Nowy dyrektor generalny OMRON
Firma OMRON ogłosiła, że Fernando Colás, doświadczony menedżer pracujący w firmie ponad 37 lat, został mianowany dyrektorem generalnym (CEO) działu automatyki przemysłowej (IAB) w regionie EMEA.
Fernando Colás jest następcą Seigo Kinugawy, który powróci do Japonii, aby przewodzić globalnej centrali ds. procesów biznesowych i innowacji IT. Colás rozpoczął pracę w firmie OMRON w 1985 roku w dziale sprzedaży i marketingu, szybko odnosząc sukcesy w swojej roli. Jego kariera obejmuje ponad dwie dekady pracy na wyższych szczeblach kierowniczych, w tym na stanowisku dyrektora generalnego Iberia i dyrektora pionu EMEA.
Fernando Colás od 2015 roku kierował marketingiem produktów i przemysłu oraz wsparciem technicznym jako dyrektor generalny ds. marketingu w regionie EMEA, a także nadzorował integrację po fuzji. W tym czasie odegrał kluczową rolę we wdrażaniu strategii transformacji OMRON Value Generation 2020 (VG2.0). Pomagając producentom w osiągnięciu elastycznej, wydajnej i zrównoważonej produkcji poprzez wdrożenie koncepcji „innovative-Automation”.
„Bardzo się cieszę z nowej roli. Moim celem jest pomyślne wdrożenie i realizacja pierwszych etapów długoterminowego planu strategicznego OMRON na rok 2030 w regionie EMEA. Nadal odkrywamy nowe sposoby pozytywnego wpływania na jakość życia ludzi na całym świecie. Nasze podstawowe technologie w zakresie wykrywania, sterowania, robotyki i sztucznej inteligencji umożliwiają producentom dostosowanie ich produkcji do obecnych i przyszłych wyzwań” - podkreśla Colás. |
Pochodzący z Hiszpanii Colás ukończył studia inżynierskie w dziedzinie telekomunikacji na Uniwersytecie Alcalá de Henares oraz studia magisterskie w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem (MBA) w Instituto de Empresa (IE Business School) w Madrycie.
Swoją nową rolę Colás przejął 21 lutego 2022 r. i podlega Juntcie Tsujinagiemu, prezesowi Industrial Automation Company w OMRON Corporation.
Źródło: OMRON
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?