Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Działy zakupów nabierają nowego znaczenia

 

PROCON Manufacturing 2018 od OptiBuy
Fot.: OptiBuy  

Obeceni nasza gospodarka podlega ciągłym zmianom, wiąże sie to z szerszym zastosowaniem nowych technologii, dlatego też funkcja zakupowa nabiera nowego znaczenia. 

Działy zakupów mogą stać się głównym kreatorem wartości w przedsiębiorstwach, jest to trend, który można zaobserwować w organizacjach na całym świecie. Jaka jest rola działu zakupów w organizacji w erze 4.0.? Czym się przejawia inżynieria wartości? W jaki sposób Przemysł 4.0 wpływa na zakupy 4.0?

Na te oraz wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć prelegenci tegorocznej konferencji PROCON Manufacturing 2018, która odbędzie się w terminie 24-25 maja 2018 r. we Wrocławiu. W trakcie spotkania poruszone zostaną takie zagadnienia, jak: inżynieria wartości, Ruchy cenowe surowców i walut, a także ich wpływ na negocjacje z dostawcami, automatyzacja i robotyka z perspektywy kupca, value management, druk 3D. Kwestie związane z hasłem konferencji, czyli inżynierią wartości, poruszy w swoim wystąpieniu Frederic Kieper z NORDEX ACCIONA WINDPOWER. Manager wygłosi wykład pt. „Cost of energy challenges in the wind industry – how Value Engineering philosophy allows to reach ambitious management targets”.Swoje uwagi i najlepsze praktyki, poparte przykładami, przedstawią reprezentanci firm takich jak: DeLaval, Volvo, Sivantos, Philips Lightning Electronics, 3DGence, Danfoss. Gościem Specjalnym tegorocznej edycji jest Christian Speuser, Prezes FEV Consulting GmbH, który wystąpi z prelekcją na temat elektormobilności, pt. „E-Mobility is taking off! Automotive industry is facing a fundamental transition from combustion engines to electric vehicles”. Dopełnieniem jego refleksji będzie Panel Dyskusyjny dotyczący zmian w branży Automotive. Moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. Eugeniusz Rusiński z Politechniki Wrocławskiej.

Teoretyczne wystąpienia to jednak nie wszystko, co konferencja ma do zaoferowania. Warsztaty specjalistyczne, prowadzone przez doświadczonych praktyków i trenerów pozwolą uczestnikom na zgłębienie swojej wiedzy o aspekty praktyczne oraz na rozwinięcie swoich umiejętności w zakresie opracowywania strategii generowania oszczędności w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Warsztat przeprowadzi Jacek Jarmuszczak, Global Category Manager w Grupie Danfoss. Goście, którzy będą chcieli dowiedzieć się czym jest DDMRP i jak uwolnić 20% kapitału zamrożonego w zapasach przy podniesieniu dostępności materiałów i towarów do 99%, powinni uczestniczyć w warsztacie prowadzonym przez Mariusza Turka, Partnera w Profitia Management Consultants.

Organizatorem Konferencji PROCON Manufacturing jest OptiBuy. Międzynarodowa firma doradcza, która od lat pomaga firmom oszczędzać. Firma zajmuje się nie tylko, outsourcingiem zakupowym, optymalizacją kosztów, global sourcingiem, lecz również wdrożeniami specjalistycznych narzędzi IT. 


Więcej o PROCON Manufacturing 2018 na Zrobotyzowany.pl


Źródło: OptiBuy

Dodano 30.04.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy