Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Jak szybko zaprogramować robota przemysłowego?

Prawie wszyscy producenci robotów przemysłowych oferują środowiska wirtualne, w których istnieje możliwość nie tylko programowania robotów, ale również przeprowadzania pełnych symulacji, z uwzględnieniem cyklów pracy rzeczywistych kontrolerów.

Programowanie robotów przemysłowych polega na ustawianiu robota w konkretnej pozycji, a następnie zapamiętywaniu tej pozycji. Różne pozycje w przestrzeni, różne prędkości dojazdowe oraz sposób dojazdu do pozycji pozwalają na utworzenie programów, tzw. Job’ów.

Podstawowe operacje związane ze sterowaniem, obsługą wejść/wyjść oraz konfiguracją układów współrzędnych można zrobić bezpośrednio z panelu nauczania. W przypadku, kiedy konieczny jest dostęp do parametrów bardziej zaawansowanych, programista może skorzystać z elementów języka wysokiego poziomu.

Natomiast coboty (roboty współpracujące) pozwalają na jeszcze prostrze i intuicyjne ich programowanie. Z tym zadaniem mogą sobie poradzić pracownicy bez specjalistycznej wiedzy i szkolenia. 

Więcej na temat programowania robotów przemysłowych w wypowiedzi Mateusza Troczyńskiego z firmy Yaskawa Polska, w ramach kolejnego odcinka cyklu "Porady Zrobotyzowane"

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi
Firmy - Robotyzacja
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/robotyzacja
Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie
Yaskawa Polska
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/2302/yaskawa-polska-sp-z-o-o


Podziel się
powrót

Newsletter

Polecamy:

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy