Partnerzy
Newsletter
Duże zmiany w kredycie na innowacje technologiczne
![]() |
Zniesienie wymogu innowacyjności w skali kraju, szerszy katalog kosztów możliwych do sfinansowania a także - zniesienie limitu dofinansowania wynoszącego 6 mln zł – to główne ułatwienia w kredycie na innowacje technologiczne w związku z pandemią.
Nabór wniosków wystartuje 1 czerwca, a dokumentacja jest już dostępna na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt na innowacje technologiczne jest finansowany z unijnego Programu Inteligentny Rozwój.
Innowacyjność w skali przedsiębiorstwa
Dotację (tzw. premię technologiczną) mogą otrzymać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą wprowadzić innowatorskie usługi lub produkty w swojej firmie. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy w dobie pandemii myślą o przebranżowieniu się lub wejściu na rynek z nowymi produktami mogą złożyć wnioski w nadchodzącym konkursie.
Przedsiębiorca spełni to kryterium, jeżeli na przykład produkował maszyny budowlane, a teraz będzie robił to dla przemysłu odzieżowego. Inny przykład: firma zajmuje się szyciem płaszczy, a teraz zacznie produkować maseczki lub kombinezony —podkreśla Tomasz Burczyński, dyrektor Biura Kredytu Technologicznego w BGK. Zaznacza, że nadal będzie warto zgłosić innowacje na skalę krajową - będą one dodatkowo punktowane.
Więcej kosztów do sfinansowania
Nowe zasady dotyczą również rozszerzenia katalogu wydatków kwalifikowanych, czyli tych, które może sfinansować premia technologiczna. BGK znosi w tym konkursie zarówno górny limit przyznanego dofinansowania (dotychczas 6 mln zł). Premia technologiczna z BGK może spłacić nawet do 70% inwestycji przedsiębiorcy, a wysokość dofinansowania zależy od miejsca realizacji inwestycji oraz wielkości firmy.
(Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie finansowania uzależnione jest od pozytywnej analizy zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.)
Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego
Newsletter
Polecamy:
- Digitalizacja procesów przemysłowych - raport
- Roboty przemysłowe - raport IFR 2019
- Roboty współpracujące - przegląd rynku 2020
- Roboty Scara - przegląd rynku 2020
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Roboty spawalnicze - przegląd rynku 2020
- Roboty Delta - przegląd rynku 2020
- Fabryka Przyszłości - Osiągaj cele dzięki danym
- Fabryka Przyszłości - Rozwijaj się dzięki technologii
- Ulga na robotyzację - dla kogo i od kiedy
- Cobot Yaskawa na stacji paletyzującej
- Raport robotyki IFR 2020 - Polska goni resztę świata
- Inteligentne systemy wizyjne 3D
- Nowa generacja robotyki ABB - bezpłatny webinar
- Rozwiązania SEW-Eurodrive zatrzymują energię
- YASKAWA Polska Gazelą Biznesu 2020
- Przegląd targów branżowych 2021