Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

W drodze ku Gospodarce 4.0 - raport

W drodze ku Gospodarce 4.0 - raport


Raport Gospodarka 4.0 powstał na bazie kompleksowych badań, pierwszą kwestią było ustalenie, jakie technologie można z nią powiązać, a co za tym idzie – jak branża przemysłowa powinna przygotować się na wprowadzenie nowych rozwiązań.

Wielkimi krokami nadchodzi Przemysł 4.0, w którym robotyzacja (RPA) staje się centralnym punktem. Towarzyszy jej zaawansowana sztuczna inteligencja oraz powiązane z tym przekształcenia, sprawiające, że możemy wręcz mówić o czwartej rewolucji przemysłowej. Ale jak konkretnie wyglądają te zmiany? Jak wprowadzana jest automatyzacja procesów (robotic process automation)?

Wszystko to opisuje specjalny raport - Gospodarka 4.0. Co można w nim znaleźć? Badanie objęło zarówno sektor MŚP, jak i największe firmy oraz korporacje w kraju. Pozwoliło to na ustalenie, kto najszybciej wprowadza pojawiające się w gospodarce innowacje, a także dowiedzenie, jakie firmy napotykają problemy podczas wdrażania nowych rozwiązań, jak wspomniana automatyzacja procesów.

Warto pamiętać, że są to nierzadko pionierskie działania, które wymagać będą praktyki i przyzwyczajenia. Takie istotne innowacje, jak systemy RPA, predykcyjne utrzymanie ruchu czy przemysłowy IoT (internet rzeczy) to elementy, które dopiero staną się standardem, dlatego dobrze wiedzieć, na jakie z nich postawić – ta istotna wiedza może dać znaczną przewagę nad konkurencją i znacząco zwiększyć atrakcyjność dla potencjalnych kontrahentów.

Więcej na stronie: W drodze ku Gospodarce 4.0


Źródło: Computerworld


Dodano 01.10.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy