Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Co zobaczymy na Hannover Messe 2018?

Co zobaczymy na Hannover Messe 2018?
 Fot.: Zrobotyzowany.pl

HANNOVER MESSE to wiodące światowe targi technologii przemysłowych. Tematyka „Integrated Industry“ i „Integrated Energy“ czynią z nich globalną platformę dla przemysłu 4.0. Podczas konferencji prasowej 12 lutego br. organizator zaprezentował co nas może czekać na tegorocznej edycji. 

Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach od  23. do 27. kwietnia 2018 w Hanowerze. Oferta pięciu wiodących targów – IAMD – Integrated Automation, Motion & Drives, Digital Factory, Energy, Industrial Supply oraz Research & Technology – stanowi pełne odzwierciedlenie cyfryzacji produkcji i systemów energetycznych. W hanowerskim Centrum Targowym odbywają się jednocześnie targi CeMAT, wiodące światowe targi intralogistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw [Supply Chain Management]. 

Z liczbą 6,500 wystawców i 225,000 odwiedzających podczas edycji 2017 HANNOVER MESSE w niemieckim Hanowerze, targi umacniają swoją pozycję wiodących w świecie targów technologii przemysłowych oraz platformy prezentacji cyfrowej transformacji w sektorze produkcyjnym i systemach energetycznych. Szefowie i managerowie różnej wielkości firm – od startup’ów i małych warsztatów przez małe i średnie przedsiębiorstwa oraz szkoły handlowe po operujące w skali globalnej korporacje i agendy rządowe  – przybywają na HANNOVER MESSE aby być na bieżąco z aktualnymi trendami w dziedzinach takich jak digitalizacja, przemysł 4.0 i zintegrowane systemy energetyczne.

Young Tech Enterprises
Wpisując się w nowe trendy  targi HANNOVER MESSE intensyfikują swój program dla startupów zatytułowany „Young Tech Enterprises“. Podczas najbliższej edycji utworzone zostaną dwie dodatkowe strefy wystawiennicze z zakresu energetyki i logistyki. W hali 19/20 będą mogły zaprezentować się startup,y specjalizujące się w intralogistyce i supply chain management. W hali nr 27 znajdą dla siebie dodatkowe miejsce młode podmioty z branży energetycznej. Główne stoisko Young Tech Enterprises znajdzie się w roku 2018 w hali nr.  17 i będzie punktem węzłowym dla sceny startup’ów na targach. Powierzchnię wystawienniczą uzupełnią: forum, stoiska z reklamą, matchmaking-events oraz workshop’y. 

Co zobaczymy na Hannover Messe 2018?
Fot.: Zrobotyzowany.pl  

Międzynarodowa platforma przemysłowa dla gospodarki i polityki
Współgranie automatyki i technologii energetycznych, intralogistyki, platform  IT i sztucznej inteligencji napędza cyfrową transformację przemysłu. Za sprawą tematu przewodniego „Integrated Industry – Connect & Collaborate“ targi HANNOVER MESSE 2018 odkrywają potencjały tego procesu. „HANNOVER MESSE to miejsce, w którym można przekonać się o błyskawicznym tempie rozwoju przemysłu 4.0 i skutkach jakie ze sobą niesie", mówi Marc Siemering, Global Director HANNOVER MESSE. „Hanower pełni rolę rozrusznika dla przemysłu 4.0. Tylko tutaj cyfrowa transformacja przemysłu widoczna jest we wszystkich jej aspektach."

CeMAT 2018 – Jedyna w swoim rodzaju platforma prezentująca synergię Logistyki 4.0 i Przemysłu 4.0 
Targi CeMAT, które odbędą się pod hasłem „Connected Supply Chain Solutions” (sieciowe rozwiązania w zintegrowanym łańcuchu dostaw) niweątpliwie dostarczą branży logistyki wewnętrznej na całym świecie silnego impulsu do przyspieszenia procesu cyfrowej integracji łańcuchów wartości i dostaw. Na targach będzie można zobaczyć jak funkcjonuje fabryka przyszłości i jaką rolę odgrywa w tym intralogistyka.  Idealnym punktem startowym dla odwiedzających, pragnących dowiedzieć się wszystkiego o korelcjach łączących obie imprezy targowe, będzie „Logistics 4.0 Hub”, gdzie ponad 30 wystawców zarówno targów CeMAT jak i HANNOVER MESSE zaprezentuje wszelkie aktualności technologiczne z zakresu łańcucha dostaw i wskaże na konkretnych przykładach, na których jego etapach koncepcje Logistyki 4.0 znalazły już sprawdzone zastosowanie. 

Ceremonię otwarcia HANNOVER MESSE tradycyjnie uświetniają swoją obecnością Kanclerz Federalna Niemiec oraz głowa państwa, będącego Krajem Partnerskim danej edycji. W roku 2018 Krajem Partnerskim HANNOVER MESSE jest Meksyk.


Źródło: Deutsche Messe AG, Zrobotyzowany.pl


Dodano 15.02.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy