Schneider Electric i Komitet Zrównoważonego i Inteligentnego Przemysłu
Ireneusz Martyniuk, wiceprezes Pionu Przemysłu w Schneider Electric, powołany na przewodniczącego nowo powstałego Komitetu w ramach Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.
Komitet Zrównoważonego i Inteligentnego Przemysłu będący częścią Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej ma być odpowiedzią na stojące przed sektorem wyzwania, jak dążenie do neutralności klimatycznej czy rewolucja cyfrowa. Przewodnictwo nad inicjatywą objął Ireneusz Martyniuk, wiceprezes Pionu Przemysłu na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.
– To dla mnie wyróżnienie i zaszczyt, że powierzono mi zadanie kierowania nowo utworzonym Komitetem Zrównoważonego i Inteligentnego Przemysłu. Nasze spotkania mają być w założeniu przestrzenią do dyskusji i wymiany doświadczeń na temat Przemysłu 4.0. Będziemy badać wyzwania, jakie współczesny świat stawia sektorowi przemysłu, także pod względem regulacji prawnych i ich wpływu na działania firm, oraz wypracowywać rozwiązania i dobre praktyki. Ważnym elementem będzie ponadto przygotowywanie wspólnych stanowisk wobec konsultowanych ustaw i przepisów oraz dzielenie się informacjami na temat trendów w branży – powiedział Ireneusz Martyniuk, wiceprezes Pionu Industry na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric. |
Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCI France Pologne – CCIFP) powstała w 1994 r. To niezależna organizacja zrzeszająca prawie 400 francuskich oraz polskich firm i jedna z najaktywniejszych izb bilateralnych w Polsce. CCIFP ma znaczący wkład w rozwój działalności inwestycyjnej i gospodarczej w Polsce oraz odgrywa aktywną rolę w kontaktach z organami administracji państwowej i organizacjami pracodawców.
Ireneusz Martyniuk w Schneider Electric odpowiada za planowanie oraz realizację strategii dla Pionu Przemysłu w ramach klastra Europy Środkowo-Wschodniej. Od 25 lat jest związany z branżą dóbr kapitałowych dla przemysłu z obszaru cyfryzacji i automatyzacji procesów. To absolwent katedry Automatyki Przemysłowej i Robotyki na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, gdzie zajmował się m.in. badaniem oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji w przemyśle. Ukończył studia podyplomowe z obszaru zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz programy z obszaru strategii oraz transformacji cyfrowej na uczelniach INSEAD i MIT.
Źródło: Schneider Electric
02-673 Warszawa
+48 22 511 84 64
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?