COMAU po raz pierwszy na ITM Polska
Fot.: COMAU |
Comau po raz pierwszy zaprezentuje swoje najnowocześniejsze roboty na targach ITM Polska i to od razu na 2 stoickach, firma obecna będzie na salonie Mach-Tool oraz Welding.
Salon Welding na ITM Polska 2017
W hali 6A, salonie Welding, na stoisku nr 96, zaprezentowana zostanie stacja spawalnicza wyposażona w robota Racer7 – 1,4 wraz z komponentami spawalniczymi, pozycjonerem orbitalnym oraz dodatkowym robotem NJ40. Część stacji spawalniczej została zaprojektowana przez Comau, a zintegrowana przez Certyfikowanego Integratora Systemów Zrobotyzowanych firmę BEYER, która dodatkowo doposażyła robota NJ40 w czujnik laserowy Keyence do kontroli jakości spoiny, która przesyła dane w postaci graficznej na monitor.
Zaprezentowany również zostanie robot NJ4-90 wyposażony w kleszcze zgrzewalnicze. Wyjątkowa technologia zgrzewania punktowego ze zintegrowanym oprzyrządowaniem oraz okablowaniem usytuowanym wewnątrz ramienia robota w technologii „Hollow wrist”. Takie same roboty są wykorzystywane między innymi w zakładach grupy FCA, gdzie wspierają łączenie karoserii np. Fiata 500 w Tychach czy Maserati Quattroporte we Włoszech.
Salon Mach-Tool na ITM 2017
W hali 3 (Machtool) na stanowisku 33, włoski producent robotów zaprezentuje mniejsze produkty, najmłodszą rodzinę małych robotów, które wymagają niedużej przestrzeni i zapewniają optymalny układ, pełną integrację z wszystkimi robotami na danej linii, a także pełną kontrolę każdego robota poprzez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Tak przedstawiają się parametry techniczne robotów Racer3 oraz Rebel-S.
Przygotowana przez kolejnego Partnera Comau, firmę TES Aplikacja demo, ukaże odwiedzającym zminiaturyzowaną linię do paletyzacji, gdzie Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 2,5m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.
Robot SCARA – czyli Rebel-S został przygotowany przez specjalistów od techniki próżniowej – firmę Fuutonlab, która także jest Partnerem Systemowym firmy Comau. Robot 4-osiowy zostanie użyty do aplikacji Pick&Place gdzie przenosi i sortuje detale pomiędzy poszczególnymi pojemnikami wizualizując pracę z najwyższą precyzją i powtarzalnością.
Druk 3D jest obecnie gorącym tematem w branży przemysłowej, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorców, jak i osób prywatnych zafascynowanych nowymi technologiami. Comau do tego rodzaju aplikacji użyło robota Racer7 – 1,4 który dzięki swojej bardzo wysokiej dokładności i sporemu zasięgowi, potrafi precyzyjnie prowadzić filament po zaprogramowanej wcześniej ścieżce tworząc przeróżne modele 3D.
Od 4 osiowych robotów SCARA, przez roboty przegubowe małych udźwigów, aż po roboty spawalnicze czy słusznych rozmiarów roboty z kleszczami zgrzewalniczymi. Rozpiętość asortymentu produktów Comau jest szeroka, dzięki czemu nasze roboty nadają się zarówno dla przemysłu motoryzacyjnego, gdzie wymagania dotyczące jakości i wydajności są maksymalnie wyśrubowane, jak i rynku ogólnego gdzie dużą rolę odgrywa zwrot inwestycji i przyspieszenie cyklu produkcyjnego. Nasze produkty wykonują różne czynności, ale jedno mają wspólne – wnoszą Twój biznes na wyższy poziom.
Polecamyy:
Wszystko o ITM i MACH-TOOL 2017
Źródło: COMAU
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?