Działy zakupów nabierają nowego znaczenia
Fot.: OptiBuy |
Obeceni nasza gospodarka podlega ciągłym zmianom, wiąże sie to z szerszym zastosowaniem nowych technologii, dlatego też funkcja zakupowa nabiera nowego znaczenia.
Działy zakupów mogą stać się głównym kreatorem wartości w przedsiębiorstwach, jest to trend, który można zaobserwować w organizacjach na całym świecie. Jaka jest rola działu zakupów w organizacji w erze 4.0.? Czym się przejawia inżynieria wartości? W jaki sposób Przemysł 4.0 wpływa na zakupy 4.0?
Na te oraz wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć prelegenci tegorocznej konferencji PROCON Manufacturing 2018, która odbędzie się w terminie 24-25 maja 2018 r. we Wrocławiu. W trakcie spotkania poruszone zostaną takie zagadnienia, jak: inżynieria wartości, Ruchy cenowe surowców i walut, a także ich wpływ na negocjacje z dostawcami, automatyzacja i robotyka z perspektywy kupca, value management, druk 3D. Kwestie związane z hasłem konferencji, czyli inżynierią wartości, poruszy w swoim wystąpieniu Frederic Kieper z NORDEX ACCIONA WINDPOWER. Manager wygłosi wykład pt. „Cost of energy challenges in the wind industry – how Value Engineering philosophy allows to reach ambitious management targets”.
Swoje uwagi i najlepsze praktyki, poparte przykładami, przedstawią reprezentanci firm takich jak: DeLaval, Volvo, Sivantos, Philips Lightning Electronics, 3DGence, Danfoss. Gościem Specjalnym tegorocznej edycji jest Christian Speuser, Prezes FEV Consulting GmbH, który wystąpi z prelekcją na temat elektormobilności, pt. „E-Mobility is taking off! Automotive industry is facing a fundamental transition from combustion engines to electric vehicles”. Dopełnieniem jego refleksji będzie Panel Dyskusyjny dotyczący zmian w branży Automotive. Moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. Eugeniusz Rusiński z Politechniki Wrocławskiej.
Teoretyczne wystąpienia to jednak nie wszystko, co konferencja ma do zaoferowania. Warsztaty specjalistyczne, prowadzone przez doświadczonych praktyków i trenerów pozwolą uczestnikom na zgłębienie swojej wiedzy o aspekty praktyczne oraz na rozwinięcie swoich umiejętności w zakresie opracowywania strategii generowania oszczędności w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Warsztat przeprowadzi Jacek Jarmuszczak, Global Category Manager w Grupie Danfoss. Goście, którzy będą chcieli dowiedzieć się czym jest DDMRP i jak uwolnić 20% kapitału zamrożonego w zapasach przy podniesieniu dostępności materiałów i towarów do 99%, powinni uczestniczyć w warsztacie prowadzonym przez Mariusza Turka, Partnera w Profitia Management Consultants.
Organizatorem Konferencji PROCON Manufacturing jest OptiBuy. Międzynarodowa firma doradcza, która od lat pomaga firmom oszczędzać. Firma zajmuje się nie tylko, outsourcingiem zakupowym, optymalizacją kosztów, global sourcingiem, lecz również wdrożeniami specjalistycznych narzędzi IT.
Więcej o PROCON Manufacturing 2018 na Zrobotyzowany.pl
Źródło: OptiBuy
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?