?

Zainteresowanie kompozytami wciąż wzrasta, a ich możliwości nie są jeszcze w pełni wykorzystane. Wynika to z trudnej do opanowania technologii. Dlatego też prowadzi się intensywne badania naukowe nad wytwarzaniem i przetwórstwem kompozytów. Wyniki tych badań prezentowane będą właśnie na IX Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych w trakcie eksperckich warsztatów. Pierwszego dnia specjaliści podzielą się wiedzą z zakresu surowców do produkcji materiałów kompozytowych oraz kompozytów w budownictwie, a także transporcie. Z kolei drugiego dnia prelegenci opowiedzą o żywicach DCPD, rozwiązaniach zmniejszających palność oraz innowacjach w ceramicznych materiałach kompozytowych.

PROGRAM TOWARZYSZĄCY

 

KOMPOZYT-EXPO Targi w Krakowie
 

Wartość dodana

Nie lada gratką dla odwiedzających będzie prezentacja najmniejszego na świecie kompozytowego jachtu żaglowego Mini 230, który wziął udział w wyjątkowym projekcie przepłynięcia Bałtyku na trasie Kołobrzeg–Bornholm–Kołobrzeg. Do konstrukcji kadłuba użyto najwyższej jakości surowców kompozytowych. Będzie je można zobaczyć na stoisku firmy REWA. 

Dwa lata temu pływający dron, w trakcie tegorocznej edycji kompozytowe BMW. Niewiarygodnie czułe przyspieszenie, imponująca obsługa i niezaprzeczalna wydajność. Te właściwości – zdaniem BMW, jednego z największych koncernów motoryzacyjnych w Europie – udało się uzyskać w modelach i3 oraz i8. To jeden z pierwszych producentów w Europie, który zdecydował się całą karoserię części pasażerskiej samochodów przeznaczonych dla zwykłego konsumenta wykonać z materiałów kompozytowych. Również te motoryzacyjno-kompozytowe perełki czekają na Zwiedzających Targi KOMPOZYT-EXPO®

Partnerzy i Patroni wydarzenia

Patronaty nad wystawą objęli: Główny Urząd Miar, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych, Polska Akademia Nauk – Komitet Nauki o Materiałach, Polska Izba Motoryzacji, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, a także Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Partnerami merytorycznymi targów są Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Technische Universität Dresden Institut für Leichtbau und Kunststofftechnik. Współpraca z Partnerami i Patronami gwarantuje wysoki poziom merytoryczny organizowanych warsztatów czy seminariów, podnosi też prestiż wystawy i w znaczący sposób przyczynia się do promocji wydarzenia. 

Dla branżowych Gości przygotowane zostało zaproszenie (należy okazać je w punkcie rejestracji), które upoważnia do bezpłatnego wstępu na Targi po uprzedniej rejestracji online do dnia 12 października lub podczas wystawy w Punkcie Rejestracji Zwiedzających.


POBIERZ ZAPROSZENIE

REJESTRACJA ONLINE


Więcej o KOMPOZYT-EXPO na Zrobotyzowany.plŹródło: Targi w Krakowie

Dodano 10.10.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy