Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Duże zmiany w kredycie na innowacje technologiczne

Duże zmiany w kredycie na innowacje technologiczne


Zniesienie wymogu innowacyjności w skali kraju, szerszy katalog kosztów możliwych do sfinansowania a także - zniesienie limitu dofinansowania wynoszącego 6 mln zł – to główne ułatwienia w kredycie na innowacje technologiczne w związku z pandemią.


Nabór wniosków wystartuje 1 czerwca, a dokumentacja jest już dostępna na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt na innowacje technologiczne jest finansowany z unijnego Programu Inteligentny Rozwój.

Innowacyjność w skali przedsiębiorstwa

Dotację (tzw. premię technologiczną) mogą otrzymać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa,  które chcą wprowadzić innowatorskie usługi lub produkty w swojej firmie.  Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy w dobie pandemii myślą o przebranżowieniu się lub wejściu na rynek z nowymi produktami mogą złożyć wnioski w nadchodzącym konkursie. 

Przedsiębiorca spełni to kryterium, jeżeli na przykład produkował maszyny budowlane, a teraz będzie robił to dla przemysłu odzieżowego. Inny przykład: firma zajmuje się szyciem płaszczy, a teraz zacznie produkować maseczki lub kombinezony —podkreśla Tomasz Burczyński, dyrektor Biura Kredytu Technologicznego w BGK. Zaznacza, że nadal będzie warto zgłosić innowacje na skalę krajową  - będą one dodatkowo punktowane.

Więcej kosztów do sfinansowania   

Nowe zasady dotyczą również rozszerzenia katalogu wydatków kwalifikowanych, czyli tych, które może sfinansować premia technologiczna. BGK znosi w tym konkursie zarówno górny limit przyznanego dofinansowania (dotychczas 6 mln zł). Premia technologiczna z BGK może spłacić nawet do 70% inwestycji przedsiębiorcy, a wysokość dofinansowania zależy od miejsca realizacji inwestycji oraz wielkości firmy.

(Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie finansowania uzależnione jest od pozytywnej analizy zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.)


Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego


Dodano 22.05.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy