Szukaj w działach:

Duże zmiany w kredycie na innowacje technologiczne

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Zniesienie wymogu innowacyjności w skali kraju, szerszy katalog kosztów możliwych do sfinansowania a także - zniesienie limitu dofinansowania wynoszącego 6 mln zł – to główne ułatwienia w kredycie na innowacje technologiczne w związku z pandemią.


Nabór wniosków wystartuje 1 czerwca, a dokumentacja jest już dostępna na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt na innowacje technologiczne jest finansowany z unijnego Programu Inteligentny Rozwój.

Innowacyjność w skali przedsiębiorstwa

Dotację (tzw. premię technologiczną) mogą otrzymać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa,  które chcą wprowadzić innowatorskie usługi lub produkty w swojej firmie.  Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy w dobie pandemii myślą o przebranżowieniu się lub wejściu na rynek z nowymi produktami mogą złożyć wnioski w nadchodzącym konkursie. 

Przedsiębiorca spełni to kryterium, jeżeli na przykład produkował maszyny budowlane, a teraz będzie robił to dla przemysłu odzieżowego. Inny przykład: firma zajmuje się szyciem płaszczy, a teraz zacznie produkować maseczki lub kombinezony —podkreśla Tomasz Burczyński, dyrektor Biura Kredytu Technologicznego w BGK. Zaznacza, że nadal będzie warto zgłosić innowacje na skalę krajową  - będą one dodatkowo punktowane.

Więcej kosztów do sfinansowania   

Nowe zasady dotyczą również rozszerzenia katalogu wydatków kwalifikowanych, czyli tych, które może sfinansować premia technologiczna. BGK znosi w tym konkursie zarówno górny limit przyznanego dofinansowania (dotychczas 6 mln zł). Premia technologiczna z BGK może spłacić nawet do 70% inwestycji przedsiębiorcy, a wysokość dofinansowania zależy od miejsca realizacji inwestycji oraz wielkości firmy.

(Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie finansowania uzależnione jest od pozytywnej analizy zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.)


Źródło: Bank Gospodarstwa Krajowego


POWIĄZANE
Dzień Otwarty pokazowej Fabryki Przyszłości 18 lutego w godzinach 9.30-12.00 po raz kolejny odbędzie się wydarzenie prezentujące świa...
Wszystko o ITM Polska 2019 Targi ITM Polska Innowacje-Technologie-Maszyny, które odbędą się w Poznaniu w dnia...
Masters & Robots 2019 Zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia konferencji Masters & Robots 2019 - "Don't...
Sztuczna inteligencja w przemyśle spożywczym Wartość eksportu polskich artykułów rolnych i spożywczych rośnie z roku na rok, mi...
Technologie przyszłości na Made in Wroclaw 2022 Future Mindset to hasło przewodnie Made in Wroclaw 2022. Szósta edycja tej wyjątko...
Przyszłość branży producentów elektroniki Zostały ostatnie wolne miejsca na ogólnopolską konferencję „Przyszłość Branż...
Partnerzy