Nowy dyrektor generalny OMRON

Firma OMRON ogłosiła, że Fernando Colás, doświadczony menedżer pracujący w firmie ponad 37 lat, został mianowany dyrektorem generalnym (CEO) działu automatyki przemysłowej (IAB) w regionie EMEA.
Fernando Colás jest następcą Seigo Kinugawy, który powróci do Japonii, aby przewodzić globalnej centrali ds. procesów biznesowych i innowacji IT. Colás rozpoczął pracę w firmie OMRON w 1985 roku w dziale sprzedaży i marketingu, szybko odnosząc sukcesy w swojej roli. Jego kariera obejmuje ponad dwie dekady pracy na wyższych szczeblach kierowniczych, w tym na stanowisku dyrektora generalnego Iberia i dyrektora pionu EMEA.
Fernando Colás od 2015 roku kierował marketingiem produktów i przemysłu oraz wsparciem technicznym jako dyrektor generalny ds. marketingu w regionie EMEA, a także nadzorował integrację po fuzji. W tym czasie odegrał kluczową rolę we wdrażaniu strategii transformacji OMRON Value Generation 2020 (VG2.0). Pomagając producentom w osiągnięciu elastycznej, wydajnej i zrównoważonej produkcji poprzez wdrożenie koncepcji „innovative-Automation”.
„Bardzo się cieszę z nowej roli. Moim celem jest pomyślne wdrożenie i realizacja pierwszych etapów długoterminowego planu strategicznego OMRON na rok 2030 w regionie EMEA. Nadal odkrywamy nowe sposoby pozytywnego wpływania na jakość życia ludzi na całym świecie. Nasze podstawowe technologie w zakresie wykrywania, sterowania, robotyki i sztucznej inteligencji umożliwiają producentom dostosowanie ich produkcji do obecnych i przyszłych wyzwań” - podkreśla Colás. |
Pochodzący z Hiszpanii Colás ukończył studia inżynierskie w dziedzinie telekomunikacji na Uniwersytecie Alcalá de Henares oraz studia magisterskie w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem (MBA) w Instituto de Empresa (IE Business School) w Madrycie.
Swoją nową rolę Colás przejął 21 lutego 2022 r. i podlega Juntcie Tsujinagiemu, prezesowi Industrial Automation Company w OMRON Corporation.
Źródło: OMRON
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





